سخنگوی شهرداری تهران خبر داد

ایجاد ۲۱ هزار پارک حاشیه ای هوشمند در تهران

ایجاد ۲۱ هزار پارک حاشیه ای هوشمند در تهران به گزارش حراج کن، سخنگوی شهرداری تهران از ایجاد ۲۱۰۰۰ پارک حاشیه ای هوشمند در ۱۴ منطقه تهران اطلاع داد.


عبدالمطهر محمدخانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح ساماندهی پارک حاشیه ای در سطح شهر تهران اظهار داشت: یکی از معضلات جدی شهروندان تهرانی جای پارک است که با افزایش چشم گیر خودروی شخصی و تردد شهروندان در شهر در بعضی معابر و محلات شهر تهران به بحران تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: بر همین مبنا در دوره جدید مدیریت شهری این مورد در دستور کار قرار گرفته است تا با یک تکنولوژی جدید و بهره گیری از هوشمندسازی این کار صورت گیرد. در واقع در بستر سامانه های IT ساماندهی پارک حاشیه ای صورت می گیرد. در همین راستا مقرر شده در ۱۴ منطقه تهران این اقدام محقق شود.

در محدوده های تجاری و اداری مشکل پارک حاشیه ای حاد است
سخنگوی شهرداری تهران افزود: اولویت با این ۱۴ منطقه است چون که در بعضی مناطق تهران مشکل کمتری در این عرصه وجود دارد. در مناطق حاشیه ای مشکل کمتر است و در مناطق مرکزی و شمال تهران در این عرصه مشکل بیشتری داریم. در واقع در محدوده های تجاری و اداری مشکل پارک حاشیه ای حاد است و در اولویت قرار دارند بنابراین با مناطق مرکزی و شمالی تهران آغاز می نماییم و تلاش خواهد شد این مورد به صورت قطعی تا آخر سال حل شود.
سخنگوی شهرداری تهران در قسمت دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به این که هم اکنون در سه منطقه تهران مزایده این کار انجام شده است، اضافه کرد: به زودی در سایر مناطق هم مزایده ها برگزار می شود و بدین سان ۲۱ هزار جای پارک برای تهران با این مدل پارک حاشیه ای بر اساس یک رفتن به نرم افزار و "تهران من" قابل استفاده خواهد بود. این اقدام با هدف کاهش بخشی از مشکل پارک حاشیه ای خودرو در تهران بخصوص نقاط پر رفت و آمد انجام شده است.


اخذ هزینه پارک حاشیه ای در مرحله اول اجرای طرح نیست
وی درمورد هزینه پارک حاشیه ای در تهران برای شهروندان هم اظهار داشت: نوع نگاه مدیریت شهری اینست که هر موضوعی که مقرر است اساسی حل شود اولا باید مردمی سازی شود و در مرحله بعد مدل اقتصادی در آن دیده شود، البته این به این معنا نیست که الزاما نگاه درآمدزایی برای شهرداری تهران وجود داشته باشد. در واقع اگر یک اقتصاد پایدار و چرخه برای خود ایجاد نماید منطقی ترین حالت تحقق مبحث است بشکلی که بخش خصوصی همراهی کند و گروههای دانش بنیان وارد عمل شوند و صرفه و صلاح چند جانبه اتفاق بیفتد.
منبع:

1401/08/07
07:44:28
0.0 / 5
461
تگهای خبر: اقتصاد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد ۲۱ هزار پارک حاشیه ای هوشمند در تهران
نظر شما در مورد ایجاد ۲۱ هزار پارک حاشیه ای هوشمند در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳