شهردار منطقه ۱۱:

مشکل تئاتر شهر با حصارکشی حل نمی گردد

مشکل تئاتر شهر با حصارکشی حل نمی گردد به گزارش حراج کن، شهردار منطقه ۱۱ ضمن اشاره به وجود چالش های اجتماعی در تئاتر شهر تهران، اظهار داشت: حصارکشی چاره مشکلات موجود در این مکان نیست.


سید محمد موسوی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به چالش های اجتماعی موجود در تئاتر شهر، اظهار داشت: کمیته ای برای تصمیم گیری در رابطه با تئاتر شهر که دارای ارزش تاریخی، فرهنگی و ملی است به وجود آمد. مشکل این مکان دغدغه مدیریت شهری است. معضلات اجتماعی در تئاتر شهر عمومی است و تنها در ارتباط با این محل نمی شود؛ اما به دلیل جایگاه آن، معضلاتی نظیر حضور معتادان متجاهر و دستفروشان حتی به مقدار کم هم در این مکان آزار دهنده است.
وی در رابطه با حصارکشی در محوطه این ساختمان بعنوان راهکاری برای ممانعت از حضور معتادان متجاهر و دستفروشان در اطراف تئاتر شهر اضافه کرد: ما ورود به مبحث حصار نداریم و معتقدیم با حصارکشی چیزی درست نمی گردد. تئاتر شهر مکانی عمومی است که رویدادهای اجتماعی، ملی و فرهنگی در محوطه آن برگزار می گردد. البته مراقبت از اصل ساختمان مبحث متفاوتی است و کارگروهی در شورا تشکیل و طرحی پرزنت شده که سازمان زیباسازی روی آن کار می کند. همینطور وزارت فرهنگ و ارشاد و مسؤلان خود تئاتر شهر هم در آن کارگروه حضور دارند.
موسوی افزود: طرح اولیه برای مراقبت از ساختمان و پیشگیری از صدمه به بنا نوشته شده است. محوطه هم با طرح های اجتماعی کنترل می شود. تخصصی و ملی بودن مبحث محوطه تئاتر شهر سبب ضرورت توجه به اقدامات کارشناسی در اینباره می شود. نباید اتفاقی بیفتد تا خاطر مردم و اصحاب رسانه مکدر شود. هر اتفاقی در این حوزه باید با خرد جمعی و همکاری همه دستگاه ها بیفتد.
منبع:

1401/05/28
17:10:59
0.0 / 5
575
تگهای خبر: ارز , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مشکل تئاتر شهر با حصارکشی حل نمی گردد
نظر شما در مورد مشکل تئاتر شهر با حصارکشی حل نمی گردد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴