معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی عنوان كرد

کریدورهای ترانزیتی ریلی وجاده ای اولویت دولت

کریدورهای ترانزیتی ریلی وجاده ای اولویت دولت به گزارش حراج کن، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی و جاده ای از اولویت های اصلی دولت می باشد و پیگیری آن در دستور کار دولت قرار گرفته است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، شهریار افندی زاده و فرزانه مالواجرد معاونین وزیر راه و شهرسازی میهمانان ویژه دهمین اجلاس شورای عالی استانها بودند که در این نشست شهریار افندی زاده، اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی بصورت عمده در دو بخش حمل و نقل و مسکن فعالیت دارند. بی شک حمل و نقل یک موضوع یکپارچه بین درون و برون شهرهاست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. حجم خیلی از فعالت های ما در وزارت راه و شهرسازی مربوط به بخش عمران حمل و نقل جاده ای است. پس تلاش می نماییم در تمام مدهای حمل و نقل فعالیت اثرگذار و مناسبی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی سازمان ها و شرکت های تخصصی در بخش حمل و نقل جاده ای فعالیت دارند. همین طور سازمان بنادر و راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و سازمان هواپیمایی کشوری در مدهای مختلف حمل و نقل کارهای مختلفی را در سطح استانها در دستور کار دارند.
احتمال تعیین تکلیف طرح جامع حمل و نقل کشور تا ۲ سال آینده
افندی زاده افزود: معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی طرح جامع حمل و نقل کشور را دنبال می کند و امیدواریم این طرح ظرف دو سال آینده تعیین تکلیف شود. از طرف دیگر همین اقدام باید در تمام شهرها در دستور کار قرار گیرد. برای مثال در اهواز ۱۷ سال است که طرح جامع حمل و نقل مسکوت مانده است. در حالی که چنین شهری با این جمعیت حتما باید در زمینه حمل و نقل برنامه ریزی داشته باشد؛ پس نیاز است مدیریت شهری نسبت به تدوین طرح جامع حمل و نقل اقدام نماید.
ترانزیت کالا از سیاست های مهم دولت است
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این که اعضای شورای عالی استانها باید درخواست های خودرا درباب پروژه های مختلف بصورت مشخص و کتبی برای پیگیری به این وزارتخانه عرضه کنند، اضافه کرد: ترانزیت کالا از سیاست های مهم دولت می باشد. در شرایطی قرار داریم که می توانیم از این پتانسیل به بهترین شکل ممکن بهره بگیریم.
وی اشاره کرد: کریدورهای ترانزیتی خصوصاً در بخش حمل و نقل ریلی و جاده ای از اولویت های اصلی دولت می باشد و در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم به زودی ثمرات آنرا شاهد باشیم.
منبع:

1401/07/22
13:23:28
0.0 / 5
203
تگهای خبر: شركت , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کریدورهای ترانزیتی ریلی وجاده ای اولویت دولت
نظر شما در مورد کریدورهای ترانزیتی ریلی وجاده ای اولویت دولت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵