اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور

اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور به گزارش حراج کن، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۱۰ بهمن ماه) اهواز آلوده ترین کلانشهرکشور است.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۱۰ بهمن) اهواز بعنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن هوای تبریز و تهران با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۰۹ و ۱۰۴ برای گروههای حساس آلوده است.

اهالی مشهد، کرج، اصفهان و شیراز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۱۰۰، ۹۵، ۹۴ و ۶۲ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص در این شهر هم ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1401/11/11
09:48:01
0.0 / 5
447
تگهای خبر: تجربه , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور
نظر شما در مورد اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳