پیچ جدید پیش روی وام مسکن روستایی

پیچ جدید پیش روی وام مسکن روستایی به گزارش حراج کن، پرداخت وام مسکن روستایی منوط به تصویب اساسنامه صندوق ملی مسکن توسط شورای نگهبان شده است؛ البته مسؤلان بنیاد پیگیر هستند تا پیش از تایید شورای نگهبان، از حساب ملی مسکن برای پرداخت این وام استفاده گردد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حدود یک ماه (۱۵ شهریور) از ارائه ضوابط پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به بانکها می گذرد. این اتفاق بعد از آن افتاد که به دنبال تعلل در ارائه ضمانت نامه نرخ سود این تسهیلات، هیات وزیران به این مسئله ورود کرد و دستور به اعطای وام داد.
اما در حالیکه انتظار می رفت چند روز بعد از ارائه ضوابط وام مسکن روستایی از جانب بانک مرکزی به ۹ بانک عامل پرداخت وام آغاز شود، حالا مانع جدیدی بر سر این راه این تسهیلات قرار گرفته است.
آنطور که مسؤلان بنیاد مسکن می گویند پرداخت یارانه وام مسکن روستایی از محل صندق ملی مسکن خواهد بود که باید اساسنامه آن به تایید شورای نگهبان برسد.
در این خصوص سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن ـ به ایسنا اظهار داشت: اساسنامه صندوق ملی مسکن باید به تایید شورای نگهبان برسد تا بتوان از راه این صندوق، یارانه سود وام مسکن روستایی را بر عهده گرفت. اما درصدد هستیم تا زمان تصویب صندوق، از محل حساب ملی مسکن که در اختیار وزیر راه و شهرسازی است یارانه پرداخت گردد. کند.
از طرفی شنیده می شود تایید اساسنامه صندوق ملی مسکن منوط به تعیین مدیرعامل این صندوق توسط هیات امنا است. در این حوزه امروز با حکم رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن منصوب و مسعود رهنما عهده دار این سمت شد.
ازاین رو گزارش، بیشتر از ۱۰ ماه (۲۵ آبان ۱۴۰۰) از مصوبه افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان می گذرد اما هنوز فرایند پرداخت این وام شکل اجرایی به خود نگرفته است.
منبع:

1401/07/12
22:08:23
0.0 / 5
271
تگهای خبر: بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پیچ جدید پیش روی وام مسکن روستایی
نظر شما در مورد پیچ جدید پیش روی وام مسکن روستایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲