بهترین مشاوره حقوقی با دادیاران عدالت پرور

بهترین مشاوره حقوقی با دادیاران عدالت پرور مشاوره حقوقی امروزه بسیار کاربردی است که وکلا و حقوقدانان در این زمینه فعالیت هایی در حوزه های مختلف انجام می دهند.


امروزه مجموعه های حقوقی و دفاتر وکلا به صورت آنلاین و تلفنی و البته حضوری، خدمات مشاوره به مراجعین ارائه می دهند. مشاوره حقوقی را در واقع می توان یکی از روش های استفاده از اطلاعات و داده های حقوقی برشمرد که اصولا افرادی با مدرک آکادمیک کارشناسی رشته حقوق به این کار اقدام می نمایند. البته حداقل مدرک لازم برای این امر کارشناسی است. مسلما هر چه میزان تحصیلات و سواد فرد بالاتر باشد می تواند در امورات حقوقی و مشاوره بسیار موفق تر عمل کند. یکی از مهمترین مباحثی که در مشاوره حقوقی به افراد موثر است، تجربه کاری می باشد. به این معنی که مشاور در زمینه ای که به او مراجعه می کنید تجربه انجام پرونده و یا ارائه مشاوره داشته باشد. برای مثال وقتی برای مسائل حقوقی مانند خرید و فروش املاک نیاز به مشاوره دارید، بهتر است به یک وکیل یا مشاور حقوقی در این زمینه مراجعه نمایید. این مورد برای سایر مباحث حقوقی نیز مطرح است.

مشاوره حقوقی را چه افرادی انجام می دهند؟

در جامعه ما به این صورت رایج است که کار مشاوره حقوقی را وکیل پایه یک دادگستری انجام می دهند. به این منظور که برای امر مشاوره بهتر است فرد وکیل باشد. البته در برخی مجموعه ها همانطور که اشاره شد از فارغ التحصیلان رشته حقوق نیز استفاده می کنند. یکی مجموعه که اقدام به مشاوره حقوقی به افراد و مراجعین می کند باید دارای مجوز های قانونی باشد و در این مسیر سلسه مراتب قانونی را طی نماید. در واقع می توان گفت هر فردی که در جامعه به نام حقوقدان شناخته می شود، می تواند فعالیت خود را در زمینه مشاوره حقوقی آغاز نماید. البته به این موضوع اشاره شد که این کار به اخذ مجوز های لازم بستگی دارد. در مورد ارائه مشاوره حقوقی محدودیت خاصی وجود ندارد و افراد با توجه به توانمندی و تجارب خود می توانند در این مسیر اقدام کنند. از دیگر نکات مهم در این زمینه حق الزحمه مشاوره است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تفاوت مشاوره حقوقی و وکالت

در مورد فردی که مشاوره حقوقی می دهد، می توان گفت که فرد مستقلا و یا برای یک مجموعه حقوقی کار می کند. در مورد حق الزحمه این افراد باید گفت که مراجع ذی ربط این نرخ ها را مشخص می کنند. مجموعه های حقوقی ملزم هستند که این نرخ ها را در معرض دید مراجعین قرار دهند. حق الوکاله وکیل با حق الزحمه مشاوره حقوقی متفاوت است. در واقع باید گفت که حق الوکاله مبلغ بالاتری است که به وکیل پرداخت می شود. در مورد تفاوت مشاوره حقوقی و وکالت حقوقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حق الوکاله وکیل دادگستری از حق الزحمه مشاوره حقوقی بالاتر است. حق الوکاله از طرف کانون وکلا تعیین می شود و تمامی وکلا ملزم هستند که طبق آن عمل کنند. مشاوره حقوقی نیز به همین صورت است و هر مشاوره نرخ مشخصی دارد. البته حق الوکاله یک توافق کلی است که بین وکیل و موکل حاصل می شود. اگر وکیل و موکل توافقی در مورد حق الزحمه وکالت انجام نداده باشند، باید طبق قانون عمل کنند. در این مورد، ماده ۶۷۶ تصریح می کند که: «حق الوکاله تابع قرارداد بین طرفین خواهد بود و اگر نسبت به حق الوکاله یا مقدار آن قرارداد نباشد تابع عرف و عادت است اگر عادت مسلمی نباشد وکیل مستحق اجرت المثل است
  • وکالت اصولا به صورت حضوری انجام می شود. شما باید حتی برای یک بار هم که شده به دفتر وکیل مراجعه نمایید و تمامی جزئیات پرونده را برای او شرح دهید. اما برای مشاوره حقوقی شما می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که اصولا برای سوالات ساده و در حد راهنمایی شما می توانید از مشاوره حقوقی استفاده کنید. اگر پرونده شما دارای پیچیدگی هایی است، پیشنهاد می کنیم کار را به یک وکیل توانمند و حرفه ای بسپارید.
  • وکلای دادگستری باید از موکل خود دارای وکالت نامه رسمی باشند. وکالت نامه رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود و نیاز به امضا و اثر انگشت وکیل نیست. فراموش نکنید که حیطه اختیارات وکیل را موکل تعیین می کند و وکیل نمی تواند فراتر از چهارچوب تعیین شده کار انجام دهد. مشاوره حقوقی نیاز به انعقاد قرارداد خاصی ندارد. شما همین حالا می توانید تلفن خود را بردارید و در مورد موضوعی که مد نظر دارید، با مشاوره حقوقی صحبت کنید.

قبل از انتخاب یک وکیل خوب باید به چه نکاتی توجه کنید؟

موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور در تمام دعاوی حقوقی از جمله کیفری، خانواده، ملکی و … همراه شما است. اما بهتر است قبل از انتخاب وکیل، اطلاعات لازم برای تشخیص وکیل خوب را داشته باشید. در ادامه محتوا سعی می کنیم با ذکر چند مثال از ویژگی وکلای مجرب معیار های سنجش صحیح را در ذهنتان ایجاد کنیم. برای یادگیری مطالب تا آخر محتوا با ما همراه باشید.

ویژگی های وکیل ملکی خوب چیست؟

یک وکیل ملکی خوب باید همواره به روز باشد. زمان در حال گذر است و قیمت اموال غیر منقول نیز در حال تغییر است. یک وکیل ملکی خوب با تکیه بر اطلاعات صحیحی که در مورد ارزش اموال غیر منقول دارد موکل را راهنمایی میکند. گاهی اوقات موکل قصد انجام سرمایه گذاری روی یک ملک مشخص را دارد ولی نمیداند که ممکن است متحمل ضرر و زیان شود. در این زمان وکیل ملکی دوراندیش و خبره او را آگاه می کند که اگر آن کار را انجام دهد ممکن است زیان ببیند.

یا اینکه شخص را ترغیب به انجام معامله و امر خاصی میکند که آینده روشنی دارد. وی با دانش و تجربه خود در حین عقد قرارداد مانع زیان دیدن موکل خود می شود. بسیاری از اوقات در حین عقد قرارداد های اموال غیر منقول عبارت هایی در قولنامه درج می شود که می تواند آینده مال را تغییر دهد. داشتن وکیل ملکی خوب باعث می شود تمام این مشکلات را پشت سر گذاشته و معامله های پر سودی را تجربه کنید.

ویژگی های یک وکیل خانواده خوب چیست؟

وکیل خانواده خوب کسی است که علاوه بر مسائل حقوقی بر مسائل روانشناسی نیز آگاهی دارد. دعاوی مربوط به خانواده نسبت به سایر دعاوی کمی حساس تر هستند. وی بایستی شیوه صحیح رفتار را بداند و تلاش کند از موکل خود در قالب شرایط اخلاقی دفاع کند. وی باید بر تمام مسائل حقوقی تسلط کافی داشته باشد. به طور کلی سعی کنید برای پرونده های خانواده وکیلی را انتخاب کنید که در این حوزه متخصص باشد.

در موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور این امکان به موکل داده می شود که رزومه وکلا را به دقت بررسی کند. وی می تواند مجرب ترین فرد را برای دفاع از پرونده خود انتخاب کند. در دعاوی مربوط به خانواده موضوعاتی مثل طلاق، درخواست نفقه، حضانت فرزند، درخواست مهریه و … مطرح می شود. هر روز امکان این وجود دارد که آیین نامه های جدیدی در رابطه با این نوع از پرونده ها صادر شود. وی باید به روز باشد و از تمام آیین نامه ها و رای های وحدت رویه صادر شده در مراجع قضایی آگاه باشد.

ویژگی های یک وکیل کیفری خوب چیست؟

همانطور که گفتیم دعاوی مربوط به خانواده بعد احساسی خاصی دارند. اما اگر افق دیدمان را گسترده تر کنیم متوجه اهمیت بسیار زیاد دعاوی کیفری می شویم. دعاوی کیفری پیرو قوانین مذکور در قانون مجازات اسلامی هستند. این قوانین به دلیل داشتن ضمانت اجرا تاثیر مهمی بر آینده بزه دیده و بزهکار خواهند داشت. بنابراین یک وکیل کیفری خوب باید نهایت دقت را در رسیدگی به امورات پرونده کیفری داشته باشد.

سعی کنید برای دعاوی کیفری خود یک وکیل متخصص در حوزه کیفری انتخاب کنید. یعنی وکیل علاوه بر داشتن تجربه در دعاوی کیفری بهتر است که تحصیلات عالیه خود را نیز در این حوزه گرفته باشد. وکلایی که تحصیلات عالیه در زمینه کیفری داشته باشند، به مراتب موفقیت بیشتری در دعاوی کیفری کسب خواهند کرد. دعاوی کیفری چون ارتباط مستقیمی با وجه اجتماعی افراد دارند بسیار حساس هستند. یک وکیل کیفری خوب نباید اخلاق و وجدان را زیر پا بگذارد. شما می توانید تمام اطلاعات لازم در مورد رزومه وکلای کیفری موسسه دادیاران عدالت پرور را در جلسات مشاوره به دست آورید.

اما موضوع به این موارد ختم نمی شود!

پیش تر در مورد ویژگی های تخصصی یک وکیل خوب توضیح دادیم. به طور مثال مشخص کردیم که یک وکیل کیفری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و یا مشخص کردیم که یک وکیل مجرب خانواده باید در چه زمینه هایی متخصص باشد. ولی صفاتی وجود دارند که باید به طور عمومی در یک وکیل با تجربه وجود داشته باشند. با بیان چند مورد از این ویژگی ها می توان به راحتی یک وکیل موفق را تشخیص داد.

ویژگی های عمومی یک وکیل خوب

یک وکیل خوب باید وظیفه شناس باشد. وی باید جدیت کافی را برای تمام پرونده ها داشته باشد. گاهی عده ای از وکلا اهمیت چندانی برای دعاوی کم هزینه قائل نمی شوند. در واقع رعایت نکردن این موضوع خیانت در حق الناس است. هنگامی که یک موکل، وکیل را امین خود قرار می دهد و به وی اعتماد می کند وکیل نیز موظف است با جدیت کافی پرونده او را دنبال کند. یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل با تجربه، قدرت قلم او در نوشتن دادخواست است. علاوه بر تجربه و سواد ادبیات قوی نیز تاثیر فراوانی در نتیجه دعاوی دارد. یک  وکیل مجرب می تواند با نوشتن یک دادخواست مناسب سیر پرونده را تغییر دهد.

ویژگی بعدی منصف بودن وکیل است. همواره باید تناسبی میان حق الوکاله و سنگین بودن پرونده وجود داشته باشد. سعی کنید برای دفاع از پرونده خود وکیلی را انتخاب کنید که متوازن پیش برود. عده ای از وکلای بی تجربه برای جذب موکل پرونده های سنگین را با حق الوکاله کم پذیرش می کنند. این افراد به هیچ عنوان مهارت لازم و کافی برای دفاع از پرونده های سنگین را ندارند. حواستان به این موضوع باشد که اگر یک وکیل بی تجربه با نوشتن دادخواست اشتباه سیر پرونده را تغییر دهد، نتایج غیر قابل برگشتی را برای موکل خود رقم خواهد زد.

همه این مهارت ها بخشی هایی از توانمندی های یک وکیل با تجربه است. در این موسسه حقوقی ما در صدد هستیم بهترین وکلای کشور را در دسترس شما قرار دهیم تا دیگر نگران دعاوی حقوقی خود نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با مشاوران موسسه حقوقی دادیاران عدالت پرور تماس حاصل فرمایید.

 

1401/09/02
23:34:31
0.0 / 5
342
تگهای خبر: رپورتاژ , ارز , پرداخت , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بهترین مشاوره حقوقی با دادیاران عدالت پرور
نظر شما در مورد بهترین مشاوره حقوقی با دادیاران عدالت پرور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳