معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها خبر داد

تاسیس ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری با عضویت بیش از ۲۱ هزار دهیاری

تاسیس ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری با عضویت بیش از ۲۱ هزار دهیاری حراج کن: معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تاسیس 900 شرکت تعاونی دهیاری با عضویت بیش از 21 هزار دهیاری آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حمید ملانوری در جلسه هم اندیشی و بررسی فعالیت ها، ظرفیت ها و چالش های شرکت های تعاونی دهیاری ها در کشور که با حضور معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تنی چند از مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها و برخی از منتخبین مدیران عامل شرکت های تعاونی دهیاری های کشور در این سازمان تشکیل شد، اظهار داشت: تا حالا حدود ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری ها در سطح بخش و یا شهرستان و با عضویت بیش از ۲۱ هزار نهاد دهیاری در کشور تأسیس شده است که در قالب قوانین و مقررات ذی ربط و در ۲۱ محور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، زمینه فعالیت برای آنها پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: شرکت های تعاونی دهیاری ها، دارای ظرفیت های قانونی و اجرائی مناسبی برای رونق اقتصادی روستاها، افزایش تولید محصولات روستا، بهبود معیشت روستاییان، کمک به انجام وظایف قانونی و ایجاد درآمد پایدار در دهیاری ها می باشند که توجه و پرداختن به این موارد می تواند نتایج بهادار ای را در نواحی روستایی به همراه داشته باشد.

ملانوری افزود: در این جهت تعدادی از تعاونی های مذکور بوسیله تجمیع سرمایه های دهیاری ها و بهره گیری از امکانات و تجهیزات در اختیار، توانسته اند با راه اندازی کارگاه ها و واحدهای تولیدی، زمینه افزایش درآمد و ایجاد اشتغال را در سطح روستاهای کشور فراهم آورد.

در ادامه جلسه نیز، هر یک از مدیران عامل شرکت های تعاونی دهیاری ها، گزارشی از عملکرد تعاونی تحت مدیریت خود ارائه و به فرصت ها، ظرفیت ها و چالش های پیش روی تعاونی دهیاری ها اشاره کردند.

همین طور مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری حاضر در جلسه نیز عملکرد شرکت های تعاونی دهیاری های استان ذی ربط را تشریح و به با اهمیت ترین چالش های موجود و برنامه های توسعه ای دراین زمینه اشاره کردند.

معاون امور دهیاری ها ضمن جمع بندی موضوعات مطرح شده، به تقویت و توسعه شرکت های تعاونی دهیاری ها و بهره گیری از ظرفیت های موجود برای پیشرفت روستاها، تنوع بخشی به مشاغل روستایی، راه اندازی و فعال سازی واحدهای تولیدی و اقتصادی در نواحی روستایی و افزایش منابع مالی دهیاری ها به عنوان اولویت های کاری معاونت دهیاری ها اشاره نمود.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، ملانوری با اعلان اینکه مردمی سازی اقتصاد، افزایش مشارکت مردمی و زمینه سازی برای واگذاری اداره امور به مردم به عنوان با اهمیت ترین محورهای اقتصاد مقاومتی، سیاست های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری و برنامه های دولت سیزدهم می باشد، اظهار امیدواری کرد که شاهد تحقق موارد مذکور و پیاده سازی عملی آنها بوسیله تعامل سازنده مدیریت های محلی با مردم در آینده نه چندان دور باشیم.1401/11/05
12:26:14
0.0 / 5
327
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاسیس ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری با عضویت بیش از ۲۱ هزار دهیاری
نظر شما در مورد تاسیس ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری با عضویت بیش از ۲۱ هزار دهیاری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵