رئیس جمعیت هلال احمر كشور عنوان كرد

هلال احمر بدنبال ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی محلات کم برخوردار

هلال احمر بدنبال ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی محلات کم برخوردار به گزارش حراج کن، رییس جمعیت هلال احمر کشور، اظهار داشت: در طرح تحول محلات کم برخوردار ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی افراد به عنوان اهداف اصلی دنبال می شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، پیرحسین کولیوند در مراسم ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور با عنوان جوانان ۲۰۲۰ محله (رهسپاران عصر ظهور)، اظهار داشت: نخستین بارست که در کشور چند دستگاه با یک هدف هم افزایی و همکاری را در امتداد تحقق هدفی بزرگ محقق کردند. هدفی که میراث ائمه ماست و خوشبختانه قرارگیری دستگاهها در کنار یکدیگر در اجرای این طرح ثمرات بسیاری را بهمراه داشته است.
وی ادامه داد: مردم هلال احمر را بیشتر با حوادث و بلایا می شناسند؛ اما در اساسنامه ما کمک به محرومین و محرومیت زدایی نیز وجود دارد و با این نگاه هلال احمر در این کار نیز ورود پیدا کرده است. ما در این طرح به افرادی که به آنها مدیون هستیم کمک می نماییم. اقدامات خوبی در امتداد توانمندسازی ساکنان محلات کم برخوردار انجام شده و میز خدمت با همکاری سایر دستگاهها در این محلات برگزار شده است. بی شک در این طرح ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی افراد این محلات به عنوان یک هدف پیگیری می شود.
کولیوند افزود: کار ما برای مردم است و توسط خود مردم به انجام می رسد. توسعه خانه های هلال موجب شد در موضوع آموزش توفیقات بسیاری کسب نماییم. همین طور طرحی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت عنوان "یار" اجرائی شد که سرپرستان خانوار یعنی حدود ۱۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار دادیم. کاری که از مشهد مقدس شروع شد و این سرپرستان خانوار را به سمت لطمه زدایی و لطمه ستیزی هدایت کردیم. ما مباحثی که در کلیدواژه های مقام معظم رهبری بود را با بهره بردن از تجربیات گذشته به شکل جدی پیگیری کردیم.
رییس جمعیت هلال احمر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که ۷۵۱ برنامه در محلات مختلف توسط هلال احمر اجرائی شده است، اضافه کرد: یکی از این برنامه ها اعزام افراد این محلات در اربعین به کربلا بود که در روحیه آنها تاثیر به سزایی داشت. همین طور در هفتاد و پنج سالگی تاسیس سازمان جوانان هلال احمر طرحی تحت عنوان "پیشگامان پیشرفت و عدالت" شروع شد که در اولین گام آموزش مهارت های زندگی در آن مورد پیگیری قرار|گرفت. امیدواریم این پایگاه ها را در تمام مدارس این محلات برپا نماییم و استعدادها و فرصت ها را در این محلات شناسایی نماییم. این کار در ۱۱ استان کشور شروع شده که علاوه بر ایجاد شغل زمینه کسب و کارهای مختلف نیز فراهم می شود.
کولیوند اشاره کرد: امیدواریم در آینده طرح آموزش را در همه استانها با بهره گیری از تجربیات کسب شده توسعه دهیم و زمینه تسهیل کسب وکارها را فراهم نماییم و برای تولیدات ناشی از اجرای این طرح ها نشان سازی نماییم و گروههای مشارکت محلی را به بازارهای ملی متصل نماییم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، قادری رییس سازمان بهزیستی کشور نیز در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط آقامحمدی رییس ستاد توانمندسازی و تحول محلات کم برخوردار کشور، اظهار داشت: هم افزایی راهبردی میان دستگاه های مختلف و به میدان آوردن آنها کار سختی است که توسط آقای آقامحمدی در امتداد خدمت رسانی به بندگان انجام شد.
وی ادامه داد: در ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور ظرفیت های حداکثری دستگاهها برای ارائه خدمات بکار گرفته شد. بیش از هفت میلیون نفر مخاطب سازمان بهزیستی هستند که بیش از ۵۳ ماموریت را بر عهده دارند. در حقیقت بهزیستی از پیش از تولد، حین زندگی و تا سالمندی با مردم است. امیدواریم در زمینه های کالبدی، زیرساختی و نشاط اجتماعی گامی های موثری برداشته شود.
وی اشاره کرد: اساسا ایجاد شبکه محلات با رویکرد کمک به محرومین اثربخش است. اگر این اقدام با کمک و هدایت دولت باشد باتوجه به عزم جدی که در دولت شکل گرفته اهداف طرح قابل تحقق خواهد بود.
منبع:

1401/08/02
20:48:03
0.0 / 5
334
تگهای خبر: اهدا , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هلال احمر بدنبال ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی محلات کم برخوردار
نظر شما در مورد هلال احمر بدنبال ارتقاء کیفیت زندگی و توانمندسازی محلات کم برخوردار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴