یك مسئول:

نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری در کنار اقتصادی رخ دهد

نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری در کنار اقتصادی رخ دهد به گزارش حراج کن، لرستان مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری در کنار اقتصادی رخ دهد.


دکتر محمدرضا صمیمی در گردهمایی روسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در محل اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد اظهار نمود: مقوله رشد به صورت کمی است و در حوزه مدیریت شهری در موضوعات مختلفی همچون صدور پروانه ساختمانی، عمرانی، فرهنگی، حمل و نقل و اتوبوسرانی و تاکسی رانی دخیل است.
وی بیان نمود: در کنار رشد کلمه پیشرفت را داریم و چه نماییم که رشد را تبدیل به پیشرفت کنیم؟
این مسئول افزود: به لحاظ کیفی اقدامات ما نمود ندارد و درصورتیکه در مواردی رشد داشتیم حتما در کنار آن باید کیفیت کار را لحاظ نماییم.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: توسعه اقتصادی سبب رفاه می شود و همه به دنبال توسعه اقتصادی هستیم؛ این درحالیست که امکان دارد رشد اقتصادی داشته باشیم اما درصورتیکه توسعه اقتصادی نداشته باشیم رفاه نداریم.
صمیمی با اشاره به اینکه چه نماییم که توسعه اقتصادی بر رشد اقتصادی اثرگذار باشد؟ اضافه کرد: هدف از انجام کارهای پژوهشی، آموزشی و فرهنگی رسیدن به توسعه است.
وی اظهار داشت: توجه همزمان به دو مقوله رشد و توسعه الزامی است.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور بیان نمود: با انجام یک سری کارها شاهد می باشیم رضایت مندی وجود ندارد؛ در کنار توسعه اقتصادی و رشدی که در بالا بیان شد؛ نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری هم باید داشته باشیم ؛ درصورتیکه نتوانیم با انجام کارها رضایت ایجاد نماییم اقدامات شهروندان در شهر تیز و برنده خواهد بود وآنان به ما اعتماد نمی کنند.
صمیمی اضافه کرد: تلاش نماییم فعالیت هایمان رضایتمندی ایجاد نماید که باعث تیز شدن و برندگی کارها نشود. بی نظمی شهری که ناشی از تیز و برندگی و عدم رضایت است؛ حل این مهم در گرو انجام پژوهش و تحقیق است.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: رشد، توسعه و توسعه رفتاری و فرهنگی باید در کنار هم رخ دهد.
صمیمی در ادامه در مورد شایستگی های فردی و جمعی اظهار نمود: هرکدام از اعضای شوراهای شهر یک شایستگی فردی دارند و در کنار هم که قرار می گیرند این شایستگی های جمعی است که شهر را اداره می کند.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اضافه کرد: شایستگی راهبردی ترکیبی از شایستگی های فردی و جمعی با استفاده از همه امکانات است. شایستگی راهبردی می تواند بخش اعظم شایستگی های فردی و جمعی را نمایانگر باشد.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: اگر مقرر است شورای خوبی داشته باشیم همه باید دست به دست هم دهیم و با استفاده از شایستگی راهبردی و با کمک مرکز پژوهش های رشد و توسعه را با ایجاد رضایتمندی محقق نماییم.
منبع:

1401/07/09
09:14:43
0.0 / 5
252
تگهای خبر: آموزشی , اقتصاد , برند , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری در کنار اقتصادی رخ دهد
نظر شما در مورد نیاز است توسعه فرهنگ رفتاری در کنار اقتصادی رخ دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵