در گزارش حسابرسی منطقه ۸ تهران عنوان شد:

از پروژه نیمه تمام خیالستان زندگی تا 561 میلیارد تومان چک نکول شده در شهرداری تهران

از پروژه نیمه تمام خیالستان زندگی تا 561 میلیارد تومان چک نکول شده در شهرداری تهران به گزارش حراج کن، اعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۸ برای سالهای ۹۶ و ۹۵ را بررسی کردند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز بررسی حسابرسی از شهرداری منطقه ۸ برای سالهای مالی ۹۶ تا ۹۹ را روی میز بررسی خود قرار دادند و میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: یکی از مسائلی که در حسابرسی مورد توجه قرار گرفت عدم تعیین تکلیف چک های نکول شده است. بگونه ای که باید بگویم ۴۵۰ میلیون تومان که عموما در ارتباط با دهه ۷۰ و ۸۰ است هنوز باقیمانده و این در حالیست که در کل شهرداری تهران ۵۶۱ میلیارد تومان چک های نکول شده داریم که به ارزش روز مبلغ آنها بالاست و در معاونت مالی باید نهضتی برای وصول این مطالبات شکل گیرد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه تخلفی را در مناطق شاهد می باشیم که شهرداران مناطق در رویارویی با کمبود نقدینگی به سراغ حساب ویژه سپرده امانت پیمانکاران می روند، اظهار داشت: عدم واریز مبلغ حدود ۲۴ میلیارد تومان به این حساب مورد توجه است و این در حالیست که عدم ثبت پروژه هایی نظیر راه اندازی مجموعه ورزشی نارمک، وحیدیه غربی و سرای محله در حساب دارایی های منطقه جای سوال و تعجب است و همینطور عدم عرضه گزارش پیشرفت کار پروژه مشارکتی مسکونی رحمتی به حسابرس و عدم تعیین تکلیف ملک رها شده حمام مرمر در محله وحیدیه جای سوال است.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: پروژه خیالستان زندگی در این منطقه همچنان نیمه کاره رها شده است که باید تعیین تکلیف شود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، فاطمه تنهایی شهردار فعلی منطقه ۸ با اشاره به اینکه در این زمان مبحث چک های نکول شده را با خسارت شان پیگیری کردیم، اظهار داشت: در این دوره ما به حساب امانت پیمانکاران دست نزدیم.
وی در مورد پروژه خیالستان زندگی هم اظهار داشت: با همکاری کمیسیون و معاونت عمرانی شورای شهر تهران پروژه خیالستان زندگی را که میراث دوره گذشته است را باردیگر بررسی کردیم؛ چون که تنها ۲۳ ستون و هفت شمع در محل پروژه نصب شده و به لحاظ اقتصادی ادامه پروژه به صرفه نیست و با عنایت به جلسات مختلف مقرر شده که بر روی ستون ها زمین ورزشی ساخته شود و در مورد حمام مرمر هم از آنجاییکه یکی از وارثان ساکن کانادا است ما با معاون شهرسازی برای حل مشکل این پروژه مکاتبه کردیم و امیدواریم به نتیجه برسد.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر با رای خود گزارش حسابرس رسمی شورا در مورد حسابرسی از شهرداری منطقه ۸ برای سالهای مالی ۹۶ تا ۹۹ را تصویب کردند.
منبع:

1401/07/11
10:12:16
0.0 / 5
293
تگهای خبر: ارز , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از پروژه نیمه تمام خیالستان زندگی تا 561 میلیارد تومان چک نکول شده در شهرداری تهران
نظر شما در مورد از پروژه نیمه تمام خیالستان زندگی تا 561 میلیارد تومان چک نکول شده در شهرداری تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵