نرخ عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته پایانی خرداد ۱۴۰۲؛

اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی جات در بازار داخل بهمراه جدول

اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی جات در بازار داخل بهمراه جدول به گزارش حراج کن، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۲۹ خرداد تا ۴ تیر) از جانب میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۲۹ خرداد تا ۴ تیر) از جانب میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید. در این هفته هم شاهد ورود میوه های نوبرانه همچون اجیر سیاه هستیم.
بازار میوه
افزایش قیمت میوه امسال ابتدای سال رخ داد و بعد از آن در قسمت میوه های تولید داخل نوسان قیمتی زیادی را شاهد نیستیم. البته در ابتدای ورود میوه های به اصطلاح نوبرانه نرخ آنها بالا بوده و به مرور با افزایش عرضه قیمتها به تعادل می رسد. هم اکنون انجیر سیاه بعنوان میوه نوبرانه اینروزها با هر کیلو ۹۸ هزار تومان درحال فروش در میوه فروشی های مرکز شهر است.
قیمت شلیل در انواع کیفیت بین ۴۵ تا ۶۵ هزار تومان در هر کیلو بوده نرخ آلبالو پیوندی و درشت هم بین ۴۵ تا ۴۹ هزار تومان متغیر است. گیلاس همچنان قیمت بالایی داشت و هر کیلو آن بین ۸۹ و ۱۳۰ هزار تومان در میوه فروشی های مرکزی شهر به فروش می رسد.
نرخ سایر میوه ها هم با قیمت، گوجه سبز ۹۸، توت فرنگی ۸۸ تا ۹۸، زردآلو ۶۵ تا ۷۹، انگور یاقوتی ۶۵، موز بین ۴۸ تا ۵۸.۸۰۰ و سیب گلاب ۵۹.۸۰۰ درحال فروش هستند.
در ادامه نرخ میوه های آبدار فصل تابستان به ترتیب هندوانه با هر کیلو بین ۹ تا ۱۱ هزار تومان، طالبی ۱۹.۸۰۰ و خربزه ۲۱.۹۰۰ هزار تومان درحال عرضه و فروش هستند.
گفتنی است میوه های عرضه شده از جانب وانت بارها ارزان تر از میوه فروشی ها بوده به صورتی که زردآلو، انگور و سیب گلاب هر کیلو با خرید جعبه ای ۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
بر اساس نرخ عمده فروشی میوه ها هندوانه ارزان ترین میوه بازار کشور با هر کیلو بین ۳ تا ۸ هزار تومان (کمتر از نرخ هفته گذشته) و گران ترین محصول هم در ارتباط با گیلاس ۹۵ هزار تومان است (نرخ عمده فروشی).
بازار سبزی جات
بازار صیفی جات هم متنوع بوده و هم اکنون هر کیلو خیار مینی اصفهان ۱۷.۸۰۰ و گلخانه ای ۲۴.۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. نرخ گوجه فرنگی بین ۹.۸۰۰ تا ۱۳.۹۰۰، سیب زمینی ۱۷.۸۰۰ تا ۱۸.۸۰۰، پیاز شیری (سفید) ۱۳.۹۰۰ تا ۱۴.۹۰۰، پیاز زرد ۱۲.۸۰۰ تا ۱۴.۸۰۰ هزار تومان قابل خرید از میوه فروشی های مرکزی شهر است. همینطور خرید سبزیجات از وانت بارها نسبت به میوه فروشی ها با قیمت کمتری قابل تهیه است. گران ترین سبزی در بازار کشور فلفل دلمه رنگی و سیر خشک هر کیلو ۵۰ هزار تومان است. ارزان ترین محصولات بازار سبزی جات هم در ارتباط با کاهو رسمی با هر کیلو ۱۰ هزار تومان (ارزان تر از هفته گذشته) است (نرخ عمده فروشی). در ادامه جدول قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قابل مشاهده می باشد.
قیمت هفته گذشته میوه و سبزیجات از اینجا قابل مشاهده می باشد.


منبع:

1402/03/30
11:45:58
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی جات در بازار داخل بهمراه جدول
نظر شما در مورد اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی جات در بازار داخل بهمراه جدول
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳