وزیر صمت خبر داد؛

آغاز انعقاد قرارداد تحویل خودرو

آغاز انعقاد قرارداد تحویل خودرو حراج کن: به گزارش حراج کن، وزیر صمت از آغاز انعقاد قرارداد تحویل خودرو های ثبت نام شده اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۶ اردیبهشت مرحله دوم ثبت نام در سامانه یکپارچه شروع می شود و علاوه بر آن در نیمه دوم سال فروش قسطی هم خواهیم داشت.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین با اشاره به اینکه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو های داخلی بیشتر از ۹۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند، عنوان کرد: روز گذشته بعد از اعلام نوبت دهی تحویل خودرو ها در طرح یکپارچه از هشت شرکت ۶ شرکت خودروساز همچون سایپا و مدیران و کرمان موتور برای انعقاد قرارداد فراخوان داده اند و از امروز عملاً فرایند انعقاد تحویل خودرو ها شروع می شود.
وزیر صمت اضافه کرد: متقاضیان باید طبق نوبت خودشان به شرکتهای خودروساز رجوع و قرارداد را منعقد کنند و حتی امکان دارد همین هفته تحویل خودرو هم انجام شود؛ البته باید یک فرآیند اداری همچون تکمیل وجه، دریافت پلاک و… صورت گیرد که امیدواریم از همین هفته تحویل خودرو آغاز شود.
مرحله دوم ثبت نام خودرو از اردیبهشت
فاطمی امین خاطرنشان کرد: شرکت ایران خودرو و بهمن هم در همین هفته فراخوان انعقاد قرارداد را اعلام می کنند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این دوره که به تمامی کسانی که ثبت نام کرده اند خودرو تحویل خواهیم داد برای دومین بار هم از ۱۶ اردیبهشت ماه مرحله جدید ثبت نام شروع می شود که دقیقا مثل مرحله اول خواهد بود و بر مبنای نوبت دهی خودرو تحویل می شود.
فاطمی امین عنوان کرد: شرکتهای سایپا و مدیران خودرو تا سه ماه آینده تمام خودرو های ثبت نامی در دور اول طرح یکپارچه را تحویل می دهند و دیگر شرکت ها مثل کرمان موتور فرصت ۶ ماهه ای برای تحویل خودرو های ثبت نامی خواهان شده اند.
فروش قسطی خودرو از نیمه دوم سال
وی در مورد فروش قسطی خودرو، خاطرنشان کرد: در نیمه دوم سال فروش قسطی خودرو را خواهیم داشت که امیدواریم از این طریق به نیاز بخشی از متقاضیان که آمادگی پرداخت یک باره وجه خودرو را ندارند پاسخ دهیم.
فاطمی امین اظهار داشت: از همین هم اکنون بعضی از شرکتهای خودروسازی درحال هماهنگی با بانکها و شرکتهای لیزینگ هستند تا در نیمه دوم سال فروش قسطی خودرو آغاز شود.
ردپای مافیا در افزایش قیمت خودرو در بازار
وی در مورد بازار خودرو هم عنوان کرد: بازار خودرو یک بازار کاذبی شده این هم از این جهت که فضای تورمی سبب شده بعضی از مردم برای حفظ ارزش پول به دنبال این باشند که یک کالایی مانند خودرو داشته باشند تا از تورم در امان بمانند که تقاضای کاذب بوجود آورده است از آن طرف هم ما شاهد این هستیم که در هفته های گذشته یک عده که شاید اسمشان را بتوان مافیا گذاشت به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند و به افزایش قیمتها دامن می زنند.
وزیر صمت اضافه کرد: با افزایش عرضه ای که صورت گرفته و رشد تولیدی که خواهیم داشت می تواند بازار را آرام کند؛ علاوه بر تولید داخل، مبحث واردات هم درحال عملیاتی شدن است. سه شنبه هفته گذشته آخرین مصوبات در ارتباط با واردات دریافت شد و آماده ابلاغ هستیم.
فاطمی امین تصریح کرد: برای ۱۰۰ هزار خودروی وارداتی ثبت سفارش انجام شده است که امیدواریم با واردات، بازار متعادل شود.

1402/01/28
11:58:57
0.0 / 5
319
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز انعقاد قرارداد تحویل خودرو
نظر شما در مورد آغاز انعقاد قرارداد تحویل خودرو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵