تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در پایتخت

تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در پایتخت حراج کن: حراج کن: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (4 مهرماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز باتوجه به وزش باد نسبتاً شدید و گسیل گردوخاک طی ساعات گذشته همراه با شروع تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند باتوجه به احتمال گسیل گردوخاک و افزایش ذرات معلق دما کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق وجود خواهد داشت.

افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت دوشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

غلظت آلاینده ها در ساعات ۴ بامدادان امروز به اوج خود رسید و با رسیدن به عدد ۲۶۸ در وضعیت بسیار ناسالم برای همه قرار گرفت اما باردیگر کاهش یافت؛ ابتدا در وضعیت ناسالم برای همه و سپس در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.
بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۱۲۳ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۱۹۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه قرار داشت.

در شرایط ناسالم برای گروههای حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی؛ عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز و فعالیت سنگین؛ عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/07/04
14:50:15
0.0 / 5
213
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در پایتخت
نظر شما در مورد تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵