رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تاكید كرد

تلاش شورا و شهرداری برای تدوین برنامه چهارم شهر تهران به صورت اجرایی

تلاش شورا و شهرداری برای تدوین برنامه چهارم شهر تهران به صورت اجرایی به گزارش حراج کن، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از تلاش شورا و شهرداری برای تدوین برنامه اجرایی بعنوان برنامه چهارم مدیریت شهری اطلاع داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمد آخوندی در نشست خبری امروز سه شنبه در تشریح جزئیات برنامه چهارم مدیریت شهری، اظهار داشت: بر مبنای بند ۱۵ قانون نوسازی و عمران شهرداری ها باید برنامه های پنج ساله را تدوین و به تصویب شوراهای شهر برسانند اما بر مبنای بخشنامه وزارت کشور اجبار شهرداری ها برای تدوین برنامه های چهار ساله انجام شد تا مدیریت های شهری در دوره مدیریتی خود پاسخگوی عملکردهایشان باشند.
وی ادامه داد: با همین رویکرد برنامه چهار ساله شهر تهران تدوین شد که سالجاری اولین سال آن قلمداد می شود که پشت سر گذاشته ایم. علت این مورد اینست که نخستین سالی هستیم که این تغییر اتفاق افتاده و بطور قطع در دوره های بعدی این نقیصه حل خواهد شد.
وی افزود: از اردیبهشت ماه سالجاری کار تدوین برنامه شروع شد و این کار توسط نیروهای متخصص شهرداری تهران انجام شده است. در واقع با دعوت از اساتید دانشگاه کار شروع شده، کمیته های مختلف شکل گرفت و در تمامی این مراحل کارشناسان شورا هم در کنار دوستان قرار داشتند و بعد از شش ماه کار در شهرداری در ۷۰ روز گذشته کارشناسان شورا که آنها هم از پرسنل شهرداری هستند در جلسات گوناگونی که در کمیسیون ها برگزار شد جمع بندی برنامه را انجام دادند. در همین راستا چهار جلسه کمیسیون تلفیق برگزار شد که باید از همه همکارانم در جهت تدوین این برنامه قدردانی کنم.
وی تصریح کرد: تلاش بر این بود که با عنایت به منابع مشخص و محدود در شهرداری تهران برنامه ای اجرایی تدوین شود. امیدواریم در اجرای این برنامه به بیشترین میزان تحقق دست پیدا نماییم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، میثم مظفر دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این جلسه خبری اظهار داشت: در هر برنامه این سوال مطرح می شود که رویکرد و جهت گیری اصلی برنامه چیست؟ بنابراین باید اعلام کنم در برنامه چهارم تحول و پیشرفت جهت گیری حرکت به سمت عدالت شهری است و عدالت شهری در عرصه های موضوعی که برنامه را شکل می دهند به طور کامل تعریف شده و در فصول مختلف به دنبال تحقق این عدالت در برنامه هستیم. برای مثال به دنبال توسعه حمل و نقل عمومی هستیم و به تبع آن محدودیت هایی برای خودرو های خصوصی اگر ایجاد شود با هوشمند سازی به دنبال کاهش مداخلات سلیقه ای خواهیم بود.
وی افزود: عدالت شهری در جهت دسترسی برابر به امکانات شهری است. در واقع زیرساخت ها باید در مناطق ۲۲ گانه تهران متوازن شود. بطور قطع عدالت شهری در جهت در نظر گرفتن اقشار کم توان و نیازمند حمایت است. عدالت شهری هم در جهت پاسداشت و صیانت از محیط زیست و حفظ حقوق دیگران است.
وی تصریح کرد: نقطه مرکزی برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهری برقراری و حرکت به سمت عدالت شهری است.
منبع:

1401/10/28
15:14:26
0.0 / 5
348
تگهای خبر: كشور , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تلاش شورا و شهرداری برای تدوین برنامه چهارم شهر تهران به صورت اجرایی
نظر شما در مورد تلاش شورا و شهرداری برای تدوین برنامه چهارم شهر تهران به صورت اجرایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲