امروز آخرین فرصت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو

امروز آخرین فرصت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو به گزارش حراج کن، متقاضیان حائز شرایط که اطلاعات آنها از جانب بانک ارسال می شود باید از جمعه ۲۶ اسفند تا یکشنبه ۲۸ اسفند نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت دهی (لیست انتظار) اقدام نمایند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، بزرگترین طرح فروش خودرو شامل سه مرحله است که در اولین مرحله از ۲۰ اسفند تا ۲۳ اسفند، مهلت افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است که متقاضیان باید مبلغ یکصد میلیون تومان را در آن داشته باشند.
متقاضیان حائز شرایط که اطلاعات آنها از جانب بانک ارسال می شود از جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت دهی(لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https: //www.esalecar.ir اقدام نمایند.
جزئیات ثبت نام
*اسامی بانک هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند تا این لحظه عبارتند از رسالت، آینده، اقتصاد نوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهرایران، کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت اما این لیست درحال تکمیل است و فهرست نهایی در سامانه ذکرشده اعلام خواهد شد.
*پس از ۲۳ اسفند و پالایش داده ها که معمولا یک تا دو روز زمانبر است از ۲۶ اسفند تا ۲۸ اسفند متقاضیان واقعی که احراز شرایط شده اند می توانند برای ثبت نام خودرو های مورد نظرشان اقدام نمایند.
*در فروردین ۱۴۰۲ مرحله دوم اتفاق می افتد که بر مبنای آن و برنامه ریزی های تولید خودروسازان، خودروی شخص متقاضی در زمان بندی مشخص به نام شخص متقاضی، زمان تحویل خودرو برایش مشخص می شود.
*مرحله سوم تکمیل وجه است که بر مبنای قیمت روز شورای رقابت تعیین می شود و قیمت های امروز ملاک تحویل خودرو نخواهد بود. متقاضیان می توانند از ۲۰ اسفند برای ثبت نام به سامانه esalecar.ir رجوع کنند.
*خریداران خودرو توجه داشته باشند قیمت روز خودرو در زمان تحویل، قیمت روز اعلامی مطابق دستورالعمل شورای رقابت خواهد بود و کسانی که صرفا با هدف کسب درآمد قصد ثبت نام دارند باید خطر بالای این کار را در نظر بگیرند.
*در شیوه فعلی به همه متقاضیان حائز شرایط خودرو تعلق خواهد گرفت و فقط نوبت تحویل خودرو و یا اولویت آنها مشخص خواهد شد.
*افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، طی مدت اعلام شده در اطلاعیه این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور خودرویی خریداری نموده باشند از فهرست حذف خواهند شد.
*پس از این مرحله درصورتیکه زمان تحویل خودروی شخص بیشتر از ۳ ماه باشد می تواند نسبت به رفع انسداد (با حفظ نوبت) اقدام نماید و سپس بر مبنای فراخوان خودروساز منطبق با فهرست انتظار هر محصول در مورد قطعی کردن ثبت نام اقدام نماید.
*باید دقت کرد که برای این طرح فروش لازم است وکالتی کردن حساب شخصی به نفع سازمان حمایت و مسدود نمودن ۱۰۰ میلیون تومان وجه اعتبار تا زمان اعلام نتایج نوبت دهی انجام گردد، بعد از آن یا متقاضی با زمان نوبت اعلامی موافق است که نسبت به قطعی کردن ثبت نام و پرداخت وجه خودرو بر مبنای فراخوان طرح فروش خودروساز اقدام می کند و یا آنکه انصراف خویش را از قرارگیری در فهرست انصراف اعلام می کند.
*امکان ثبت نام صرفا در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در فهرست نوبت دهی خودرو های وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد، ثبت نام وی ملغی می گردد.
*ثبت نام مرحله اول در فهرست نوبت دهی هیچ گونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی نماید و تعهد خودروساز صرفا بر مبنای قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می گیرد.
*علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم باید کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت گردیده و درصورتیکه در هر مرحله تا قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص گردد که متقاضی واجد شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می گردد.
شرایط عمومی ثبت نام خودرو
- دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.
- متقاضیانی که طی ۴۸ ماه گذشته خرید خودرو از شرکتهای خودروسازی یا بورس کالا داشته اند، امکان ثبت نام و خرید خودروی وارداتی ندارند.
- متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال می باشند امکان ثبت نام و خرید خودرو ندارند، البته تا زمان تحویل خودرو، شرط نداشتن پلاک انتظامی فعال، بررسی می شود.
- انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) و هم فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع می باشد.
- امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.
- شرکتهای خودروسازی موظف اند روش های بازدارنده برای پیشگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال، همچون رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کنند.
- امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.
- در صورت بروز هرگونه تأخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تأخیر در تحویل مطابق آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو و ابلاغیه های مرتبط که متعاقباً از راه بخشنامه های فروش اطلاع رسانی می گردد پرداخت خواهد شد.


منبع:

1401/12/24
13:26:27
0.0 / 5
278
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد امروز آخرین فرصت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو
نظر شما در مورد امروز آخرین فرصت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳