زاكانی:

350 هزار مسکن خالی در شمال تهران برای سوداگری در بازار مسکن است

350 هزار مسکن خالی در شمال تهران برای سوداگری در بازار مسکن است حراج کن: سومین نشست از سلسله نشست های شهردار تهران با نخبگان دانشگاهی با عنوان نشست هم اندیشی و همفکری شهردار تهران با مدیران دانشگاه شهیدبهشتی اجرا شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در سومین نشست از سلسله نشست های شهردار تهران با نخبگان دانشگاهی که با عنوان نشست هم اندیشی و همفکری شهردار تهران با مدیران دانشگاه شهید بهشتی بامداد امروز -۵اردیبهشت ماه ۱۴۰۲- برگزار شد، اظهار داشت: این رویه شده است که هر هفته به یک دانشگاه برویم. در حقیقت یک همکاری مشترک با دانشگاه ها را تعریف می نماییم و اگر خدمتی از ما بر بیاید، انجام می دهیم.
شهردار پایتخت در ادامه به مشکلات مردم در بخش ترافیک اشاره نمود و اظهارداشت: در دهه ۹۰ منطقه ای رشد کرد که از ۷ سرانه ۶ سرانه را نداشت که باید به مشکلات شهروندان در این محدده اساسا رسیدگی شود.
وی با تأکید بر این که از ۷۰ هزار هکتار مساحت تهران، ۱۲ هزار هکتار آن بافت ناپایدار است و ۳ گسل زلزله هم اطرف تهران وجود دارد، اظهار داشت: ۷ روددره در تهران داریم که آنها هم مشکلات خاص خودشان را دارند. همچنان که خطر سیلاب و فرونشست زمین مشکلاتی برای پایتخت به وجود آورده است.
شهردار تهران در ادامه به مشکلات در زمینه زیرساخت های شهری برای جمع آوری آب های سطحی هم اشاره نمود.
زاکانی اضافه کرد: امسال می خواهیم یک و نیم میلیون تن آسفالت در معابر شهر تهران بریزیم.
وی اشاره کرد: ۳۳۷ سال است که تهران پایتخت است، اما هیچ گاه با دید آینده نگرانه به آن نگریسته نشده است.

بیشترین چگالی علمی در تهران است اما بلااستفاده
شهردار تهران با اعلان اینکه شهر تهران هویتی به غیر از پایتخت بودن ندارد، اشاره کرد: بیشترین چگالی علم در تهران است که از آن استفاده نشده است.
زاکانی با اشاره به نیاز تهران به دگرگونی اضافه کرد: در طول این ۲۰ ماه عمر مدیریت جدید شهری اهتمام کردیم، نگاه زیست بوم داشته باشیم. مشکلاتی که وجود دارد سبب شده که مردم از زندگی در تهران لذت نبرند، چون شهر گران است. البته این نگاه از قبل وجود داشت که تهران باید گران اداره شود، تا مردم به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.
وی ادامه داد: تهران امروز با ۹.۶ میلیون جمعیت ساکن، یک میلیون مسکن کم دارد، ۳۵۰ هزار مسکن خالی در شمال شهر داریم که برای سوداگری در بازار مسکن می باشد.
زاکانی اشاره کرد: باید با دید تحول به شهر نگاه نماییم و از تهدیدها فرصت بسازیم، به عنوان مثال به ۱۲هزار هکتار بافت فرسوده به عنوان فرصت بازسازی نگاه می نماییم. نوسازی باید با دید اجرای سرانه هفت گانه باشد تا مردم از زندگی در محله ها لذت ببرند.
وی با اعلان اینکه شهر را می خواهیم انسان مدار اداره کنیم؛ با چارچوب فکری مکتب امام راحل و همین طور نگاه به خدا، طبیعت، جامعه و مردم، اشاره کرد: یک چشم انداز ۱۰ ساله با ۱۲ رویکرد و چهار تحول در نظر گرفته ایم تا تهران را الگو نماییم.


آغاز عملیات اجرائی تونل شهید متوسلیان
شهردار پایتخت با اشاره به افتتاح بزرگراه شهید بروجردی امسال اظهار داشت: امسال همین طور عملیات اجرائی تونل شهید متوسلیان نیز شروع می شود. این تونل، زیرگذر بسیاربزرگی است که از میدان سپاه به زیر بازار کشیده می شود و بزرگراه شهید صیاد شیرازی نیز در آخر این پروژه به اتوبان آزادگان متصل خواهد شد. در سال جدید، برنامه اصلاح تقاطع های تهران که از سال ۱۴۰۱ شروع شده است، ادامه خواهد یافت و ۲۳ تقاطع غیرهمسطح دیگر اصلاح می شوند. اصلاح این تقاطع ها در سال ۱۴۰۲ موجب کوتاه شدن مسیر شهروندان تهرانی به میزان ۱۰۱ کیلومتر خواهد شد.

تهران در زمینه فناوری بالاترین ظرفیت دانش را در کشور دارد
وی با اعلان اینکه تهران در زمینه فناوری بالاترین ظرفیت دانش را در کشور دارد، اشاره کرد: در پارک ولایت ۲۰۰هکتار پارک فناوری درحال اجراست.
زاکانی افزود: در زمینه هوشمند سازی تا آبان ماه اتفاق های خوبی در تهران خواهد افتاد. بطوریکه امسال ۳ قسمت از شهر هوشمند سازی می شود؛ این قسمت ها در غرب، شرق و ناحیه مرکزی تهران واقع شده است.
شهردار با تأکید بر این که خودرا در حوزه میوه و تره بار مسئول می دانیم، اظهار داشت: می خواهیم باراندازها را به خارج از شهر منتقل نماییم.
طبق گزارش سایت شهر، او در آخر اشاره کرد: شهر خیلی خوب می تواند اداره شود، اگر ما دست در دست هم بدهیم.
منبع:

1402/02/06
11:40:25
0.0 / 5
347
تگهای خبر: بازار , برند , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 350 هزار مسکن خالی در شمال تهران برای سوداگری در بازار مسکن است
نظر شما در مورد 350 هزار مسکن خالی در شمال تهران برای سوداگری در بازار مسکن است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴