کمبود خودروی صفر در بازار

کمبود خودروی صفر در بازار حراج کن: به گزارش حراج کن، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به اینکه قیمت خودرو نسبت به ۲۸ اسفند ۵ تا ۷ درصد افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: خودروی صفر در بازار بشدت کم است و اگر عرضه زیاد نشود قیمتها بالاتر می رود.سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد شرایط بازار آزاد خودرو، عنوان کرد: با عنایت به این که از روزهای اول سال اعلام شده بود که پس از تعطیلات عید نوروز، قیمت کارخانه ای خودرو افزایش خواهد یافت، بازار هم همگام با این تصمیم جلو رفت و اثر روانی خویش را بر بازار گذاشت.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودروی تهران اضافه کرد: هم اکنون که قیمت کارخانه ای تعیین تکلیف شده، برای کنترل بازار باید عرضه به صورت محسوسی افزایش یابد. اگر عرضه خودرو افزایش یابد اساسا قیمتها می شکند اما در صورت عدم افزایش عرضه، شاهد بالا رفتن قیمت خودرو در بازار آزاد خواهیم بود.
وی افزود: نوسانات نرخ ارز و تورمی منجر به افزایش قیمت خودرو می شود اما اگر وزارت صمت نسبت به افزایش عرضه اقدام نماید، اساسا التهابات بازار کاهش خواهد یافت.
موتمنی افزود: هم اکنون تهیه خودروی صفر از بازار آزاد سخت است؛ خریدار وجود دارد اما خودرویی نیست و از طرفی دیگر هم قیمت های اعلامی از جانب فروشندگان بسیار بالاست.
افزایش ۵ تا ۷ درصدی قیمت خودرو نسبت به ۲۸ اسفند
وی خاطرنشان کرد: قیمت خودرو نسبت به ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، بین ۵ تا ۷ درصد افزایش پیدا کرده است؛ ازاین رو تنها راهی که داریم اینست که خودرو به میزان کافی ارائه شود چونکه هم اکنون خودرو در بازار کم است.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودروی تهران خاطرنشان کرد: وزارت صمت باید از طریق های مختلف نسبت به افزایش عرضه اقدام کند؛ واردات خودرو می تواند کمک خوبی باشد. البته واردات خودروی کارکرده هم نقش بسیار مؤثری می تواند در کاهش التهابات بازار داشته باشد.
وی تصریح کرد: آنچه مسلم بوده اینست که وزرات صمت و تولیدکنندگان برای کنترل بازار و قیمت های آزاد باید نیاز بازار را تأمین کنند.


منبع:

1402/01/25
12:11:14
0.0 / 5
288
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کمبود خودروی صفر در بازار
نظر شما در مورد کمبود خودروی صفر در بازار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲