سخنگوی شورای رقابت اعلام كرد؛

متوسط افزایش قیمت خودرو ۳۰ درصد

متوسط افزایش قیمت خودرو ۳۰ درصد به گزارش حراج کن، سخنگوی شورای رقابت با اعلان اینکه متوسط افزایش قیمت خودرو تا 30 درصد است، اظهار داشت: وزارت صمت اجازه دارد که در قیمتهای اعلام شده از طرف شورای رقابت دست برده و قیمت را پایین تر هم اعلام نماید.اسماعیل شجاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد گمانه زنی های افزایش قیمت خودرو و رشد ۷۰ تا ۸۰ درصدی قیمت خودرو، گفت: نکته اول این که شورای رقابت قیمتی اعلام نمی کند؛ شورای رقابت سیاست های کلی را تنظیم و دستورالعمل را به سازمان حمایت ارسال کرد و این سازمان نیز محاسبات را انجام داده و نتیجه را به کارگروه خودروی شورای رقابت ارسال کرد.
سخنگوی شورای رقابت اضافه کرد: کارگروه خودرو با بررسی این محاسبات و تصویب در صحن شورای، نتیجه نهایی را به وزارت صمت ابلاغ نمود.
وی با اعلان اینکه وزارت صمت مسئول اعلام قیمت است، اظهار داشت: ما سقف قیمتی در نظر گرفته ایم و وزارت صمت می تواند پایین تر از قیمتی که ما ابلاغ کرده ایم قیمت را تعیین و اعلام کند؛ به عنوان مثال اگر شورای رقابت برای خودرویی مجوز افزایش ۷۰ درصدی داده باشد اما وزارت صمت تشخیص دهد که این خودرو باید ۳۰ درصد افزایش قیمت یابد می تواند نظر خودرا اعمال نماید، بدین سبب ما عددی را اعلام نمی نماییم.
شجاعی در مورد این که بدین سبب وزارت صمت حق دارد که در مجوز شورای رقابت دست ببرد، اشاره کرد: بله وزارت صمت این مجوز را دارد؛ منتهی نمی تواند از سقف مدنظر بالاتر ببرد و می تواند قیمت را پایین تر اعلام نماید. وزارت صمت شاید به دلیلهای مختلف بخواهد در مجوز قیمتها دست ببرد.
وی اضافه کرد: متوسط افزایش قیمت حدود ۲۷ تا ۳۰ درصد خواهد بود.
سخنگوی شورای رقابت در مورد این که آیا افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی هم داریم، اظهار داشت: ما هیچ عددی اعلام نمی نماییم و وزارت صمت باید اعداد را اعلام نماید.
شجاعی اشاره کرد: ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به قیمت موجود در بازار کاهش قیمت خواهیم داشت و قیمت های دلالی شکسته خواهد شد.

1402/01/18
17:00:24
0.0 / 5
279
تگهای خبر: افزایش قیمت , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد متوسط افزایش قیمت خودرو ۳۰ درصد
نظر شما در مورد متوسط افزایش قیمت خودرو ۳۰ درصد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲