خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟

خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟ به گزارش حراج کن، قیمت خانه کلنگی در تهران بر مبنای محله، موقعیت، بر زمین و عرض معبر، متفاوت می باشد. کسانی که در بافت فرسوده کلانشهرها قصد نوسازی واحدهای فرسوده را دارند می توانند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی استفاده نمایند که ۱۵۰ میلیون تومان آن با نرخ سود صفر درصد است. در محله های واقع در محدوده حرم های مطهر چهار کلانشهر هم تا ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مناطق ۱۰ و ۱۲ شهر تهران رتبه های اول را از نظر بافت فرسوده در اختیار دارند؛ به صورتی که به ترتیب ۵۲ و ۳۷ درصد این مناطق را بافت فرسوده تشکیل می دهد. طبق آماری که اواخر سال قبل اعلام گردید ۹۵ درصد از بافت فرسوده شهر تهران در مناطق ۷ تا ۲۰ قرار دارد.
بافت فرسوده تلفیقی از سه شاخص ناپایداری سازه ای، نفوذناپذیری (عرض کمتر از ۶ متر) و ریزدانگی (مساحت کمتر از ۲۰۰ متر) است که در صورت وقوع حوادث از قبیل زلزله، سیل و آتشسوزی با مشکلات گوناگونی مواجه می شوند.
دولت با کمک مدیریت شهری، تسهیلات و امتیازاتی را به منظور نوسازی واحدهای فرسوده در اختیار مالکان و سازندگانی که قصد تجمیع و نوسازی این خانه ها را دارند قرار می دهد. پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان، امکان ساخت تا دو طبقه بیشتر نسبت به تراکم مجاز، ارائه حداقل ۵۰ درصد تخفیف در صدور پروانه و امکان تهاتر زمین با اراضی دولتی همچون این مشوق ها است.
در این گزارش قیمت پیشنهادی خانه های کلنگی در مناطق ۱۰ و ۱۲ را مشاهده می کنید.


مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از افزایش ۶۰ درصدی صدور پروانه ساخت و ساز در محلات بافت های فرسوده شهر تهران اطلاع داده است.
خلیل محبت خواه اظهار داشت: تسهیلات بافت فرسوده در استان تهران از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ توسط بانک های عامل ۲۱۵۶ واحد معادل (۶۸۶۱ میلیارد ریال) بوده که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ این میزان با عنایت به شرایط جدید مشوق ها بهتر شود.
وی از انبوه سازان خواست با عنایت به مشوق های خوب اعطایی جدید و همینطور کارسازی شهرداریهای مناطق تهران و توجه خوبی که برای تغییر چهره شهر بافتهای فرسوده به سمت معماری ایرانی - اسلامی وجود دارد و همینطور وجود زیر ساختها در بافتهای فرسوده برنامه ریزی منسجمی در جهت ساخت و ساز در بافت های ناکارآمد شهری داشته باشند.
دولت سیزدهم مشوق هایی را برای تحقق هدف نوسازی و بهسازی سالیانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در مناطق هدف بازآفرینی شهری در دستور کار قرار داده است.
به دنبال تصویب قانون جهش تولید و تأمین مسکن، وزارت راه و شهرسازی پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان در کلانشهرها و مراکز استانها و تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان در شهرهای دارای حرم مطهر را در دستور کار قرار داد. سقف وام در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان رسیده که ۱۵۰ میلیون تومان از وام کلیه متقاضیان بدون سود بانکی پرداخت می شود.
مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از تسهیلات ۴۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومانی بافت فرسوده با نرخ سود صفر درصد پرداخت می شود. افراد ساکن در محدوده های بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری می توانند از تمامی تسهیلات، حمایت ها و تخفیف های نهضت ملی بدون رعایت شرایط چهارگانه نهضت ملی استفاده نمایند.
منبع:

1402/01/26
15:21:11
0.0 / 5
340
تگهای خبر: بانك , پرداخت , تولید , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟
نظر شما در مورد خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵