چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟

چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟ به گزارش حراج کن، در ادامه این مطلب با تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه و حروفی که برای آنها مناسب می باشد، آشنا می شوید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، این تابلوها ظاهری جذاب و کاملاً منحصر به فرد دارند و در هنگام روز و وقتی که نور خورشید به آنها می تابد جلوه خیره کننده و جذاب به خود می گیرند و در شب هم می توانند جلوه ای زیبا داشته باشند. خیلی از تابلوهای قدیمی در ساعات تاریکی شب هیچ نمایی از خود نشان نمی دهند اما تابلوهای چلنیوم این چنین نیستند و در زمان تاریکی شب هم جلوه ای خاص از خود منتشر می کنند. و همین مبحث سبب می شود که دارندگان کسب و کارهای مختلف در ساعتهای تاریک شب هم از مشتری های زیادی را به کسب و کار خود جذب کنند. چون این تابلوها هر نگاهی را به خود خیره می سازد.
تأثیر عرض قلم در قیمت تابلو چلنیوم آرشا نئون یکی از مهم ترین پارامترهایی که در انتخاب فونت تابلو چلنیوم آرشا نئون باید در نظر گرفته شود عرض قلم می باشد اول عرض قلم را بررسی نمائید. بیشتر تابلوهای تبلیغاتی در ارتفاع بالا نصب خواهند شد و به علت اندازه و ابعاد بزرگی که خواهند داشت. شاید عرض قلم آن در مقابل ارتفاع کم نشان داده شود این مورد باعث می شود که مخاطب دید خوبی نداشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب فونت تابلو چلنیوم آرشا نئون لازم است عرض آنرا بررسی نمائید چونکه برخی از فونت ها با عرض قلم بزرگ سازگاری و هماهنگی لازم را نخواهند داشت و انتخاب آنها خیلی اشتباه خواهد بود پس فونت قلم از عناصر بصری است که بایستی با دید مشتری به صورت کامل وفق داده شود. انواع فونت تابلو چلنیوم در خدمات تابلوسازی تبلیغاتی آرشا نئون فونت هایی که در صنعت تابلوسازی استفاده می شوند غیر از نوع فونت در سه قسمت کلی تقسیم بندی خواهند شد و دیگر فونت های فارسی در زیر این سه دسته قرار خواهند گرفت فونت های کلاسیک، هنری و فانتزی را در این حوزه نام می برند که هر یک از آنها دارای خصوصیت ها و خصوصیات خاصی هستند. فونت کلاسیک: فونت کلاسیک از رایج ترین فونت ها در طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی به حساب می آیند. که فونت های سری B، فرناز و اصفهان در زیر گروه فونت کلاسیک قرار می گیرند از دیگر خصوصیت های این فونت به خوانا بودن و واضح بودن آن میتوان اشاره نمود که باعث خواهد شد همه مخاطبین با هر سطح سوادی که خواهند داشت بتوانند آنرا بخوانند. در جهان امروز بیشتر تابلوهای تبلیغاتی از فونت کلاسیک جهت نوشتن استفاده می نمایند و جایگاه بسیار خوبی در صنعت تابلوسازی و تبلیغات خواهند داشت چونکه یک فونت عامه پسند بشمار می رود. فونت هنری برای قیمت تابلو مغازه آرشا نئون فونت هنری از بخش های اصلی فونت ها به شمار می آید که برخی از فونت های زیبا و چشم نواز در زیر گروه آن قرار دارند؛ برای نمونه فونت های محبوب و پرکاربرد مانند نستعلیق و ثلث را زیر گروه فونت هنری قرار می دهند. در انتخاب فونت تابلو چلنیوم لازم است خصوصیت های مهم را داشته باشد و این خصوصیت ها داشتن بالاترین هماهنگی با نوع کسب و کار و تبلیغ خواهد بود. در صورتیکه تصمیم دارید فونت هنری را به شکل یک جا در اختیار بگیرید بایستی به نرم افزارهای موجود رجوع نمائید. این مدل از فونت ها زیبایی منحصر به فردی خواهند داشت که به شکل خیلی ظریف طراحی و ساخته شده اند؛ یکی از معایب این نوع فونت ها اینست که مقدار خوانایی آنها در مقابل فونت های کلاسیک مقداری کمتر است. فونت فانتزی برای تابلو مغازه فونت فانتزی را در دسته سوم فونت های اصلی جای داده اند و آن بعد از دو فونت هنری و کلاسیک نام می برند؛ این فونت ها دارای زیر گروه هایی به اسم وحید، کریو و پوستر است که جهت در اختیار داشتن آنها از نرم افزار مریم می توانید استفاده نمائید استفاده از فونت های فانتزی در بعضی از خدمات تابلو تبلیغاتی آرشا نئون به کار می آید.
موارد مهم در انتخاب فونت تابلو چلنیوم بهترین فونت در انتخاب فونت تابلو چلنیوم جهت طراحی وسایل تبلیغاتی مثل تراکت، سربرگ و اوراق اداری فونت هایی مانند Broya، Bzar و … خواهند بود که در زیر گروه فونت های کلاسیک جای دارند بیشتر تراکت ها، نامه ها و برگه های ادرای، تابلوها و بنرها با این نوع فونت نوشته خواهند شد. چونکه طراحی این مدل از ابزارهای تبلیغاتی باید بشکلی باشد که بیشترین میزان خوانایی را داشته باشد. یکی دیگر از موارد تأثیرگذار در انتخاب فونت تابلو عرض تابلو تبلیغاتی خواهد بود عرض تابلو چلنیوم در انتخاب فونت خیلی مهم می باشد. برای مثال در صورتیکه تصمیم دارید از تابلوهای روان مثل تابلو ال ای دی روان و ثابت جهت معرفی نمودن شغل خود کمک بگیرید. در ابتدا باید عرض آنرا اندازه کنید و در صورتی عرض تابلو کمتر از ۵۰ سانتی متر است از فونت سینا و ترافیک استفاده می نمایند. ولی چنان چه عرض تابلو از این اندازه بیشتر بوده محدودیتی در انتخاب فونت تابلو نخواهید داشت یک نکته قابل ذکر اینست که بعضی از تابلوهای تبلیغاتی نمی توانند فونت های فارسی را نمایش و پیشتیبانی کنند و لازم است ابزارهای گوناگونی را جهت تبدیل و نمایش این فونت ها به کار ببرید. تفاوت بین جنس چینی و اصل: متأسفانه بین جنس چینی و اصلی آن تفاوت های چشم گیری وجود دارد. لبه چلنیوم های اصلی ضخیم است و حروف ساخته شده پس از ساخت از استقامت خوبی برخوردار می شود، مخصوصاً حروف درشت و بزرگ، بنابراین است که تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ حتما از لبه های اصلی استفاده می نمایند. رنگ لبه های چلنیوم اصلی در مقابل نور آفتاب و تغییرات جوی در خلال سالیان ثابت بوده؛ یک نوع از چلنیوم بنام لترمکس (lettermax) هم در بازار موجود می باشد که فرق آن با دیگر لبه ها اینست که در روی لبه محصول، حدود ۱ سانتیمتر فضایی تعبیه شده که علاوه بر سطح حروف از این قسمت هم نور دیده می شود و زیبایی خاصی به حروف لترمکس می دهد. پیشنهاد جنس تابلو مغازه آرشا نئون: چلنیوم نوعی آلیاژ است که در مقابل عوامل جوی محیطی بسیار مقاوم بوده و به سادگی در مقابل آفتاب و یا بارندگی باران، رنگ خویش را از دست نمی دهد. رویه حروف چلنیوم از جنس پلکسی گلس ساخت کشور تایوان است که در انواع رنگ های مختلف موجود و با انتخاب مشتریان در حروف چلنیوم استفاده می شود به جهت اینکه نصب این تابلوها تمیز و شیک باشد از یک زیره بعنوان مثال از ورقهای PVC استفاده می شود که لامپ هایی که برای روشنایی تابلو استفاده می شود هم بر روی این ورق ها نصب می گردد. مراحل ساخت حروف چلنیوم: ساختار فیزیکی حروف چلنیوم زمانی که حروف یک تابلو در برنامه کرل دراو (CorelDRAW) و یا اتوکد (Autocad) از لحاظ فونت، سایز و ضخامت طراحی شد، طرح مورد نظر به روی جنس پلکسی گلس (Plexi Glass) که دارای رنگ های مختلف می باشد لیزر می شود. مراحل نصب حروف چلنیوم: ابتدا یک پلات در ابعاد واقعی از متن حروف چلنیوم طبق طرح اولیه تهیه و آنرا روی محل مورد نظر نصب می نماییم. سپس PVC چلنیوم را روی طرح قرار داده و با پیچ در جای خود محکم می نمائیم. بعد از نصب تمام پی وی سی ها، سیم لامپ های اس ام دی را با سوراخ کردن محل های لازم به پشت کار منتقل کرده و مراحل تقسیم جریان صورت می گیرد، لازم به ذکر است که لامپ های SMD دارای مثبت و منفی بوده و باید تمام سیم های مثبت با هم و سیم های منفی باهم سری شوند. در کل بعد از تست روشنایی، حروف بر روی PVC قرار گرفته و با پیچ های کوچک به هم متصل می شوند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/10/26
11:32:58
0.0 / 5
374
تگهای خبر: ابزار , بازار , برند , تبلیغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟
نظر شما در مورد چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳