رییس شورای اسلامی شهر تهران:

حریق ساختمان ۱۵۳ با یک ربع تأخیر به آتش نشانی اطلاع داده شد

حریق ساختمان ۱۵۳ با یک ربع تأخیر به آتش نشانی اطلاع داده شد به گزارش حراج کن، رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: حریق ساختمان 153 با یک ربع تأخیر به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شده بود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی چمران در حاشیه برگزاری یکصد و سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حریق روز گذشته ساختمان ۱۵۳ واقع در خیابان بهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا شهادت یکی از آتش نشانان آقای دارابی رییس ایستگاه آتش نشانی ۱۲۰ را به خانواده و همکاران این عزیز تسلیت عرض می کنم و نکته بعدی این که ساختمان اشاره شده جزء ساختمان های ناایمن به لحاظ آتش نشانی نبوده است.
وی افزود: البته اخطارهایی درباره ی ساختمان اشاره شده داده بودند و متاسفانه صاحب این ساختمان پارکینگ های آنرا تغییر کاربری و تبدیل به انبار کالا و آن هم کالاهای آتش زا کرده بود.
چمران با اشاره به این که ساختمان اشاره شده دارای حکم ماده ۱۰۰ بوده، اظهار داشت: باوجود این که این ساختمان توسط محاکم قضایی مدتی پیش پلمب شده بود، اما بصورت غیرقانونی فک پلمب شده و متاسفانه شاهد اتفاقات تلخ روز گذشته بودیم.
رئیس شورای شهر تهران با اعلان اینکه متاسفانه مالک ساختمان پارکینگ های این ساختمان را تغییر کاربری داده و تبدیل به انبار کالا کرده بود، اشاره کرد: دراین زمینه نیز شکایتی از طرف پلیس و مراجع ذیربط شده است همین طور دادستانی نیز به این مساله ورود جدی داشته است.
چمران با اعلان اینکه آتش روز گذشته ساعت ۹: ۳۰ شروع شد، اظهار داشت: متاسفانه با یک ربع تأخیر این حریق به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شده بود و آن هم به خاطر تخلفی بوده که صاحب ملک نمی خواسته آنرا اعلام نماید و در نهایت شاهد اتفاقات تلخی در پی این حریق بودیم.
وی با اعلان اینکه اگر صاحب ملک بموقع اطلاع رسانی می کرد شاید شاهد چنین حادثه تلخی نبودیم، افزود: نیروهای آتش نشانی نیز با حضور در منطقه اقدامات لازم را از همان ساعات اولیه و پایان ساعت شب گذشته انجام دادند و کارهای خوبی انجام شد اما ما نگران ریزش ساختمان هستیم بااینکه اکنون ساختمان نریخته است و این نشان میدهد که آهن های این بنا در مقابل آتش مقاومت کرده اند و به مرز خستگی نرسیده اند اما باید باز هم مراقبت کرد که ساختمان نریزد و به همین جهت مقرر است دو الی سه روز کنترل های لازم در رابطه با ترددها در این خیابان انجام بگیرد.
چمران اشاره کرد: البته شب گذشته نیز دستگاه های اندازه گیری دقیق از دانشگاه ها و ستاد بحران در اطرف این ساختمان کار گذاشته شده و لحظه به لحظه اتفاقات رصد می شود ولی تا به امروزاین لحظه گزارشی در باب ریزش ساختمان نداشته ایم.
وی همین طور درباره ی کارگروه ویژه بررسی وضعیت ساختمان ها به لحاظ ایمنی اظهار داشت: کار خوبی توسط دستگاه های مختلف در قالب چند گروه انجام شده و نتایج خوبی را داشته است که دراین زمینه تک تک ساختمان ها مورد بررسی قرار می گیرد و تا به امروز ۱۶۰ ساختمان در قالب این مسئله مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی چمران همین طور در یکصد و سی و یکم صحن علنی شورای شهر تهران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و امنیت کشور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه این روز را به تمام پاسداران و جانبازان ایران تبریک گفت.
وی به رخداد دلخراش سقوط هلی کوپتر حامل وزیر ورزش و هیات همراه در استان کرمان و شهادت یکی از جهادگران ساعی و نمونه اشاره نمود و اظهار داشت: شهید دکتر اسماعیل احمدی جهادگری خستگی ناپذیر بود که کوشش های بی شماری در زمینه های مختلف جهادی داشت که شهادت وی را هم تبریک و هم تسلیت می گوییم و برای مصدومان حادثه آرزوی سلامتی داریم.

انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه یکی از استراتژیکی ترین اقدامات دولت است

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به اقدامات اخیر دولت سیزدهم درباب اجرای پروژه انتقال آب به دریاچه برای احیای این مکان محیط زیستی اشاره نمود و اشاره کرد: راه اندازی تونل ۲۶ کیلومتری انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه یکی از استراتژیکی ترین اقدامات دولت برای جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه است که امیدواریم این قبیل اقدامات جهادی از طرف دولت بیش از پیش صورت گیرد.
چمران با تأکید بر لزم توجه ویژه به موضوع ایمنی ساختمانها در پی حریق روز گذشته ساختمان ۱۵۳ خیابان بهار، اظهارکرد: این ساختمان در فهرست ساختمان های متخلف تهران بوده که شاخصهای اولیه ایمنی را رعایت نکرده و مبادرت به تغییر کاربری پارکینگ به مکانی برای دپوی اجناس آتش زا مانند باتری های لیتونیومی و غیره کرده و این تخلف باعث شده بود که با دستور قضایی پلمب شود اما متخلفین مبادرت به فک پلمب کردند که متاسفانه این حادثه دیر به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد و ابعاد این حریق گسترده شد.

از مالک ساختمان ۱۵۳ به پلیس برای فک پلمب شکایت شده بود

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که از این فرد به پلیس برای فک پلمب شکایت شده که به سبب موارد آتش نشانی نبوده است، اشاره کرد: حریق در طبقه سوم انبار از ساعت ۹: ۳۰ بامداد روز گذشته شروع شد اما ساعت ۹: ۴۵ اطلاع داده شد و به سبب تخلف نمی خواستند اطلاع دهند، درنهایت هم چون با سیستم های معمولی قابلیت اطفاء نداشته به آتش نشانان اطلاع داده که اگر بموقع اطلاع می دادند آتش نشانان در عرض شش تا هفت دقیقه به محل حادثه می رسیدند.
وی با اشاره به گفته های کارشناسان آتش نشانی در خصوص این که حریق این ساختمان بیش از ۱۰ ساعت به طول انجامیده است اظهار داشت: متأسفانه عدم ایمنی درست این ساختمان و ابعاد گسترده این حریق سبب شد تا فرمانده ایستگاه۱۲۰ آتش نشانی رضا دارابی به شهادت برسد.
رئیس شورای شهر تهران با بیان هشدار درباب این ساختمان اظهار داشت: با این حریق مطمئن نیستم که این ساختمان با وجود حرارت بالای آتش ریزش نکند و باید تخریب شود. بدین سبب باید اظهار داشت که این اتفاقات برای ما یک هشدار است برای تمامی کسانی که به خاطر چند میلیون تومان، ایمنی ساختمان ها را نادیده می گیرند و تخلف می کنند و با چنین حوادثی موجبات خسارت جانی و مالی به مردم شهر را رقم می زنند.1401/12/07
12:53:06
0.0 / 5
288
تگهای خبر: طلا , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حریق ساختمان ۱۵۳ با یک ربع تأخیر به آتش نشانی اطلاع داده شد
نظر شما در مورد حریق ساختمان ۱۵۳ با یک ربع تأخیر به آتش نشانی اطلاع داده شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵