نگاه های خیره به بیلبورد 1402 بهمن موتور

نگاه های خیره به بیلبورد 1402 بهمن موتور به گزارش حراج کن، سومین هفته فروردین ۱۴۰۲ بهمن موتور بیلبوردی مینیمال از محصولات جدید خویش را در خیابان های تهران به نمایش گذاشت.


به گزارش حراج کن به نقل از گروه بهمن، این بیلبورد تنها نام و تصویر دو محصول جدید این شرکت را نشان می داد. پیام بیلبورد مینیمال بهمن موتور، کوتاه و ساده بود: فعلا باید منتظر ماند! بهمن موتور در بیلبورد تبلیغاتی خود هیچ اطلاعاتی عرضه نداد که این خودرو مقرر است در چه زمانی رونمایی شود؟ یا این SUVها چه زمانی به بازار می رسند! پیام بهمن موتور، از طراحی این بیلبورد اقدامی پیش دستانه برای رقبای خود باشد. ازاین رو میتوان پیش بینی نمود طی هفته های آینده شاهد رجز خوانی شرکتهای خودروساز با یکدیگر باشیم. اما در این میان شانس پیروزی این شرکت ها برابر نیست و حتی روی کاغذ هم برتری هایی در بین رقبا وجود دارد. فیدلیتی پرستیژ و XB۱ دو SUV جدید بهمن هستند. بنابر اطلاعاتی که بدست آمده، فیدلیتی پرستیژ و XB۱ را با موتور ۱۶۰۰ سی. سی توربوشارژ با ۱۹۷ اسب بخار و GDI تولید می کند. با عنایت به آنکه بهمن موتور پیش از این نسبت به نسخه اصلی متعهد است، به نظر می آید این دفعه هم محصولی با همین کیفیت فنی روانه بازار کند. ورود خودرویی مدرن به بازار ایران محمد ضرابیان مدیرعامل بهمن موتور می گوید: بهمن موتور برای ورود خودروی هیبریدی به بازار خودروی ایران برنامه دارد اما برای آنکه مشتریان بتوانند از این خودرو ها استفاده نمایند و رضایتمندی داشته باشند بنابراین باید زیرساخت های لازم آن توسط دولت فراهم گردد. با این وجود با دقت بازار خودرو های هیبریدی روز دنیا را رصد می نماییم و در صورت تحقق زیرساخت ها آمادگی معرفی این محصولات به بازار ایران را داریم. معلوم نیست تعبیر دیپلماتیک محمد ضرابیان در مورد ورود احتمالی خودرویی هیبریدی توسط بهمن موتور اشاره به XB۱ شرکت جتور دارد یا خیر؟ اما در هر صورت XB۱ محتمل ترین گزینه تولید یک خودروی هیبریدی در سال ۱۴۰۲ توسط بهمن موتور است. اما معلوم نیست آیا به تعبیر ضرابیان اهمیت رضایت مشتری به علت نبود زیرساخت ها در ایران، آن قدری تاثیر گذار است تا بهمن موتور مجبور به ایجاد تغییراتی در موتور این خودرو شود یا خیر؟ نگرانی مدیران بهمن از فقدان زیرساخت های تولید خودروی هیبریدی جدی است. آنها معتقدند درصورتیکه زیرساخت های لازم تردد خودرو های هیبریدی تأمین نشود، مشتریان این خودرو ها گرفتار مشکلات عدیده ای خواهند شد. بنابراین باید با در نظر گرفتن مجموعه ای از شرایط به تولید این خودرو ها اقدام نمود.
دست برتر بهمن در تولید خودرو های مشابه برخی خبرنگاران خودرویی از شباهت محصولات آینده بهمن با تیگ و۸ گفته اند. شباهتی که روی کاغذ رقابت را بین مدیران و بهمن موتور سخت خواهد نمود اما بهمن موتور برتری هایی دارد که شانس محبوبیت فیدلیتی پرستیژ و XB۱ را زیاد می کند. بهمن موتور با کسب رتبه برتر خدمات بعد از فروش، تصور مثبت مردم نسبت به خویش را تثبیت کرد. این شرکت علاوه بر خاطرات مثبتی که در بحث خدمات بعد از فروش خود در اذهان عمومی به جای گذاشته است، همواره با تولید و مونتاژ محصولات ژاپنی شرکت مزدا شناخته می شود. انتخاب خودرو های روز دنیا و شرکتهای معتبر توسط بهمن موتور به این برند اعتبار بخشیده است. به همین ترتیب بهمن موتور در سنوات گذشته ثابت کرده می تواند در سخت ترین شرایط هم مشتریان خویش را راضی نگه دارد. به صورتی که این شرکت با عرضه قطعات یدکی خودروهایی که از نظر قانونی الزامی به تأمین قطعات آن وجود ندارد، به مشتریان خود اطمینان داده که حتی در سخت ترین شرایط تحریمی هم مشتریان خویش را رها نخواهد کرد. همینطور بهمن موتور با تولید دیگنیتی و فیدلیتی در چند سال گذشته، نشان داده می تواند SUV های اطمینان بخش را روانه بازار کرد. افزایش چشم گیر تیراژ تولید بهمن در سال پیش رو بهمن موتور تیراژ تولید خویش را افزایش خواهد داد. این خبری بود که محمد ضرابیان مدیرعامل بهمن موتور در واپسین روزهای سال ۱۴۰۱ در نشست خبری خود با اصحاب رسانه های حوزه خودرو بیان نمود. محمد ضرابیان مدیر عامل بهمن موتور می گوید سال ۱۴۰۲ تیراژ تولید فیدلیتی به روزانه یکصد دستگاه می رسد و در همین سال تیراژ تولید به ۵۷ هزار دستگاه تولید خواهد رسید. همینطور در قسمت واردات یا خودرو های CBU بهمن موتور بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دستگاه واردات دارد. ازاین رو بهمن در سال آینده در عرضه خودرو وضعیت بهتری خواهد داشت و این پیام مثبتی برای بازار خودرو دارد. قبل از مشتریان محصولات بهمن موتور نسبت به کمی تیراژ این خودروسازی گلایه داشتند که به نظر می آید عوامل بروز این نارضایتی هم برطرف شده باشد. باوجود افراشته شدن بیلبوردهای محصولات جدید بهمن موتور، همچنان نگاه خودرو دوستان به این بیلبوردها خیره مانده و منتظر انتشار برنامه تولید و عرضه این محصولات توسط بهمن موتور هستند. برنامه ای که مقرر است در سال ۱۴۰۲ محقق شود.


منبع:

1402/01/17
17:21:04
0.0 / 5
320
تگهای خبر: بازار , برند , تبلیغ , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نگاه های خیره به بیلبورد 1402 بهمن موتور
نظر شما در مورد نگاه های خیره به بیلبورد 1402 بهمن موتور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲