وزیر كشور عنوان كرد

آمادگی استانداران برای بهبود عملکرد و رفع ضعف های آموزش و پرورش

آمادگی استانداران برای بهبود عملکرد و رفع ضعف های آموزش و پرورش به گزارش حراج کن، وزیر کشور با اشاره به این که استانداران، روسای شوراهای آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت: استانداران در کنار مدیران و روسای آموزش و پرورش هستند تا کمک کنند. این آمادگی جهت استفاده از ظرفیت های عمومی استان برای بهبود عملکرد و رفع ضعف هایی که آموزش و پرورش گرفتار آنهاست، وجود دارد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است، اظهار داشت: جوان ما باید روشن بین و با اراده باشد. انسان هایی که شما مقرر است تربیت کنید می توانند گام دوم انقلاب را به خوبی طی کنند و این انتقال نسلی به عهده شما و یا بخش زیادی برعهده شما است.

وی با اشاره به این که عده ای تلاش کردند بگویند نسل امروز انقلابی راهش را از نسل روز گذشته جدا کرده و خواسته هایش متفاوت از ارزش های انقلابی است و این را تحت عنوان انقطاع و یا شکاف نسلی مطرح کرده اند اما صحیح نیست و جوانان امروز ما در صحنه همان شعارهای انقلاب را دارند اظهار داشت: امثال شهید حججی ها که حجت می شوند بر همه، همان نسل جوان ادامه دهنده نسل شهید فهمیده ها هستند.

وزیر کشور افزود: القای مفاهیم غیرصحیح نباید ما را تحت تاثیر قرار دهد و مسیر تعالی، رشد و تکامل نسل آینده را مجزا از نسل قبل بدانیم. البته روش ها عوض می شوند، اما مسیر و استراتژی عوض نمی گردد و نقطه هدف همان است. ما نسلی مومن، انقلابی، پویا و... داریم و هرجا هدف مطالبه گری درباره ی نیازهای اجتماعی، خدمت مومنانه، خدمت جهادی و... بوده آنها نفر اول هستند. این نسل پرورش یافته در دامان انقلاب اسلامی هستند البته نظام آموزش و پرورش نقش آفرین بوده، هست و باید باشد.

وی با اشاره به این که امام (ره) درباره ی کارخانه آدم سازی صحبت کردند که همین نظام آموزش و پرورش است عنوان کرد: همه شخصیت های برجسته انقلابی ما اول معلم بودند و بعدا عناوین دیگر داشتند. امام یک معلم بزرگ بود که مسیر تاریخ را عوض کرد. رهبر فرزانه انقلاب معلمی هستند که آموزه های ایشان امروز بردل و جان هر جوانی می نشینند. شهیدان رجایی و باهنر معلم بودند. رهبران ما همه از جنس معلمان اند. در کدام کشور دیگری می توانید مثال بزنید که رهبرانشان معلمان انسان ها هستند. شهید بهشتی مگر اینطور نبود؟ همین طور دیگر بزرگان ما.

وزیر کشور اضافه کرد: چه فرصت ها و تهدیداتی در این راه وجود دارد؟ غرب در اوج انحطاط های اخلاقی در غلتیده و به دنبال آنست که ملت ما را گرفتار همان لطمه ها و معضلاتی کند که خودشان گرفتار شده اند و یک محل هجوم جدی آنها جوان ها هستند.

وحیدی با اعلان اینکه کوشش های وافری در حال انجام می باشد تا مسیر انسان ساز فاخری که در جمهوری اسلامی در جریان است را از اجرای ماموریت های متعالی اش باز دارد، اظهار داشت: اگر بتوانند چنین جریاناتی را وارد مدارس کنند باید با نسل جوان عاقل، صبور و متدین خداحافظی کرد، اما نخواهند توانست، چون شماها هستید.

وزیر کشور افزود: آموزش و پرورش مشحون از انسان های بلندقامتی است که بطور جدی در مقابل این هجوم ایستاده اند و اجازه نخواهند داد که دشمن غدار و منحط جوانان عزیز ما را تحت این هجمه له کند. چنان که تا کنون هم سروقامتانه ایستاده ایم و از این پس نیز حفظ خواهیم کرد. باید از پایداری شما در حفظ ارزش ها قدردانی کنم.

وی با تاکید بر این که همه باید بیش از پیش با نحوه رویارویی و مواجهه با جنگ نرم دشمن آشنا باشند اظهار نمود: وظیفه شما آموختن و پرورش است. این قدرت ماست و اگر با چنین نسلی حرکت رو به جلو داشته باشیم اقتدار ما بی شک تامین شده است و اقتدار جمهوری اسلامی از مسیر تربیت این نسل می گذرد و یک هدف بیانیه گام دوم انقلاب توجه دادن همگان به این مهم می باشد. وحدت تلاش و وحدت حرکت، جنب و جوش جدیدی را به وجود می آورد که در پرتو آن می توانیم تمام این مسائل را پوشش دهیم.

وحیدی اضافه کرد: با اهمیت ترین جبهه که باید مستحکم تر شود جبهه ای است که در آموزش و پرورش شکل می گیرد. اگر از بنده بپرسند وزارت کشور مهم تر است یا آموزش و پرورش بدون تردید می گویم که آموزش و پرورش، برای اینکه پایه های اساسی قدرت را می سازد و ما را برای آینده بیمه می کند.
وی با اشاره به این که دولت سیزدهم مفتخر است که یکی از همان مربیان و معلمان امروز سکاندار دولت می باشد و آیت الله رئیسی پیش از مناصب دیگرشان، معلم اند اظهار داشت: یک انسان فرهیخته، مهذب و واقعی در رأس است و شما در چنین دولتی مشغول به کار هستید. رییس جمهور با نگاه عمیقی که به موضوعات آموزش و پرورش دارد بزرگترین حامی شماست.

وزیر کشور افزود: کمبودهایی نیز وجود دارد که با همت عزیزان جبران می شود. کمبودهایی در مناطق مرزی و عشایری داریم که با برنامه ریزی ها و حمایت دولت باید این کمبودها جبران شود. نگرانی هایی درباره ی افول سطح سواد وجود داشت که فکر می کنم با طراحی های آموزش و پرورش هدف حفظ سطح سواد و دانایی محقق شود.

وی با اشاره به این که امروز دنیای محفوظات گذشته است و شاید به اندازه سابق اهمیت نداشته باشد، اظهار داشت: البته ذخیره دانشی در ذهن هر انسانی لازمست، اما بحث تفکر و ژرف اندیشی مهمتر است. یک موضوع مهم دیگر سرمایه اجتماعی است. سرمایه اجتماعی باید مرتبا توسعه یابد که از مسیر آموزش و پرورش قابل دستیابی است.

وحیدی، وحدت کلمه و یکپارچگی را ازجمله مولفه های آموزش و پرورش دانست و اظهار نمود: این که جوانان ما تاریخ و جغرافیایشان را به خوبی بشناسند تا عده ای فریبکار نتوانند رژیم منحط پهلوی سابق را از اتهاماتش مبرا کنند. این رژیم مملو از رذایل اخلاقی بوده و استقلال و عزت کشور را بر باد داده اند. جوانان ما باید مفاخر علمی کشور را به خوبی بشناسند.

وی با اشاره به این که استانداران، روسای شوراهای آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: استانداران در کنار شما هستند تا کمک کنند. این آمادگی جهت استفاده از ظرفیت های عمومی استان برای بهبود عملکرد و رفع ضعف هایی که آموزش و پرورش گرفتار آن آنهاست، وجود دارد.
منبع:

1401/05/31
14:07:59
0.0 / 5
384
تگهای خبر: ارز , كشور , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آمادگی استانداران برای بهبود عملکرد و رفع ضعف های آموزش و پرورش
نظر شما در مورد آمادگی استانداران برای بهبود عملکرد و رفع ضعف های آموزش و پرورش
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱