رئیس كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تاكید كرد

ایجاد ظرفیت مونتاژ ۵۰۰ واگن قطار مترو در واگن سازی تهران

ایجاد ظرفیت مونتاژ ۵۰۰ واگن قطار مترو در واگن سازی تهران به گزارش حراج کن، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از تلاش شرکت واگن سازی تهران برای ایجاد ظرفیت مونتاژ 500 واگن آگاهی داد و اظهار داشت: این شرکت باید برای مونتاژ 630 واگن قطار جدید خریداری شده، آماده شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی در حاشیه بازدید از شرکت واگن سازی تهران در جمع خبرنگاران در تشریح این بازدید، گفت: امروز فرصتی شد که با حضور مدیران عامل شرکت مترو و شرکت بهره برداری مترو بازدیدی از واگن سازی تهران داشته باشیم. دل نگرانی ما در حوزه اورهال قطارهای مترو سبب شد که این بازدید صورت گیرد و آنچه که مشاهده کردیم در این شرکت بسیار امیدبخش بود.
وی افزود: حس خوبی در کارخانه مشاهده شد. این در حالی بود که در بازدید یک سال پیش گله مندی را درخصوص نبود شتاب لازم در کارخانه مطرح کردم ولی امسال روحیه پویایی و تحرک خوبی در این مجموعه مشاهده شد.
این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: خوشبختانه برای سال جاری ۲۹ رام قطار شامل ۱۶ رام قطار AC و مابقی نیز قطار CC اورهال خواهد شد و این در حالیست که محرومیت های ناشی از تحریم سبب شده تهیه قطعات مشکل باشد، ولی خوشبختانه اورهال قطارها درحال انجام می باشد. همچنین در مورد خریدهای خارجی نیز اقداماتی انجام شده و شورا نیز دراین زمینه حمایت های لازم را انجام می دهد تا برای خریدهای لازم مشکلات کاهش پیدا کند.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درخصوص موضوع خرید ۶۳۰ واگن مترو و لزوم ایجاد آمادگی برای مونتاژ آنها در شرکت واگن سازی تهران گفت: این کارخانه اکنون حدود ۳۰۰ واگن برای تولید ظرفیت دارد و می توانند تا ۵۰۰ واگن در اینجا ظرفیت ایجاد کنند. تدارکات لازم برای واگن های جدید انجام شده و امیدواریم در این جهت پشتیبانی ها از جانب شرکت مترو نیز صورت گیرد.
وی اضافه کرد: امسال ۱۵۵۰ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده تا کار تعمیرات در مترو بدون دغدغه مالی پیگیری شود. همچنین ۱۸۵۰ میلیارد تومان نیز دراین زمینه قرارداد بسته شده و تعهد به وجود آمده است.

الزامی برای تولید انبوه قطعات داخلی که به صرفه نیست نداریم
تشکری هاشمی درخصوص ساخت قطار ملی نیز گفت: قبلا بازدیدی از این قطار داشتم. بخش اعظم آن در داخل کشور تولید و در حال تولید است؛ اما بی گمان ما هیچ الزامی نداریم قطعاتی که تولید انبوه آنها به صرفه نیست را در داخل کشور تولید نماییم. در حقیقت نباید تولید برخی قطعات برای ما هزینه بسیاری داشته باشد. پس انتظار نداریم قطار ملی به طور ۱۰۰ درصدی تولید داخل باشد و هر میزان که به صرفه باشد باید در داخل تولید شود.
وی اشاره کرد: ۸۵ درصد سهم داخلی سازی تولید این قطار گزارش شده ولی این مساله باید توسط اهل فن بررسی و مورد تأیید قرار گیرد. اینکه جز چین از کشور دیگری نمی توانیم این قطارها را تهیه نماییم حرف درستی نیست بلکه تهیه قطارهای مترو از کشورهای مختلف به روابط تجاری میان کشور ما با سایر کشورها مرتبط می باشد قسمتی از خرید قطارها به گونه ای است که باید در داخل کشور مونتاژ شود.


 


منبع:

1402/03/01
13:50:54
0.0 / 5
317
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد ظرفیت مونتاژ ۵۰۰ واگن قطار مترو در واگن سازی تهران
نظر شما در مورد ایجاد ظرفیت مونتاژ ۵۰۰ واگن قطار مترو در واگن سازی تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱