قیمت عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته جاری اعلام شد؛

هندوانه محصولی آب بر اما ارزان

هندوانه محصولی آب بر اما ارزان حراج کن: بررسی قیمت میوه وسبزیجات نشان میدهد میوه های آب مانند هندوانه بر با حجم تولید بالا نسبت به محصولاتی چون سیب، کیوی قیمت بسیار پایینی دارند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، قیمت عمده محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران برای هفته جاری (۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) اعلام گردید. با گرم شدن هوا میوه های پرآب مانند هندوانه، خربزه، طالبی و ملون بسیار دلچسب خواهد بود اما باتوجه به بحران آب و خشکسالی که کشور را تهدید می کند چه ضرورتی به کشت این محصولات با حجم بالا برای تامین بازار داخل و البته صادرات وجود دارد. عجیب تر این که این میوه های پر آب بر نسبت به محصولات باغی مانند سیب، کیوی، پرتقال و… قیمت بسیار پایینی تری داشته و چه بسیار از آنها که سر از سطل های مکانیزه شهرداری در سطح شهر یا میادین بزرگ تره بار در می آورد.
بازار میوه
قیمت عمده هندوانه در میدان بزرگ تره بار تهران هر کیلو ۳ تا ۸ هزار تومان قیمت گذاری شده که نشان از بیراهه های سیاستگذاری در بخش کشاورزی دارد. این مساله نیاز به رسیدگی دارد که باید مدیران وزارت جهاد کشاورزی توجه بیشتری به آن مبذول دارند.
در هفته جاری با فروکش کردن نرخ توت فرنگی میوه به اصطلاح لوکس کشور در مقابل نوبرانه های نیمه اول سال مانند گوجه سبز، زرد آلود و… در لیست میوه های قیمت گذاری شده قرار گرفته که در ماه های گذشته در این فهرست درج نمی شد. توت فرنگی گرگان هر کیلو بین ۳۰ تا ۵۵ هزار تومان و توت فرنگی کرج بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت عمده آن بوده که در میوه فروشی های سطح شهر با افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصد به فروش می رسد.
قیمت آناناس میوه وارداتی نسبت به هفته گذشته حدود ۱۰۰ هزار تومان گران تر شده است در مقابل پرتقال تامسون و رسمی، سیب زرد و قرمز تغییر قیمتی نداشتند.
قیمت موز هم در این هفته برمبنای عرضه و تقاضا تعیین شده است.
بازار سبزی
در بازار سبزی جات قیمت سیب زمینی و پیاز زرد و شیری تغییری نداشته و به ترتیب ۱۵، ۱۴ و ۱۲ هزار تومان قیمت عمده فروشی آن تعیین شده است.
قیمت خیار گلخانه ای و مینی اصفهان افزایش قیمت داشته و نوع گلخانه ای از ۱۵ به ۱۶ هزار تومان و خیار مینی اصفهان از ۱۷ به ۱۸ هزار تومان رسیده است.
فلفل دلمه رنگی که هفته گذشته بین ۱۵ تا ۴۵ هزار تومان در میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قیمت گذاری شده بود در این هفته برمبنای عرضه و تقاضا معامله خواهد شد.
همچنین گفتنی ست ارزان ترین محصول سبزی جات هویج با قیمت هر کیلو ۹ هزار تومان و گران ترین سیر خشک با نرخ هر کیلو ۴۸ هزار تومان است.


1402/02/19
09:52:53
0.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هندوانه محصولی آب بر اما ارزان
نظر شما در مورد هندوانه محصولی آب بر اما ارزان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴