نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان ها تاكید كرد

لزوم کاهش تورم با بهره بردن از تجربیات جهانی

لزوم کاهش تورم با بهره بردن از تجربیات جهانی به گزارش حراج کن، نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استانها با تأکید بر لزوم کاهش تورم با بهره بردن از تجربیات جهانی اظهار داشت: نباید به مساله اقتصاد سیاسی نگاه نماییم و باید از متخصصان کاربلد بهره بگیریم.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمدکاظمی رحیمی در چهاردهمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که امروز برگزار شد، در نطق قبل از دستور خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و طرح این سوال که چه عاملی می تواند زمینه ساز وضعیت اقتصادی فعلی کشور شود؟ اظهار داشت: کاهش ارزش پول ملی و سرطان تورم مهم ترین عامل وضعیت فعلی اقتصاد کشور است.

وی افزود: امروز بیش از ۹۰ کشور در دنیا تورم زیر سه درصد دارند که تقریباً نیمی از کشورهای جهان را می سازند یعنی اگر امسال متوسط قیمت کالا ۱۰۰ هزار واحد باشد، سال دیگر قیمت کالا ۱۰۳ هزار خواهد بود. در بین این ۹۰ کشور طیف گسترده ای از کشورهای بسیار فقیر و حتی جنگ زده تا کشورهای دموکراتیک و توسعه یافته دیده می شوند.

نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استانها با تأکید بر اینکه همه ساله تورم در ایران وضعیت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، اظهارکرد: سوال اینجاست که چطور کشورهای فقیر و جنگ زده ای مانند عراق، افغانستان و... تورم را کنترل کرده اند اما در ایران که شعار همه دولت ها کنترل تورم است، نتوانسته ایم کاری از پیش ببریم.
رحیمی خطاب به معاون اقتصادی رییس جمهوری اظهار داشت: شما که خودرا متخصص در زمینه پول و اعتبار می دانید قرار بود ریال ایران را به قوی ترین پول منطقه تبدیل کنید و تورم را تک رقمی کنید، پس درخواست می کنم سیاست های دولت قبل را ادامه ندهید و از توزیع دلار دولتی و رانت خودداری کنید و دکمه چاپ پول را از اتاق رییس بانک مرکزی بردارید دولت باید مطالعه اقتصادی خودرا بالا ببرد و با بهره گیری از تجربیات جهانی تورم را مهار کند. نباید به مساله اقتصاد سیاسی نگاه نماییم و باید از متخصصان کاربلد استفاده نمائیم.
منبع:

1401/12/11
15:01:42
0.0 / 5
264
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم کاهش تورم با بهره بردن از تجربیات جهانی
نظر شما در مورد لزوم کاهش تورم با بهره بردن از تجربیات جهانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴