بهترین فرهای توکار ایرانی کدامند؟

بهترین فرهای توکار ایرانی کدامند؟ برای انجام خرید فر توکار ایرانی به آشنایی با مدل‌های محبوب و مطمئن بازار نیاز است. این مدل‌ها به آشپز برای تجربه بهتر و پخت و پز آسان‌تر کمک شایانی می‌کند.


برای انجام خرید فر توکار ایرانی به آشنایی با مدل‌های محبوب و مطمئن بازار نیاز است. این مدل‌ها به آشپز برای تجربه بهتر و پخت و پز آسان‌تر کمک شایانی می‌کند. همچنین از طرفی موجب سرعت بخشیدن به روند پخت غذا یا انواع خوراکی‌ها می‌شوند. در نتیجه برای رسیدن به این هدف باید دانست که بهترین فرهای توکار ایرانی کدامند؟ در این مطلب در کنار بررسی مهمترین ویژگی‌های یک فر توکار خوب، بهترین برندهای ایرانی را معرفی خواهیم کرد.

مهمترین ویژگی های یک فر توکار خوب

برای هر آشپز با نوع و روش آشپزی خاص یا پخت غذاهای مخصوص امکان دارد که مهمترین ویژگی‌های یک فر توکار خوب متفاوت باشد. در عین حال تعدادی معیار برای تمامی مصارف ثابت هستند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

  1. انواع فر توکار: فرهای توکار در انواع برقی، گازی و برقی گازی تولید می‌شود و به‌طبع تفاوت در منبع انرژی به تفاوت در عملکرد هم منتهی شده است. برای مثال پخت با فر توکار برقی در مقایسه با فر توکار گازی به صورت یکنواخت‌تر و یکدست‌تر انجام می‌شود.

همچنین عده‌ای از افراد آشپزی خشک و عده‌ای دیگر آشپزی تر انجام می‌دهند. به همین دلیل در انتخاب از میان انواع فر توکار باید به این نکته هم توجه کرد تا در نهایت بتوان بهترین گزینه متناسب با نیاز را برگزید. پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌‌های فر توکار برقی و گازی، مقاله فر برقی بخریم یا گازی را مطالعه کنید.

  1. صرفه جویی در مصرف: اگرچه عده‌ای تصور بر این دارند که استفاده از فر توکار گازی به معنای صرفه جویی است، اما همیشه اینطور نیست. در واقع پخت و پز در فر توکار برقی با رده مصرف انرژی A سریع‌تر از فر توکار گازی انجام می‌شود. در نتیجه انرژی زیادی مصرف نخواهد شد.
  2. قیمت مقرون به صرفه: قیمت فر توکار یکی از معیارهای بسیار مهم است. به همین دلیل بسیاری از برندها به تولید فر توکار اقتصادی و قیمت مناسب می‌پردازند.
  3. ابعاد استاندارد: به دلیل اینکه فر توکار باید به خوبی در آشپزخانه و میان کابینت‌ها تعبیه شود، ابعاد مناسب و استاندارد آن دارای اهمیت زیادی است. همچنین ظرفیت و گنجایش فر از دیگر مسائل مهم به حساب می‌آید و به عبارتی ظرفیت مطلوب به استفاده راحت‌تر مصرف کننده منتهی می‌شود.
  4. سرعت پخت بالا: بسیاری از افراد به دلیل سرعت بیشتر آشپزی با فر توکار به دنبال خرید آن هستند. در نتیجه می‌توان این معیار را به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم به شمار آورد که به نوبه‌ای باعث رضایت بیشتر مصرف کننده می‌شود.
  5. سیستم یخ زدایی: فر توکار با قابلیت یخ زدایی در خصوص گرم کردن غذا یا مواد غذایی منجمد و یخ کمک شایانی می‌کند. در نتیجه اگر عجله داشته باشید و بخواهید با سرعت بیشتری غذا را گرم یا آماده کنید، این قابلیت کمک بزرگی خواهد بود.
  6. لعاب کاری مرغوب: نوع لعاب کاری در تمیز کردن و نظافت فر توکار نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. بسیاری از نمونه‌های باکیفیت و مناسب دارای لعابی با قابلیت نظافت آسان هستند تا بتوان چربی و ذرات غذا را به راحتی تمیز کرد.
  7. امکانات خاص: بعضی از خصوصیات و ویژگی‌های خاص موجب برتری نمونه‌هایی از فر توکار نسبت به سایر محصولات می‌شود. برای مثال ویژگی self-clean یا تمیز کننده خودکار باعث سهولت و سرعت در نظافت کلی فر می‌شود.

در مجموع توجه به این ویژگی‌ها و خصوصیات فر توکار خوب کمک می‌کند تا بتوان تصمیم‌گیری آسان‌تری را از میان مدل‌های گوناگون موجود در بازار داشت.

بهترین فرهای توکار ایرانی

به طور کلی برندهای ایرانی بسیاری به تولید فر توکار پرداخته‌اند اما نمی‌توان به عنوان محصولی درجه یک و مطمئن به تمامی آن‌ها اطمینان کامل داشت. به همین دلیل با در نظر گرفتن استانداردها و معیارهای مهمی مثل کیفیت بدنه، میزان ماندگاری، تنوع در تولید، قیمت مقرون به صرفه و از این دست خصوصیات، می‌توان ۶ برند را نسبت به سایر موارد متمایز کرد. در نتیجه بهترین فرهای توکار ایرانی شامل موارد زیر هستند:

فر توکار اخوان

در بسیاری از محصولات خانه و آشپزخانه نظیر سینک، گاز صفحه‌ای، هود و از همه مهمتر فر توکار، برند اخوان حرف اول را می‌زند. فرهای توکار این برند دارای مزایای مهمی نظیر قیمت مناسب و تنوع هستند. به این معنا که مصرف کنندگان با بودجه‌های مختلف می‌توانند مدل دلخواه را از میان تولیدات آن پیدا کنند.

از جانبی دیگر انواع فر توکار اخوان در مدل‌های فر برقی، فر گازی و فر برقی و گازی تولید می‌شود. پس از معدود سازندگانی است که هر ۳ مدل را پوشش می‌دهد. همچنین از سایر ویژگی‌های مهم محصولات این برند می‌توان به ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش، جنس بدنه مقاوم، رنگ‌بندی و طرح‌های متنوع همراه با ظاهر شیشه و استیل اشاره کرد.

فر توکار آلتون

با توجه به کیفیت بالای محصولات آلتون، سوال بسیاری از افراد در سطح وب این است که فر توکار آلتون ساخت کجاست؟ باید خدمتتان عرض کنیم که برند آلتون یک برند کاملا داخلی است و فرهای توکار آن در انواع سفید، مشکی و استیل تولید می‌شود. در میان تنوع چشمگیر این برند حتی مدل‌های فر دوقلو با گنجایش ۹۰ لیتری وجود دارند اما به طور کلی می‌توان ظرفیت آن‌ها را از ۷۲ لیتر تا ۹۰ لیتر در نظر گرفت. همچنین فرهای توکار آلتون مدل ۳۰۰ دارای ۱۱ برنامه پخت و فرهای مدل ۴۰۰ دارای ۱۹ برنامه پخت هستند. لولای آرام بند، حسگر پخت گوشت، ریل تلسکوپی و قفل کودک از سایر ویژگی‌های مهم این برند محسوب می‌شود.

فر توکار ایلیا استیل

فر توکار ایلیا استیل یکی دیگر از مدل‌های محبوب در بازار ایران است که در دو نوع با صفحه کلید لمسی و مکانیکی طراحی می‌شود. از نکات مهم در خصوص تولیدات این سازنده باید به ویژگی سنسور تشخیص پخت غذا اشاره کرد که کاربر را پس از اتمام پخت مطلع می‌کند. به انضمام این موضوع، درب شیشه‌ای سه جداره یکی دیگر از خصوصیاتی می‌باشد که محصولات ایلیا استیل را به تعدادی از سایر مدل‌ها برتری بخشیده است.

فر توکار کن

فر توکار کن در دو نوع فر برقی و فر برقی گازی تولید و عرضه می‌گردد. محصولات این برند دارای لعابی مخصوص برای نظافت آسان‌تر و سریع‌تر هستند. همچنین از جانبی می‌توان مشخصاتی نظیر تایمر دیجیتال، فن خنک کننده، قابلیت یخ زدایی، سنسور تشخیص پخت و گارانتی ۲۴ ماهه را از مهمترین مزایا دانست.

البته شایان ذکر است که فر توکار کن در مقایسه با مدل‌هایی نظیر فر توکار اخوان تنوع کمتری دارد.

فر توکار بیمکث

فر توکار بیمکث در انواع فر تمام برقی و فر برق و گازی تولید می‌شود و از لحاظ طراحی ظاهری در ۳ نوع شیشه مشکی، سفید و استیل قرار می‌گیرند.  محصولات این برند دارای خصوصیات پرکاربردی از جمله رده مصرف انرژی A، قابلیت یخ زدایی، فن کانوکشن و سیستم پخت یکنواخت هستند.

فر توکار داتیس

فر توکار داتیس آخرین مورد از بهترین فرهای توکار ایرانی است که می‌توان از آن به عنوان نمونه‌ای لوکس و مجلل یاد کرد. در نتیجه قیمت فر توکار داتیس در مقایسه با مدلی نظیر فر توکار اخوان که باکیفیت و قیمت مناسب است، بیشتر می‌باشد. همچنین تولیدات آن در دو نوع فر برقی و فر برقی و گازی عرضه می‌شود و دارای مزایایی مثل عایق حرارتی، تنوع بالا، گارانتی ۱۸ ماهه، فن کانوکشن، قفل کودک، تایمر دیجیتالی، لعاب باکیفیت، دستگیره آلومینیومی و برنامه‌های پخت متعدد اشاره کرد.

البته در نهایت توجه داشته باشید که این خصوصیات تمامی بهترین فرهای توکار ایرانی به صورت خلاصه مطرح شده‌اند. در نتیجه هر یک از آن‌ها از جمله فر توکار اخوان دارای امکانات بیشتری هستند و به‌طبع می‌توان برای خرید فر توکار به این مدل‌ها اطمینان کرد.

 

1401/10/07
19:40:03
0.0 / 5
322
تگهای خبر: رپورتاژ , اقتصاد , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بهترین فرهای توکار ایرانی کدامند؟
نظر شما در مورد بهترین فرهای توکار ایرانی کدامند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲