قیمت عمده میوه و سبزی جات

قیمت عمده میوه و سبزی جات به گزارش حراج کن، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران درباره ی قیمت واقعی میوه و صیفی جات در میوه فروشی های سطح شهر اظهار داشت: هر یک از خرده فروش ها می توانند با سود ۳۰ تا ۳۵ درصد محصولات را از میوه فروشان خریداری کنند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، قیمت عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته جاری (۱۰ تا ۱۶ دی) از جانب میدان مرکزی میوه و تره بار تهران اعلام گردید. بر مبنای روال هفتگی در این گزارش فقط به قیمت بخشی از میوه و صیفی جات که بازار پرمصرف تر با قیمت مناسب تری دارند پرداخته می شود. در قسمت میوه ها این محصولات پرتقال شمال، پرتقال جنوب، سیب زرد، سیب قرمز، لیمو شیرین و نارنگی ملاک هستند و در بازار سبزی جات خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز زرد، پیاز شیری و پیاز قرمز مدنظر است.
مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران درباره ی قیمت واقعی میوه و صیفی جات در میوه فروشی های سطح شهر پیشتر به مهر گفته بود هر یک از خرده فروش ها می توانند با سود ۳۰ تا ۳۵ درصد محصولات خویش را با عنایت به نرخ عمده آنها به فروش برسانند. بدین سان بر مبنای قیمت های اعلامی این هفته میدان مرکزی میوه و تره بار تهران قیمت واقعی میوه و سبزی جات طبقه متوسط به شرح زیر است:
پرتقال شمال هر کیلو ۱۳، پرتقال جنوب ۳۹، سیب زرد ۳۲.۵۰۰، سیب قرمز ۲۶، لیمو شیرین ۲۶ و نارنگی ۲۶ هزار تومان باید در خرده فروشی های سطح شهر قیمت گذاری شود.
خیار رویال ۱۵.۶۰۰، خیار گلخانه ای ۲۸.۸۰۰، سیب زمینی ۱۵.۶۰۰، گوجه فرنگی ۱۷.۹۰۰، پیاز زرد ۲۶، پیاز شیری ۲۷.۸۰۰ و پیاز قرمز ۳۱.۲۰۰ تومان قابل خرید است.
گفتنی است قیمتها بر مبنای کیفیت متوسط میوه ها به دست آمده است.
آنچه مسلم است نرخ میوه و سبزی جات عرضه شده در سطح میوه فروشی های سطح شهر بالاتر از قیمت واقعی بوده و بعنوان مثال در حالیکه قیمت خیار رویال باید ۱۵.۶۰۰ تومان باشد این عدد خیلی بیشتر بوده و هر کیلو خیار ۲۱.۸۰۰ تومان از جانب میوه فروشان قیمت گذاری شده است. یا در حالیکه گوجه فرنگی باکیفیت متوسط باید ۱۳ هزار تومان به فروش برسد نوع کیفیت پایین آن به مبلغ ۱۷.۹۰۰ تومان از جانب خرده فروش های سطح شهر عرضه می شود.
در ادامه جدول قیمت عمده میوه و سبزی جات در هفته جاری می آید.


1401/11/12
08:12:11
0.0 / 5
207
تگهای خبر: بازار , پرداخت , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت عمده میوه و سبزی جات
نظر شما در مورد قیمت عمده میوه و سبزی جات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱