اخطار هواشناسی نسبت به ماندگاری آلودگی هوا در تهران

اخطار هواشناسی نسبت به ماندگاری آلودگی هوا در تهران به گزارش حراج کن، اداره کل هواشناسی استان تهران، نسبت به ماندگاری آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس اخطار داد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زرد از عدم وزش باد قابل ملاحظه و ماندگاری و انباشت آلاینده های هوا بخصوص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون از جمعه تا بامداد شنبه (۱۶ تا ۱۷ دی) اطلاع داد.

این شرایط جوی در مناطقی همچون تهران، بهارستان، قدس، ورامین اسلامشهر، پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار، رباط کریم و ملارد پیشبینی می شود.

در اثر این مخاطره با عنایت به کاهش دمای شبانه و رطوبت نسبی بالا، به دنبال آن ماندگاری آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در مناطق شهری پرتردد در حد ناسالم برای گروههای حساس بخصوص کودکان، بیماران قلبی، عروقی و ریوی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان برای پیشگیری از صدمه ها و مخاطرات کاهش ترددهای غیر ضروری بخصوص سالمندان، کودکان بیماران قلبی، عروقی و ریوی، پرهیز از فعالیتهای ورزشی در فضاهای باز و مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک را سفارش می کند.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم برای مواجهه با پدیده ای جوی را داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/10/17
10:36:12
0.0 / 5
253
تگهای خبر: طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اخطار هواشناسی نسبت به ماندگاری آلودگی هوا در تهران
نظر شما در مورد اخطار هواشناسی نسبت به ماندگاری آلودگی هوا در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴