مدیرعامل شركت سنگ آهن مركزی تاكید كرد؛

اکتشاف مجموعه های معدنی اتفاقی بزرگ در عرصه معدنی شرکت سنگ آهن

اکتشاف مجموعه های معدنی اتفاقی بزرگ در عرصه معدنی شرکت سنگ آهن حراج کن: به گزارش حراج کن، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی اشاره کرد: اکتشاف ذخیره ها و مجموعه های معدنی اتفاقی بزرگ در عرصه های معدنی و تامین مواد اولیه شرکت سنگ آهن است.


به گزارش حراج کن به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت، حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی روز گذشته به همراه مدیران و معاونین شرکت از مجتمع معدنی شهید احمدی روشن (آنومالی ۸ ناریگان) بازدید نمودند. حمیدیان معدن آنومالی ۸ را از معادن غنی منطقه بلوک مرکزی ایران دانست و اظهار داشت: بر طبق پیش بینی هایی که از آن معدن می شود، در ۲ بلوک از ۴ بلوکی که وجود دارد حدود ۱۵۰ میلیون تن ذخیره زیر زمینی داریم و در ۲ بلوک دیگر حدود ۶ میلیون تن ذخایر سطحی داریم. حالا درحال برداشت ذخایر سطحی و دانه بندی آن هستیم و نخستین محموله طی چند هفته گذشته وارد شرکت سنگ آهن مرکزی شد. وی ادامه داد: عملیات اکتشاف نیز به موازات کار پیش می رود و پیش بینی می شود با عملیات اکتشافی و استخراجی که در این معدن داریم، ادامه تامین خوراک برای شرکت سنگ آهن مرکزی و توسعه آن در سال های آتی داشته باشیم. مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی با اعلان اینکه هر کدام از معادنی که در منطقه وجود دارد زمانی برای دسترسی به حجم ذخایر قابل قبول دارد، اظهار داشت: سیاست ما این است که به موازات روی هر کدام از معادن منطقه باتوجه به زمان دسترسی کار نماییم تا بتوانیم هم ترکیب سنگ قابل قبولی داشته باشیم و هم در زمان مورد نیاز به حجم سنگ قابل قبول دسترسی پیدا نماییم.
وی یکی از مباحث دیگر که سیاست آن ازمعدن آنومالی ۸ شروع شده باتوجه به شرایط کشور و دیگر مناطق در گذشته، معادن راحت و سهل الوصولی بوده که در بحث اکتشاف مورد غفلت قرار گرفته است و اظهار داشت: حالا با توجه ویژه به این حوزه ما نیز موضوع اکتشاف را در منطقه شروع کردیم. در اطراف معدن آنومالی ۸ ذخایر و مجموعه های دیگری وجود دارد که با کمک پیمانکاران و ظرفیت های شرکت سنگ آهن عملیات اکتشافی را جلو می بریم. حمیدیان افزود: سالهای سال این مجموعه وجود داشته و می توانسته با ۶ میلیون تن ذخیره کمک به کارهای معدنی کند اما عملیاتی نشده و ما بدنبال آن هستیم تا بقیه ذخیره ها و مجموعه ها را شناسایی نماییم و با مشارکت مجموعه های مختلف بتوانیم اینها را فعال نماییم تا اتفاق بزرگی در عرصه های معدنی و تامین مواد اولیه هم برای شرکت سنگ آهن مرکزی و هم سایر فعالین حوزه معدنی بیفتد. وی با اظهار رضایت از سرعت برداشت در مجموعه معدنی شهید احمدی روشن و دستیابی به نخستین محموله ها اظهار داشت: عملیات اکتشافی نیز به موازات در حال انجام می باشد. طی صحبت هایی که انجام گرفت برنامه داریم سرعت عملیات برداشت را جلو برده و با مدل اقتصادی که درحال طراحی است بتوانیم تمام این عملیات را تا انتهای پروژه جلو ببریم.

1402/02/30
23:40:07
0.0 / 5
310
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اکتشاف مجموعه های معدنی اتفاقی بزرگ در عرصه معدنی شرکت سنگ آهن
نظر شما در مورد اکتشاف مجموعه های معدنی اتفاقی بزرگ در عرصه معدنی شرکت سنگ آهن
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳