رییس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای كشور عنوان كرد

توجه ویژه نظام به روستاها

توجه ویژه نظام به روستاها به گزارش حراج کن، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور اظهار داشت: عملکرد چهار دهه گذشته نظام اسلامی در خدمت رسانی به روستاها سند ماندگار و روشنی بر توجه ویژه و خاص جمهوری اسلامی به مسئله روستاهاست.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی سلیمی روز پنج شنبه در مراسم طرح تحول روستایی که با حضور ۲۵۰۰ دهیار در شهر مشهد مقدس برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه طبق آمارهای رسمی موجود، تا سال ۱۳۵۶ تنها هفت روستا گازرسانی شده بودند، اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۳۵هزار و ۵۷۵ روستا رسیده است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: تا سال ۱۳۵۶ مجموعا ۳۱۲ روستا دارای تلفن ثابت بوده اند اما در ۱۴۰۰ این آمار به ۴۷هزار و ۲۷۲ روستا ارتقا و افزایش پیدا کرده است.
سلیمی افزود: در سال ۱۳۵۶ تنها ۱۲ روستا دارای زمین ورزشی بوده است اما امروز ۳هزار و ۴۴۳ روستا دارای زمین ورزشی شده اند.
وی با یادآوری این که در همان سال ۱۳۵۶ هیچ روستایی دارای ایستگاه آتش نشانی نبوده است، اظهار نمود: امروز ۹۳۸ روستا دارای ایستگاه آتش نشانی هستند.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور تصریح کرد: تا سال ۱۳۵۶ هیچ روستایی دارای سیستم جمع آوری زباله نبوده اما امروزه ۳۰ هزار روستا دارای سیستم جمع آوری زباله هستند.
سلیمی اظهار داشت: تا سال ۱۳۵۶ هیچ روستایی دارای پارک و بوستان نبوده است اما امروز 8500 روستا دارنده این امکانات هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، او همینطور ضمن اشاره به این که این اتفاقات در سایه امید و علاقه به سازندگی میهن اسلامی رخ داده است، افزود: همان گونه که پدران و بزرگان ما در خلال ۴۴ سال قبل خدمات بی شائبه ای را به روستاها و روستاییان عزیز عرضه کرده اند، شما دهیاران عزیز و با انگیز و با اراده هم می توانید در آستانه تحقق و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، قدم های مهم و موثری در خدمت رسانی به روستاها و ارتقای وضعیت در آینده پیش رو بردارید.
منبع:

1401/10/15
20:36:03
0.0 / 5
313
تگهای خبر: خدمات , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توجه ویژه نظام به روستاها
نظر شما در مورد توجه ویژه نظام به روستاها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲