اجرای ۳۶ مورد رفع تصرف در اراضی ملی استان تهران

اجرای ۳۶ مورد رفع تصرف در اراضی ملی استان تهران به گزارش حراج کن، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تهران از اجرای ۳۶ مورد رفع تصرف در اراضی ملی استان تهران و خروج بیش از۹۰۰۰ دام غیر مجاز در گشت های نوروزی سال جاری از مراتع اطلاع داد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا سرهنگ احمد ناصری نیکو اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا روز ۱۳فروردین ماه ۱۴۰۲، ۲۴ مورد رفع تصرف به مساحت ۶۰هزار و ۳۵۰ متر مربع در اراضی ملی استان تهران انجام پذیرفت.

وی اضافه کرد: باتوجه به این که برخی افراد فرصت طلب و سودجو جهت تصرف اراضی ملی و دولتی و تجاوز به منابع طبیعی در روزهای نوروز اقداماتی کردند، گشت های نوروزی یگان حفاظت استان و شهرستان ها با تمام قوا و به صورت ۲۴ ساعته درمنطقه تا پایان تعطیلات نوروزی حضور داشتند و با این افراد به صورت قانونی برخورد کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران افزود: به منظور پیشگیری از دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی، تعرض به انفال و... این گشت ها نه تنها در روزهای تعطیلات نوروزی بلکه در تمامی طول سالجاری به صورت مداوم فعال خواهند یود.

ناصری اضافه کرد: از مردم خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراً مراتب را از راه شماره تلفن ۱۵۰۴و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ادامه از خروج بیشتر از 9000 دام غیر مجاز در گشت های نوروزی سال جاری از مراتع این استان اطلاع داد.

وی ضمن اشاره به این که برخی از دامداران پیش از شروع فصل چرا مبادرت به ورود دام خود به مراتع کردند، اظهار نمود: 9350 راس دام غیرمجاز در گشت های نوروزی سال جاری توسط مأموران پرکار یگان حفاظت ازمراتع این استان خارج شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ناصری نیکو تصریح کرد: این دام ها به علت ورود به مراتع خارج از فصل چرا و بیشتر از ظرفیت پروانه چرای بهره برداران و ظرفیت مراتع با تلاش نیروهای یگان محافظت از مراتع خارج شدند.

منبع:

1402/01/16
18:01:39
0.0 / 5
409
تگهای خبر: طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اجرای ۳۶ مورد رفع تصرف در اراضی ملی استان تهران
نظر شما در مورد اجرای ۳۶ مورد رفع تصرف در اراضی ملی استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵