راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید در تهران

راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید در تهران در این مطلب قصد داریم ضمن ارائه راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید به بررسی نکاتی بپردازیم که باید هنگام خرید مبل کلاسیک مورد توجه قرار دهید.


به نقل از سایت بلدشیم با نگاهی به بازار مبلمان، درخشش و جلوه طرح‌های مختلف توجه خریداران را به خود جلب می‌کند. بعضی از این طرح‌ها، برای مدتی کوتاه مهمان دکور فروشگاه‌ها هستند و سپس به دست فراموشی سپرده می‌شوند و بعضی دیگر از سال‌ها پیش در این بازار بوده‌اند و به‌مرور با سلیقه‌ روز منطبق شده‌اند.

در این مطلب قصد داریم ضمن ارائه راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید به بررسی نکاتی  بپردازیم که باید هنگام خرید مبل کلاسیک مورد توجه قرار دهید.

 

خرید مبل کلاسیک جدید

همه ما مبل‌های کلاسیک را به‌خوبی می‌شناسیم؛ یعنی یا تجربه خرید آن‌ها را داریم یا در منزل دوست و آشنا تجربه استفاده از این محصول را داشته‌ایم. میل کلاسیک، یادگاری از دوره نئوکلاسیک اروپاست که هنر و پایبندی به اصول در اوج خود به سر می‌برد. جلوه و نمای چشمگیر مبل کلاسیک، در نهایت به دل مردم ایران نیز نشست و بیش از صد سال پیش، قشر متمول شانس استفاده از این محصول چشمگیر را پیدا کردند. اما در عصر ما خرید مبل کلاسیک نیازمند توجه به ابعادی فراتر از ظاهر زیبای این محصول است.

 شاخصه‌های مبل کلاسیک جدید

در یک نگاه کلی خرید مبل کلاسیک اقدام مهمی است که نیازمند توجه به ابعاد مختلف این محصول است. به عبارت بهتر، علاوه بر زیبایی این محصول، کیفیت اقلام مصرفی و ساخت ماهرانه این کالا نیز در زمره نکات شایان توجه قرار می‌گیرد. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد برای خرید مبل کلاسیک باید در نظر داشته باشیم تا از زیبایی، راحتی و دوام این محصول پرطرف‌دار لذت ببریم.

  1. پارچه مبل کلاسیک

با درنظرداشتن این نکته که مبل کلاسیک جدید از جمله سبک‌های سلطنتی و جذاب به شمار می‌رود، انتخاب پارچه مبل کلاسیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در انتخاب پارچه مبل کلاسیک دو نکته حائز اهمیت وجود دارند که به ترتیب، رنگ غالب در دکوراسیون محیط موردنظر و جنس پارچه هماهنگ با محیط هستند. جنس پارچه مبل کلاسیک جدید از تنوع بالایی برخوردار است؛ اما رایج‌ترین جنس‌ها چرم، مخمل و ساتن هستند.

چرم به‌عنوان پارچه مبل کلاسیک جدید

چرم از جمله گزینه‌های بسیار جذاب به‌عنوان روکش مبل کلاسیک جدید محسوب می‌شود. سبک لوکس چرم، جلوه مبل کلاسیک را دوچندان می‌کند و لازم نیست دغدغه نظافت آن را داشته باشید. اما نباید فراموش کد که مراقبت از چرم الفبای خاص خود را دارد و ممکن است دشوار به نظر برسد.

 مخمل به‌عنوان پارچه مبل کلاسیک جدید

مخمل یکی از پارچه‌‌های مورداستفاده برای مبل کلاسیک جدید است که از دیرباز مورداستفاده بوده و همچنان طرف‌دارهای زیادی دارد. این جنس در شمار پارچه‌هایی قرار می‌گیرد که در گذر زمان تغییر کرده و امروزه نیز از جمله پارچه‌‌های گران و البته چشم‌نواز قرار می‌گیرد.

ساتن به‌عنوان پارچه مبل کلاسیک جدید

پارچه‌های ساتن نیز گزینه‌های بسیار مناسبی برای مبل کلاسیک جدید محسوب می‌شوند چرا که این نوع پارچه‌ها براق هستند و به همین سبب هماهنگی زیبایی با سبک مبل‌های کلاسیک دارند. اما پاک‌کردن لکه از روی این جنس پارچه کمی دشوار است.

 

  1. کلاف مبل کلاسیک

کلاف مبل کلاسیک جدید در واقع همان اسکلت چوبی است که طرح کلی مبل استیل را تعیین می‌کند. این اسکلت معمولاً از جنس چوب است و چوب درختانی مثل گردو، راش بهترین و باکیفیت‌ترین گزینه‌ها برای ساخت کلاف چوب محسوب می‌شوند که از قیمت بالایی نیز برخوردارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاف‌ چوبی خوب می‌توان به موارد زیر اشار کرد.

  • تراز بودن پایه‌‌ها
  • عدم وجود شکستگی در تاج، پایه‌ها و دسته‌های مبل
  • منظم بودن طرح تاج، پایه‌‌ها و دسته‌ها
  • صدا ندادن اسکلت هنگام نشستن

 

جنس کلاف

در فرایند ساخت کلاف مبل کلاسیک، بسیاری از تولیدکنندگان به‌جای چوب از پلی‌استر رزین استفاده می‌کنند تا قیمت‌ تمام‌شده مبل کاهش پیدا کند؛ اما این کار باعث کاهش کیفیت مبل کلاسیک نیز خواهد شد تا جایی که ممکن است کلاف به‌راحتی آسیب ببیند.

  1. فوم و اسفنج مبل کلاسیک جدید

آخرین نکته‌ای که باید هنگام خرید مبل کلاسیک جدید موردتوجه قرار دهید، فوم و اسفنج مبل کلاسیک است. در ساخت انواع مبلمان، می‌توان از فوم سرد، فوم گرم، فوم ویژه یا اسفنج بهره گرفت. اما فروشنده‌‌های مبلمان معمولاً توصیه می‌کنند از انواع مبلمانی که با فوم سرد ساخته شده خریداری کنید چرا که در جریان ساخت این نوع فوم حرارت به شکل غیرمستقیم و در کم‌ترین حالت به فوم رسیده که باعث شده فوم دارای دوام و ماندگاری بالایی باشد.

در مقابل، فوم گرم در حرارتی بالا تولید می‌شود و دقیقاً به همین دلیل از کیفیت پایین‌تری برخوردار است. باید توجه کنید که هنگام خرید مبل کلاسیک جدید، با فشردن انگشت روی سطح مبل می‌توانید متوجه نوع فوم شوید. اگر جای انگشت شما خالی ماند و چند لحظه بعد به حالت اولیه برگشت، ‌ فوم مورد استفاده از نوع «گرم» است چرا که جای انگشت روی فوم سرد باقی نمی‌ماند.

یکی دیگر از مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان، ‌ اسفنج است که ممکن است در دسته‌ها یا پشتی مورد استفاده قرار گیرند. به این ترتیب، بهترین محصول برای قسمت‌های اصلی مبلمان، فوم سرد است.

  1. قیمت مبل کلاسیک جدید

در بخش‌های پیشین همین مقاله به شاخصه‌های اصلی مبل کلاسیک جدید پرداختیم که هر یک در تعیین قیمت نهایی نیز مؤثر هستند. به این ترتیب نوع پارچه، ‌ جنس کلاف و کیفیت فوم سرد مورد استفاده برای ساخت مبلمان در تعیین قیمت نهایی مؤثر هستند. بازار مبل کلاسیک تهران یکی بزرگترین شوروم های مبلمان در ایران است که انواع مبلماند سلطنتی و لاکچری را یکجا میتوانید ببینید و مقایسه کنید.

  1. رنگ مبل کلاسیک جدید

رنگ مبل کلاسیک نیز از جمله عوامل مؤثر در تعیین قیمت است. خرید کالایی که دارای تضمین رنگ است کمک می‌کند تا علاوه بر اطمینان از دوام و ماندگاری رنگ‌، تا مدت‌ها مجبور به پرداخت هزینه‌ رنگ مجدد نباشید.

 

بهترین فروشگاه های مبلمان کلاسیک

خرید مبل کلاسیک جدید از فروشگاه‌هایی که در مراکز خرید مشهور و پرتردد هستند نقاط مثبت و منفی خاص خود را دارد. از یک سو، ‌در این مراکز فروش، فرصت بازدید از نمونه‌های مختلف مبلمان وجود دارد که به مقایسه و سهولت انتخاب کمک خواهد کرد. اما از سوی دیگر، چنین مراکزی درصد سود بیشتری از مشتریان دریافت می‌کنند که در اغلب مواقع بیش از حد انتظار است.

برخی از کارگاه‌های بی‌نام‌ونشان که در حومه شهرها فعالیت دارند نیز قیمت‌هایی بسیار کم‌تر را با همان ظاهر پیشنهاد می‌کنند و در نهایت، ‌این تضاد انتخاب را دشوار می‌کند؛ بنابراین، بهترین گزینه، ‌انتخاب از نام‌های آشنا و برندهای شناخته شده‌ای است که قیمت‌های استاندارد خود را در کنار تضمین کیفیت و تأمین خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می‌کنند.

دیجی کالا، مبل کلاسیک فیدار، آف دکور و مبلیران تعدادی از بهترین فروشگاه های مبل در ایران هستند که به صورت حضوری و اینترنتی میتوانید محصولاتشان را بررسی و خرید کنید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به راهنمای خرید مبل کلاسیک پرداختیم و ضمن بررسی شاخصه‌های کلیدی، مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت این کالا را نیز بیان کردیم.

 

1401/10/13
15:39:51
0.0 / 5
646
تگهای خبر: رپورتاژ , برند , پرداخت , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید در تهران
نظر شما در مورد راهنمای خرید مبل کلاسیک جدید در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲