با ابلاغ مصوبه دولت انجام شد؛

واریز ۲ و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان

واریز ۲ و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان به گزارش حراج کن، در جهت کمک به صدمه دیدگان از سیل و حوادث طبیعی اخیر، با واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به حساب صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان موافقت شد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در مورد واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به حساب صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان را به وزرای کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ نمود.
بر اساس این مصوبه، ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در اختیار صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می گیرد.
محل تأمین منابع این اعتبار هم بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی ۲ مصوب ۱۳۹۳ بوده و بابت حق بیمه پایه واحدهای مسکونی سال ۱۴۰۱ هزینه می شود.
متن ماده قانونی مذکور (بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق ۲) به شرح زیر است:
بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق ۲: به دولت اجازه داده می شود به منظور پیش آگاهی، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق صدمه دیده از حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، آتشسوزی، گردوغبار، پیشروی آب دریا، آفت های فراگیر محصولات کشاورزی و بیماری های همه گیر انسانی و دامی و حیات وحش و مدیریت خشکسالی، تنخواه گردان مبحث ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ را به ۳ درصد و اعتبارات مبحث ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب ۱۳۸۷ را به ۲ درصد افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ظرف مدت ۱۰ روز و تصویب هیأت وزیران قابل هزینه است.
گفتنی است به دنبال سیل مرداد ماه سال جاری در بعضی استان ها همچون تهران و کشته و مفقود شدن برخی از هموطنان، هیئت دولت با واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان موافقت نمود.


1401/05/26
09:38:06
0.0 / 5
429
تگهای خبر: اقتصاد , كشور , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واریز ۲ و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان
نظر شما در مورد واریز ۲ و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵