مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال پایتخت

مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال پایتخت حراج کن: بررسی نرخ های پیشنهادی نشان میدهد قیمت مسکن بین ارزان ترین و گران ترین منطقه های تهران اختلاف حدود 80 درصد دارد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در بعضی مناطق جنوبی تهران می توان با حدود ۲۰ درصد قیمت یک آپارتمان کوچک متراژ در شمال شهر، مسکن خریداری کرد. در آگهی های ملکی مناطق مختلف شهر تهران نرخ های متفاوتی دیده می شود.
برمبنای آگهی فروش آپارتمان در محله یافت آباد که امروز انتشار یافته قیمت یک آپارتمان ۵۰ متری ۱.۳ میلیارد تومان تعیین شده که حدود یک پنجم قیمت مسکن در مناطق شمالی و حتی مرکزی تهران است.
بااینکه در مناطق شمالی تهران، واحدهای کوچک متراژی که به بازار عرضه شده چندان زیاد نیست و اغلب آپارتمان ها بالای ۱۰۰ متر مربع هستند، اما نرخ های پیشنهادی آپارتمان های ۵۰ تا ۶۰ متری در نیمه شمالی تهران بطور معمول بیش از چهار میلیارد تومان است؛ در صورتیکه گاهی با نقدینگی کمتر از ۱.۸ میلیارد تومان می توان در جنوب تهران صاحب مسکن شد.
در این گزارش قیمت واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر مربع در مناطق مختلف پایتخت را مرور می نماییم.بیشتر بخوانید
در بازار مسکن نه خریدار هست، نه فروشنده!
باتوجه به تراکم جمعیتی در جنوب تهران و ماهیت مصرفی بودن بازار مسکن در این مناطق، پایین بودن سهم معاملات در نیمه جنوبی تهران نسبت به شمال شهر، گزاره غلبه رویکرد سرمایه گذاری بر رویکرد مصرفی در بازار مسکن شمال پایتخت تایید می شود.
برمبنای برخی برآوردها توسط فعالان بازار مسکن حدود ۸۰ درصد معاملات از نوع سفته بازی و سرمایه گذاری است که اغلب در شمال تهران انجام می شود؛ بطوریکه ۳۸ درصد معاملات در چهار منطقه واقع در نیمه شمالی شهر تهران صورت می گیرد. از بین پنج منطقه پایتخت که حدود نیمی از معاملات را به خود اختصاص می دهند تنها یک منطقه (منطقه ۱۰) در جنوب تهران قرار دارد.
منبع:

1402/01/24
16:26:45
0.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال پایتخت
نظر شما در مورد مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲