بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ پوشش ها به علاوه سقف خسارت

بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ پوشش ها به علاوه سقف خسارت به گزارش حراج کن، انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی مانند سقف تعهدات، پوشش ها و... بستگی دارد که در ادامه به طور کامل به آنها می پردازیم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، آمار تصادف در کشور ما بسیار بالا است و در سال ۱۴۰۰ بیشتر از ۳۱۷ هزار نفر در تصادف های رانندگی مجروح شدند، تصادف هایی که خسارت جانی و مالی زیادی به افراد وارد می کنند. خرید بیمه شخص ثالث برای جبران این خسارت ها الزامی است. بنابراین همه به دنبال خرید بهترین بیمه شخص ثالث هستند. شرکتهای مختلف این بیمه را عرضه می کنند و هر کدام در برخی از خصوصیت ها منحصر به فرد هستند. در ادامه نحوه انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث خودرو و پوشش های آنرا بررسی می نماییم.
در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث چه مواردی اهمیت دارند؟
عوامل مختلفی بهترین بیمه شخص ثالث برای ماشین را مشخص می کنند. توانگری مالی شرکتهای بیمه در پرداخت خسارت، قیمت بیمه نامه، پوشش ها، میزان رضایت مشتری ها، تعداد شعب و … همه در انتخاب شما تأثیر گذار هستند. بنابراین باید هرکدام را دقیق بشناسید و با عنایت به پارامترهای مورد نظرتان بهترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ را بخرید.
توانگری مالی شرکتهای بیمه
توانگری شرکت بیمه یعنی آن شرکت بتواند به صورت مدام و دست کم چند سال تعهداتی که در بیمه نامه ها قبول می کند را انجام دهد. یعنی بتواند برای مدت طولانی خسارت ها و هزینه های بیمه شدگانش را در زمان های مشخص پرداخت کند. پس دانستن میزان توانگری مالی شرکت بیمه می تواند به ما نشان بدهد که آیا آن شرکت بودجه کافی برای مدیریت بدهی های کوتاه مدت و بلندمدت خود دارد؟ سطح توانگری مالی شرکتهای بیمه به ۵ سطح تقسیم می شود و در سطح یک شرکتهای بیمه بیشترین توانایی مالی را دارند.
تعداد شعب پرداخت خسارت
با توجه به اهمیت مساله پرداخت خسارت و احتمال تراکم و اتلاف وقت در رجوع حضوری به این مراکز، تعداد شعب پرداخت خسارت هر شرکت بیمه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از طرفی می توانید نزدیکی شعبه پرداخت خسارت به محل زندگی و شهر محل سکونت خودتان را بررسی کنید تا در زمان بروز خسارت گرفتار مشکل نشوید.
بهترین بیمه شخص ثالث از نظر مردم
یکی از انتخابهای مناسب برای انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث برای خودرو نظر دیگر مشتریان است. وبسایت ازکی دات کام این امکان را برای شما فراهم نموده است که نظر دیگر مشتریان را مشاهده کنید. مشتریان این سایت در ارتباط با حق بیمه، خسارت پرداختی، پوشش های بیمه ای، پشتیبانی و خدمات از ۱ تا ۵ به هر شرکت بیمه امتیاز می دهند و مرجع خوبی برای مقایسه است.

نرخ حق بیمه بهترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

قیمت بیمه شخص ثالث در شرکتهای مختلف بیمه تقریبا با هم برابر است. حق بیمه شخص ثالث هر سال با عنایت به نرخ دیه و چند پارامتر دیگر توسط بیمه مرکزی مشخص می شود. نرخ دیه هرسال توسط رئیس قوه قضاییه اعلام می شود. دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱ در ماه های غیرحرام ۶۰۰ میلیون تومان و در ماه های حرام ۸۰۰ میلیون تومان است. مبلغ خسارت جانی بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ یا پرداخت دیه بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ هم برپایه همین مبلغ محاسبه می شود. یعنی تعهدات جانی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ برابر با ۸۰۰ میلیون تومان است.
در جدول زیر نرخ بیمه شخص ثالث، بهترین بیمه ثالث ۱۴۰۱ را مشاهده می کنید:
وسیله نقلیه
مبلغ پایه حق بیمه
ماشین های کمتر از ۴ سیلندر
۲، ۳۴۴، ۰۰۰ تومان
پیکان، پراید و سپند
۲، ۷۷۶، ۰۰۰ تومان
ماشین های چهار سیلندر
۳، ۲۶۳، ۰۰۰ تومان
سایر ماشین های بالای چهارسیلندر
۳، ۶۵۲، ۰۰۰ تومان
شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱
تا چند سال پیش زمان فروش خودرو، سالهای داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث اهمیت زیادی داشت و روی قیمت ماشین هم تأثیر می گذاشت. در قانون جدید بیمه شخص ثالث شرایط تغییر کرده است. در این قانون بیمه شخص ثالث راننده محور شده است و به رانندگان کم خطر تخفیف داده می شود. در قانون بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ امکان انتقال تخفیف در زمان فروش خودرو وجود ندارد. به این معنا که دیگر داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان فروش خودرو امتیاز نیست و هیچ تخفیفی به خریدار منتقل نمی گردد.
این قانون در جهت راننده محور شدن بیمه شخص ثالث بوجود آمده است. در قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث فروشنده خودرو می تواند تخفیف بیمه شخص ثالث را به خودروی دیگر خود انتقال دهد یا آنرا تا زمان خرید خودرو برای خود حفظ کند. البته به صورت متوسط تا یکسال می توانید این تخفیف را حفظ کنید.
همچنین امکان انتقال تخفیف به ماشین افراد درجه یک خانواده وجود دارد. البته باید کاربری هر دو خودرو یکسان باشد. از دیگر قوانین مهم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه نامه است. در واقع باید بیمه گزار اطلاعات گواهینامه خویش را در بیمه نامه وارد کند.
البته جای نگرانی نیست. حتی اگر گواهینامه فقط یک نفر در بیمه نامه ثبت شده باشد و در زمان تصادف شخص دیگری راننده ماشین باشد، هیچ تفاوتی در پرداخت خسارت ایجاد نمی کند و خسارت کامل پرداخت می شود.
مقایسه و خرید آنلاین بهترین بیمه شخص ثالث از ازکی
سایت ازکی این امکان را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید مقایسه شرکتهای مختلف بیمه را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید. می توانید همه موارد گفته شده را با دقت بررسی کنید و خرید آنلاین بهترین بیمه شخص ثالث را انجام دهید. فقط باید شماره پلاک ماشین و کد ملی مالک پلاک یا مشخصاتی مثل مدل ماشین و سال ساخت آنرا وارد کنید تا حق بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ برای ماشین مورد نظرتان در تمامی شرکتهای بیمه به شما نشان داده شود.
در سال ۱۴۰۱ برای دریافت خسارت های مالی کم تر از ۲۰ میلیون تومان نیازی به کروکی ندارید و می توانید از سامانه دریافت خسارت آنلاین ازکی بدون رجوع حضوری خسارت خویش را دریافت کنید. فرقی هم ندارد خودتان خسارت دیده اید یا مقصر حادثه هستید در هر صورت این امکان برای شما وجود دارد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/08/03
08:16:07
0.0 / 5
388
تگهای خبر: آنلاین , پرداخت , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ پوشش ها به علاوه سقف خسارت
نظر شما در مورد بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ پوشش ها به علاوه سقف خسارت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴