سرپرست سازمان ملی زمین و مسكن اعلام كرد

اختصاص اراضی مازاد صندوق بازنشستگی برای ساخت مسکن بازنشستگان

اختصاص اراضی مازاد صندوق بازنشستگی برای ساخت مسکن بازنشستگان به گزارش حراج کن، صندوق بازنشستگی کشوری متعهد شد اراضی و املاک تحت مالکیت خود که قابلیت ساخت و ساز دارد را برای راه اندازی مسکن بازنشستگان کشوری و لشکری معرفی نماید.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در جهت توافقی که مابین سازمان ملی زمین و مسکن و صندوق بازنشستگی کشور انجام شد، صندوق بازنشستگی، لیست متقاضیان بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری با تعیین اولویت بندی گروههای هدف عرضه و سازمان ملی زمین و مسکن برنامه ریزی لازم بر مبنای آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن را انجام خواهد داد.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این خبر اظهار داشت: این تفاهمنامه بر مبنای قانون جهش تولید و عرضه مسکن و ظرفیت های موجود در سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شده است.
ارسلان مالکی با اشاره به اینکه مقرر شده در اجرای این تفاهمنامه از تمامی ظرفیت ها و امکانات طرفین استفاده شود، اضافه کرد: بر طبق این تفاهمنامه صندوق بازنشستگی کشوری متعهد شد اراضی و املاک تحت مالکیت خود که قابلیت ساخت و ساز مسکن دارد را برای این امر معرفی نماید.
وی به آمادگی سازمان متبوعش در انعقاد تفاهم نامه های مشابه با سایر دستگاه ها و نهادها در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما آمادگی داریم با هر دستگاهی که زمین یا املاک مازادی داشته باشد در ساخت مسکن کارکنانشان همکاری نماییم و در صورتیکه آن دستگاه زمین مازادی هم در اختیار نداشته باشد با استفاده از ظرفیت های موجود در وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن کارکنان آن دستگاه اقدام خواهیم کرد.
ازاین رو گزارش مهرماه سال ۱۴۰۰ هم وزارت کار با هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی تفاهمنامه ای را با وزارت راه و شهرسازی به امضا رساند.
پیش از این هم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیماه ۱۳۹۸ و در دولت گذشته تفاهمنامه ای با وزارت راه و شهرسازی با هدف ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به امضا رساند که بر مبنای آن در فاز اول ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران، مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی ظرف سه سال ساخته شود.1401/11/28
13:17:23
0.0 / 5
296
تگهای خبر: تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اختصاص اراضی مازاد صندوق بازنشستگی برای ساخت مسکن بازنشستگان
نظر شما در مورد اختصاص اراضی مازاد صندوق بازنشستگی برای ساخت مسکن بازنشستگان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴