آخرین نقاشی چرچیل به حراج گذاشته شد

آخرین نقاشی چرچیل به حراج گذاشته شد به گزارش حراج كن آخرین نقاشی كه «وینستون چرچیل» كشیده، به فروش گذاشته می گردد.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، «تلگراف» نوشت: «وینستون چرچیل» سیاستمدار انگلیسی كه بیشتر او را با سمت نخست وزیری و پیروزی در جنگ جهانی دوم به یاد می آورند، هنرمندی پركار بود كه حدود ۵۴۴ تابلو خلق كرده است.

آخرین اثری كه او پیش از مرگش در سال ۱۹۶۵ كشیده، به زودی چوب حراج می خورد. «چرچیل» نقاشی كشیدن را از دهه سوم زندگی اش آغاز كرد و این هنر بعدها تبدیل به بخش جداناشدنی زندگی اش شد.

او در آخرین نقاشی اش «خاص ترین نقطه جهان» كه بركه ماهی های قرمز در خانه «چارتوِل» خود بوده را به تصویر كشیده است. او این نقاشی را به «ادموند موری» محافظ شخصی خود كه ۱۵ سال به او خدمت كرده و سه پایه و قلم موها را برایش آماده می كرد، هدیه داد. این اثر از آن سال در خانواده «موری» ماند و حال در حراجی «ساتبی» به معرض فروش گذاشته می گردد.

این نقاشی پیش از این در هیچ نمایشگاهی دیده نشده و ارزش آن بیش از ۸۰ هزار پوند تخمین زده شده است.

«چرچیل» به بركه ماهی های قرمز در این خانه علاقه زیادی داشت. او از همان دیدار اول در دهه سوم زندگی اش، شیفته این خانه و آن نقطه خاص شد و حتی در ایام پایانی عمرش بیشتر وقتش را در آن مكان می گذراند. او با عصایش ضربه ای می زد و همه ماهی ها به جنبش درمی آمدند؛ همین اتفاق سوژه او برای خلق آخرین اثر هنری اش شده است.

در سال ۲۰۱۴ نقاشی بزرگترین از «چرچیل» با همین سوژه كه به دخترش «ماری» تعلق داشت، به قیمت یك میلیون و ۸۰۰ هزار پوند به حراج رفت.

هیچ یك از نقاشی های این سیاستمدار انگلیسی در طول عمرش به فروش نرسید. نقاشی «بركه ماهی های قرمز در چارتول» روز ۲۱ نوامبر در حراجی هنر مدرن و بعد از جنگ بریتانیای «ساتبی» به فروش گذاشته می گردد.

«وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل» (۱۹۶۵ـ ۱۸۷۴) سیاست مدار و نویسنده ای انگلیسی بود كه بین سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ در طول جنگ جهانی دوم و بار دیگر بین سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست وزیر انگلستان بود.

او افسر ارتش انگلیس هم بود. «چرچیل» در سال ۱۹۵۳ برنده نوبل ادبیات شد. مجله «تایم» در سال ۱۹۴۹، او را به عنوان مرد نیمه اول قرن بیستم انتخاب كرد.

«چرچیل» سال ۱۹۴۰ هم به عنوان مرد سال «تایم» انتخاب شده بود.

 

1396/08/01
12:28:01
5.0 / 5
5655
تگهای خبر: نقاشی , هنر , حراج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آخرین نقاشی چرچیل به حراج گذاشته شد
نظر شما در مورد آخرین نقاشی چرچیل به حراج گذاشته شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱