فراهم شدن امکان سرمایه گذاری درصندوق ترنج سودمند بوسیله اپ سیگنال

فراهم شدن امکان سرمایه گذاری درصندوق ترنج سودمند بوسیله اپ سیگنال حراج کن: سرمایه گذاران از این پس می توانند به آسانی بوسیله اپلیکیشن سیگنال واحدهای صندوق درآمد ثابت ترنج سودمند را خرید و فروش کنند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، صندوق درآمد ثابت ترنج سودمند همانطور که از نام آن مشخص است از صندوق هایی است عمده دارایی های خودرا اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می نماید و همانند بانک سود مشخص دارد، سود سالانه مؤثر این صندوق حدود ۲۷.۵ درصد است.
سرمایه گذاری در این صندوق به شیوه صدور ابطالی است و نیازی به دریافت کدبورسی ندارد. اخیراً هم امکان سرمایه گذاری در این صندوق بوسیله اپ سیگنال که از اپلیکیشن های تخصصی فعال در زمینه بازارهای مالی است فراهم گشته است. علاقه مندان به سرمایه گذاری در این صندوق می توانند اپلیکیشن سیگنال را نصب کرده و واحدهای صندوق ترنج سودمند را خریداری کنند.
سود بالاتر از بانک و روزشمار
صندوق درآمد ثابت ترنج همانطور که اشاره شد مانند سپرده بانکی سود مشخص دارد، اما سود این صندوق از بانک بالاتر است و سالانه بیش از ۲۷/۵ درصد می باشد. همین طور این صندوق تقسیم سود ماهانه دارد و در صورت درخواست سرمایه گذاران سود ماهانه مبلغ سپرده گذاری آنها به حساب شان واریز می شود.
ویژگی دیگر صندوق درآمد ثابت ترنج سود روزشمار است، به زبان ساده سود ۲۷.۵ درصد سالانه این صندوق به ۳۶۵ روز سال تقسیم می شود و حتی چند روز سرمایه گذاری در این صندوق نیز سود تعلق می گیرد. روز شمار بودن در سود مؤثر سالانه سرمایه گذاری نیز مؤثر است، به عبارتی سود سپرده بانکی هرماه به اصل ارزش دارایی اضافه می شود ولی سود صندوق درآمد ثابت هر روز، این مساله موجب بهره مندی سرمایه گذاران صندوق درآمد ثابت از سود مرکب یا سود از سود نیز می شود.
عدم محدودیت زمانی سرمایه گذاری نیز از دیگر خاصیت های صندوق درآمد ثابت ترنج برخلاف بانک است، سود سپرده های بانکی بنا بر مدت زمان سرمایه گذاری متفاوت می باشد، در اوضاع فعلی به سپرده های کوتاه مدت ۵ درصد سود ماه شمار تعلق می گیرد و برای سود ۲۰.۵ درصدی بانک پول حتما باید یک سال در بانک سرمایه گذاری شود و برداشت قبل از یک سال مشمول جریمه می شود. صندوق ترنج این محدودیت را ندارد و حتی به چند روز سرمایه گذاری در این صندوق سود تعلق می گیرد.
سپرده گذاری ساده و بدون کارمزد
صندوق های درآمد ثابت بورسی به دو صورت قابل معامله ETF یا صدور و ابطالی هستند، برای سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله یا ETF حتما افراد حقیقی و حقوقی باید کدبورسی دریافت نمایند و بوسیله پلت فرم های معاملاتی کارگزاری ها اقدام نمایند که مشمول کارمزد کارگزاری نیز می شود.
سرمایه گذاری در صندوق های صدور و ابطالی که ترنج سودمند از این نوع است بسیار ساده تر است و نیاز به دریافت کدبورسی نیز ندارد و سرمایه گذاری در این صندوق ها به آسانی بوسیله سایت این صندوق ها صورت می گیرد. البته مبدا واریزی پول حتما باید حساب بنام سرمایه گذار باشد. انجام عملیات ورود و خروج پول از این صندوق (صدور و ابطال) هیچ کارمزدی ندارد.
صندوق های قابل معامله یا ETF:
نیازمند دریافت کدبورسی + سرمایه گذاری بوسیله سامانه کارگزاری ها + پرداخت کارمزد معاملاتی
صندوق صدور و ابطالی ترنج:
بدون نیاز به کدبورسی + سرمایه گذاری از سایت صندوق بسادگی + بدون کارمزد
فرآیند ورود و خروج پول از این صندوق نیز به سهولت و سرعت صورت می گیرد، سرمایه گذارانی که در صندوق ترنج قبل از ساعت ۱۱ و حتی ۱۲ ظهر مبادرت به ابطال یا فروش کنند، همان روز اصل پولشان را دریافت می کنند. اغلب صندوق ها هر زمان که ابطال صورت بگیرد، روز بعد، پول سرمایه گذار را برای او واریز می کنند. این خاصیت خاصی است که صندوق ترنج سودمند اهتمام کرده برای سرمایه گذاران فراهم آورد.
هر ۱ میلیارد تومان سرمایه در صندوق ترنج چقدر بازدهی دارد؟
اگر سرمایه گذار ۱ میلیارد تومان پول در صندوق ترنج سودمند سرمایه گذاری کند، پایان هر ماه، این فرد به اندازه ۲۳.۵ درصد تقسیم بر ۳۶۵، ضرب در ۳۰، سود می گیرد. یعنی چه؟ یعنی در آخر هر ماه، به ازای ۱ میلیارد تومان، مبلغ ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به عنوان سود به سرمایه گذار پرداخت می شود، که امکان ارتقا این سود به ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل ۲۶.۲ درصد نیز امکان دارد. اما چگونه؟
سود مرکب یکساله صندوق ترنج سودمند ۲۶.۲ درصد است، یعنی سرمایه گذار وقتی در آخر ماه اول، مبلغ ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سود دریافت کرد، آن مبلغ را باردیگر در صندوق سرمایه گذاری کند، به عبارت ساده تر، روی سودهایش هم سود بگیرد. در این شرایط، ۱ میلیارد سرمایه گذار در آخر سال به ۱ میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان تبدیل می شود که معادل ماهانه آن حدود ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود.
سرمایه گذاری با برداشت سود ماهانه:
هر یک میلیارد تومان ماهانه ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سود
سرمایه گذاری بدون برداشت سود ماهانه یا یکسال کامل:
هر یک میلیارد تومان ماهانه ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سود
مشاوره رایگان و شروع سرمایه گذاری قبل از تعطیلات نوروز
صندوق ترنج از صندوق های مجموعه مشاور سرمایه گذاری ترنج است که ۸ صندوق سرمایه گذاری در انواع مختلف: سهامی، مختلط، درآمد ثابت، جسورانه، بازارگردانی و صندوق در صندوق را در بازارسرمایه ایران مدیریت می کند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه گذاری می توانند به سایت صندوق درآمد ثابت ترنج سودمند مراجعه کنند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/12/23
09:09:24
0.0 / 5
231
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فراهم شدن امکان سرمایه گذاری درصندوق ترنج سودمند بوسیله اپ سیگنال
نظر شما در مورد فراهم شدن امکان سرمایه گذاری درصندوق ترنج سودمند بوسیله اپ سیگنال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲