صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها

صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها حراج کن: سازمان ثبت احوال اعلام نمود که با تشکیل بیش از 8000 پرونده برای ایرانیان فاقد شناسنامه موضوع اختصاص شناسه و صدورکارت موقت برای فاقدین شناسنامه پیگیری خواهد شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، با توجه به رویکرد های دولت سیزدهم و وزیر کشور در خصوص تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، سازمان ثبت احوال کشور، اختصاص شناسه واحد برای ایرانیان فاقد شناسنامه با مهیا کردن زیرساخت های لازم را در دستور کار قرار داد.
این امر بمنظور شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و در نهایت صدور کارت موقت برای این افراد با هدف استفاده از خدمات اجتماعی و در امتداد دستورالعمل مقابله با فقر مطلق انجام شده و با تلاش انجام شده در این سازمان و فراهم کردن امکانات در هفته دولت با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید. با این کار امکان شناسایی کلیه اشخاص حقیقی ایرانی و یا مدعی تابعیت ایران بر طبق اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور فراهم می شود.
همچون اقداماتی که تا حالا در این خصوص انجام شده است می توان به ثبت اطلاعات کلیه فاقدین شناسنامه دارای پرونده شامل بیش از ۸ هزار پرونده، ایجاد سامانه گرفتن درخواست کارت ویژه فاقدین، شامل ثبت گرفتن اطلاعات نشانی تصویر چهره و بیومتریک و ایجاد پروسه چاپ کارت شناسایی اشاره نمود.
از اثرات این طرح نیز می توان به شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، کمک به ایجاد سازوکارهای قانونی برای ارائه خدمت به افراد مشمول، کاهش هزینه های حاکمیتی، ایجاد سرویس استعلام تصدیق اصالت به عنوان پشتوانه پیش گیری از جعل کارت فاقدین شناسنامه اشاره نمود.
پایگاه اطلاعات خانوار
از دیگر اقدامات این سازمان ایجاد پایگاه اطلاعات خانوار است که بر طبق احکام بخشنامه اجرائی نحوه شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، سازمان ثبت احوال کشور مسئول ایجاد این پایگاه می باشد. تکمیل ارتقاء پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بمنظور پوشش روابط سببی و نسبی به عنوان یکی از وظیفه ذاتی سازمان ثبت احوال کشور و ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ارائه خدمات کارا، شفاف و استناد پذیر می باشد که اکنون در حال انجام می باشد.
طراحی پایگاه، دریافت اطلاعات از سازمان هدفمندی یارانه ها و تطبیق با اطلاعات موجود، ارائه سرویس به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند و مشارکت فعال در کارگروه مسئول اجرای بخشنامه شناسایی خانوار از مهم ترین اقداماتی است که تا حالا در این خصوص صورت گرفته است.
ایجاد پایگاه خانواده (روابط سببی و نسبی)
در امتداد انجام یکی از تکالیف مصرح در ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیک، سازمان ثبت احوال کشور نسبت به ایجاد پایگاه خانواده یعنی روابط سببی و نسبی برمبنای توان داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود آغاز نموده و مبتنی بر داده های استخراج شده نسبت به ایجاد و ارائه سرویس پایه اطلاعات خانواده اقدام نموده است.
هم اکنون این سرویس علاوه بر سامانه سهیم، در اختیار چند دستگاه اجرائی همچون بانک مرکزی، درگاه یکپارچه خدمات دولت هوشمند( ثبت نام یارانه) و فراجا قرار گرفته است.1401/09/09
10:13:22
0.0 / 5
433
تگهای خبر: بانك , خدمات , سرویس , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها
نظر شما در مورد صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴