در نشست استاندار تهران با استاندار كربلا مطرح شد

افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا

افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا حراج کن: نشست استاندار تهران با استاندار کربلا با محوریت امضای تفاهم نامه همکاری و برنامه ریزی برای پیاده روی اربعین انجام شد و بر افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا تاکید شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، نشست مشترک محسن منصوری استاندار تهران با نصیف جاسم الخطابی استاندار کربلا و هیئت همراه با حضور سید عباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی استاندار، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استاندار، عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، شفیقی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران، مدیران کل استانداری و هیئت همراه استاندار کربلا انجام شد.
در این نشست تفاهم نامه میان استاندار تهران و استاندار کربلا با محوریت همکاری در زمینه های مختلف اقتصادی، گردشگری و غیره به امضا رسید تا زمینه ارتقاء همکاریهای دو استان فراهم گردد.

همین طور در این نشست استاندار تهران اعلام آمادگی کرد تا از ظرفیت های استان برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین استفاده نماید.
این دومین نشست دو استاندار برای ارتقاء همکاریهای دو جانبه می باشد.
افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا/ استفاده از ظرفیت های گردشگری مذهبی و سلامت دو طرف
محسن منصوری همین طور در حاشیه دیدار با استاندار کربلا با اشاره به دومین دیدار با استاندار کربلا و هیات همراه گفت: تعاملات عمومی بین دوستان عنوان شد و به توافقاتی دراین زمینه دست یافته ایم.

وی ادامه داد: امروز استاندار کربلا به همراه هیئت همراه که شامل روسای دستگاه های تخصصی و معاونان ایشان بود و همین طور شهردار کربلا در این نشست حضور داشتند و مسائل را بصورت تخصصی بررسی کردیم.

استاندار تهران با اشاره به حضور مجموعه مدیران استانداری در این نشست عنوان کرد: موضوع اربعین یکی از موضوعات اصلی گفت وگوی ما و استاندار کربلا بود که در مورد اربعین ما آمادگی کامل جهت همکاری با کشور عراق و استانداری کربلا را داریم که جزییات این خدمات رسانی نیز مشخص شده و مناطق و موکب هایی مشخص شده است.

منصوری با اشاره به ارتباط موثر بین دو شهرداری کربلا و تهران اظهار داشت: در شهرداری تهران قسمتی از تجربیات ما در زمینه خدمات شهری به هیات همراه استاندار کربلا منعکس شد.

وی درباره ی تبادلات اقتصادی اشاره کرد: دراین زمینه دستگاه های تخصصی در اتاق تجاری و بخش خصوصی حضور داشتند و ما کار را دنبال می نماییم، چونکه هم ظرفیت سرمایه گذاری توسط تجار و بازرگانان و بخش خصوصی در عراق وجود دارد و هم متقابلا آماده کارهای مشترک اقتصادی هستیم.

استاندار تهران درباره ی موضوعات گردشگری اضافه کرد: متولیان امر گردشگری در جلسه حضور داشتند و افزایش روند تردد مسافری چه در کشور ایران و چه در کشور عراق هم در حوزه گردشگری مذهبی، هم گردشگری تفریحی و هم گردشگری سلامت از موضوعات مهمی است که دو طرف می توانند از ظرفیت های آن بهره گیرند.

منصوری بیان کرد: حضور عتبات عالیات در کشور عراق و متقابلا وجود بارگاه مقدس حضرت رضا(ع) در مشهد و حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع) در تهران دو زمینه ویژه گردشگری مذهبی است که از سمت طرف عراقی نیز مورد استقبال قرار گرفته و این ترددها را تسهیل خواهیم کرد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، استاندار تهران اشاره کرد: در مورد صدور خدمات فنی، مهندسی و تبادل شرکت های دانش بنیان در کشور ظرفیت های ویژه ای داریم همین طور استان تهران در حوزه خدمات فنی و مهندسی و شرکت های دانش بنیان در سطح منطقه ممتاز است و ان شاءالله در حوزه صدور این تجربیات حتما به طرف عراقی کمک خواهیم کرد.
منبع:

1401/05/27
13:28:44
0.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا
نظر شما در مورد افزایش تعاملات اقتصادی تهران و کربلا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳