کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟

کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟ حراج کن: اگر شما هم از مسافران استانبول هستید و به علت نگرانی از احتمال لغو برنامه سفر و کنسلی بلیط خود هنوز مبادرت به رزرو بلیط هواپیما نکرده اید پیشنهاد می نماییم این مطلب را دنبال کنید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، استانبول برای هر گردشگری در هر نقطه از جهان که باشند نامی آشنا است، شهری مملو از ظرفیت های گردشگری فراوان که آنرا در رده پرگردشگرترین شهرهای دنیا قرار داده اند. این شهر گردشگری جذاب نقطه اتصال دو قاره اروپا و آسیا است و از یک سو با طبیعت دل انگیزش و از طرفی با اماکن تاریخی کهن و ارزشمندش گردشگران را به سفر ترغیب می کند. گذشته از جذابیت های وصف ناپذیر این شهر ترکیه ای، فاصله کم آن با کشور ایران و عدم احتیاج به گرفتن ویزای ورودی و مقرون به صرفه بودن هزینه های سفر به این مقصد گردشگری در مقایسه با هزینه سفر به دیگر مقاصد خارجی منجر گردیده است تا محبوبیت این شهر پر آوازه گردشگری نزد گردشگران ایرانی بیشتر از پیش افزایش یابد. بطوری که بر مبنای آمارهای عرضه شده از جانب سازمان گردشگری استانبول ترکیه در نوروز سال ۱۴۰۰ ایرانی ها بیشترین تعداد توریستهای خارجی در این شهر بوده اند. در خرید بلیط هواپیما برای این مقصد گردشگری یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران کنسلی بلیط و جریمه این کنسلی است. اگر شما هم جزو گردشگران این شهر چشم نواز ترکیه ای هستید و به علت نگرانی از احتمال لغو برنامه سفر و کنسلی بلیط خود هنوز مبادرت به رزرو بلیط هواپیما نکرده اید پیشنهاد می نماییم مطلب حاضر را دنبال کنید تا بتوانید از جریمه کنسلی بلیط تهران به استانبول و شرایط آن آگاه شوید.
کنسلی بلیط تهران به استانبول
اغلب ما زمانی که درحال برنامه ریزی و مهیا کردن تدارک سفر هستیم کمتر مبادرت به پیشبینی موارد غیر محتمل مانند لغو سفر به علل شخصی می نماییم اما به هر حال هر قدر هم که برنامه ریزی ما دقیق باشد و همه چیز طبق روال پیش برود باز هم همیشه این احتمال وجود دارد که به یک باره مجبور شویم به علل مختلف از رفتن به سفر منصرف شویم. در مسافرت به استانبول هم این احتمال وجود دارد ازاین رو خوب است که پیش از اقدام برای رزرو بلیط استانبول اطلاعاتی در مورد امکان کنسلی این بلیط و جریمه های در ارتباط با آن بدست آوریم تا با در نظر گرفتن آن مبادرت به خرید بلیط نماییم. به طور کلی لازم است بدانیم که کنسلی بلیط تهران به استانبول به چند عامل اصلی مربوط است که عبارتند از نوع بلیط که شامل بلیط سیستمی و بلیط چارتری می شود، زمان باقی مانده تا شروع پرواز و همینطور قوانین مخصوص ایرلاین ها که در چارچوب شناسه های نرخی متفاوت در پرواز مشخص می گردد. حالا که عوامل اصلی در میزان جریمه کنسلی بلیط تهران به استانبول بیان شد لازم است تا در ادامه به بررسی هر یک از این فاکتورها و ارتباط آن با جریمه کنسلی بلیط را به طور جداگانه بپردازیم.
کنسلی بلیط سیستمی تهران به استانبول
احتمالاً هنگامی که درحال رزرو بلیط هواپیما هستید با عبارت های پرواز سیستمی و پرواز چارتری روبرو شده اید. اگر اطلاعاتی از این دو نوع بلیط ندارید خوب است بدانید که بلیط های هواپیما به طور کلی در دو دسته بندی بلیط چارتری و بلیط سیستمی قرار می گیرند. بلیط هواپیما سیتمی به بلیط هایی گفته می شود که خریدار مستقیم و بدون واسطه از شرکت هواپیمایی خاصی خریداری می کند. اگر برای سفر به شهر استانبول بلیط سیستمی تهران به استانبول را خریداری نموده باشید، شرایط کنسلی آن متفاوت از بلیط چارتری در همین مسیر پروازی است. به طور کلی شرایط کنسلی یا تغییر تاریخ پرواز در بلیط های سیستمی آسان تر و بهتر از بلیط های چارتری است و همین مساله را میتوان از اصلی ترین مزایای پروازهای سیستمی دانست. با این وجود در صورت اعلام کنسلی هزینه پرداختی بابت خرید این نوع بلیط ها بعد از کسر درصد جریمه به حساب خریدار واریز می شود. میزان جریمه هم کاملاً به زمان باقی مانده تا شروع پرواز بستگی دارد ازاین رو این میزان می تواند متغییر باشد و هر چه به زمان باقی مانده تا پرواز نزدیک تر شود میزان جریمه کنسلی هم بالاتر می رود. ازاین رو اگر بلیط سیستمی هواپیما تهران به استانبول را دارید بهتر است هر زمان که تصمیم به لغو سفر گرفتید در نخستین فرصت مبادرت به لغو رزرو به صورت آنلاین و یا از راه اعلام به شرکت مسافرتی رزرو کننده بلیط کنید تا جریمه کنسلی را به پایین ترین میزان برسانید.
کنسلی بلیط چارتر تهران به استانبول
اگر بخواهیم تعریف ساده ای از پرواز چارتری عرضه دهیم باید بگوییم در این دسته از پروازها صندلی های یک هواپیما به طور کامل و یا برخی از آنها بوسیله ی یک شرکت خدماتی و مسافرتی اجاره و یا در اصطلاح چارتر می شوند. ازاین رو خریداران بلیط های این پرواز در واقع بلیط خویش را از آن شرکت چارتر کننده خریداری خواهند کرد. از آنجائیکه نرخ بلیط های چارتری توسط شرکت چارتر کننده تعیین می شود و در اکثر اوقات در بازه های زمانی عادی یعنی زمانی غیر از تعطیلات رسمی یا مناسبت های ملی نرخ این بلیط ها مقرون به صرفه و ارزان تر از بلیط های سیستمی است معمولا این بلیط ها محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارند. زمانی که خریدار بخواهد بلیط چارتر را کنسل کند شرایط کنسلی این بلیط ها هم متفاوت از بلیط سیستمی خواهد بود. به طور کلی پروازهای چارتری مشمول کنسلی یا تغییر تاریخ پرواز نمی شوند و در صورت کنسلی فارغ از زمان شروع پرواز وجه پرداختی به خریدار استرداد نخواهد شد. این مورد در مورد بلیط هواپیما به مقاصد خارجی بسیار سختگیرانه تر است. با این وجود اگر بلیط چارتر تهران به استانبول را خریده اید و تصمیم به لغو بلیط دارید بهتر است مبحث را با شرکت چارتر کننده مطرح کنید چونکه در بعضی موارد در صورت موافقت چارترکننده میتوان با پرداخت جریمه کنسلی بخشی از هزینه پرداختی را دریافت کرد.

کلاس نرخی پرواز یا شناسه نرخی پرواز
همانطور که پیش تر ذکر شد اگر بلیط هواپیما تهران به استانبول از نوع سیستمی باشد باوجود سختگیرانه بودن شرایط کنسلی بدون جریمه باز هم امکان استرداد وجه وجود دارد. با این وجود باید توجه کرد که میزان جریمه کنسلی و امکان این کنسلی به یک عامل مهم بستگی دارد و آن هم کلاس نرخی پرواز یا شناسه نرخی پرواز است. منظور از شناسه نرخی پرواز طبقه بندی خدمات جانبی یک پرواز به چند دسته مختلف و تعیین نرخ های متفاوت بر مبنای آن خدمات برای یک مسیر هوایی مشخص است. به عبارت ساده تر خرید بلیط هواپیما می تواند از جانب یک ایرلاین یکسان به صورت های مختلفی نرخ گذاری شود و هر کدام این نرخگذاری های متفاوت را کلاس نرخی آن پرواز می نامند که معمولا با یک حرف انگلیسی مشخص می شود و در بلیط نهایی درج می شود. حال سوال اینست که این تفاوت نرخ چه دلایلی دارد؟ در پاسخ باید گفت تمامی بلیط ها با شناسه های نرخی مختلف مشمول خدمات کلی پرواز می شوند اما این شناسه های نرخی در بعضی خدمات نظیر میزان بار مجاز و همینطور قوانین کنسلی و استرداد وجه در صورت کنسلی متفاوت هستند. معمولا بلیط هایی که قیمت ارزان تری دارند به شناسه های نرخی تعلق دارند که در قوانین کنسلی آنها امکان استرداد وجه به طور کلی وجود ندارد و یا درصد جریمه کنسلی بسیار بالا است. ازاین رو بهتر است در خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول به شناسه نرخی پروازها دقت کنید و با بررسی قوانین کنسلی در ارتباط با هر شناسه نرخی در سایت ایرلاین مربوطه نسبت به میزان جریمه بلیط اطلاع پیدا کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/07/06
12:43:23
0.0 / 5
280
تگهای خبر: آنلاین , ارز , پرداخت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟
نظر شما در مورد کنسلی بلیط تهران به استانبول چقدر هزینه دارد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲