در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب یک فوریت سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران

تصویب یک فوریت سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران حراج کن: اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح سند ˮالزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهرانˮ را تصویب کردند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز یک فوریت طرح سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران جهت بررسی را روی میز شورا قرار دادند و آخوندی رییس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار نمود: وزارت کشور در خردادماه بخشنامه ای داشته که بر طبق آن اعلام نموده برنامه های توسعه شهری بجای پنج سال به چهار سال کم شود تا در هر دوره مدیریت شهری، برنامه توسعه ای تنظیم شود و در همان زمان اجرا شود تا هر مدیری پاسخگوی عملکرد خودش باشد.

وی با اشاره به اینکه یک مهلت شش ماهه برای تدوین برنامه چهار ساله توسعه شهر تهران داده شده است، افزود: طبیعتا شورای شهر نیز الزاماتی برای تدوین این برنامه دارد که با کمیسیون های شورای شهر مکاتبه شده تا نظرات خودرا در این خصوص ارائه نمایند و هم اکنون نیز یک فوریت این طرح به صحن شورا آورده شده است و باتوجه به محدودیت زمانی نیز باید شرایطی را فراهم نماییم تا شهرداری هم بتواند بررسی های خودرا انجام دهد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، ناصر امانی نیز در این زمینه اظهار نمود: وحی منزل نیست که در مورد برنامه هایی صحبت نماییم که مربوط به چند سال دیگر است و اتفاقا فرصتی است که به بحث و نقد این مسائل بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری سه برنامه توسعه ای داشته است که برنامه اول هیچ گاه عملیاتی نشده اظهار داشت: برای تدوین برنامه توسعه دوم که در زمان مدیریت ما در شهرداری تدوین شد زحمات زیادی کشیده شد و نهایتاً ۴۷۰ صفحه برنامه تدوین شد که در این برنامه ها همه بخش های شهر از زیرزمین و آب های سطحی تا هوا را مورد توجه قرار دادیم اما چه اتفاقی افتاد و باید بگویم که در خوش بینانه ترین حالت حداکثر ۳۰ درصد این برنامه محقق شد.

امانی افزود: در برنامه سوم توسعه شهر تهران نیز بر طبق گزارشی که شورا ارائه کرده است و تنها ۳۶ حکم اجرا شده و ۱۲۴ مورد از احکام آن اجرائی نشده است و به عبارتی دیگر تنها ۲۳ درصد برنامه توسعه اجرائی شده است و حالا وزارت کشور اعلام نموده که برنامه های پنج ساله را چهار ساله کنید در صورتیکه ما نقص برنامه نداریم بلکه مشکل ضعف ساختاری در برنامه ها، کمبود منابع و خلأ قانونی می باشد و بهتر است برنامه ای تدوین نماییم که حداقل ۵۰ درصد آن اجرائی شود.

چمران در واکنش به این سخنان اظهار داشت: داشتن برنامه و چشم انداز لازم است اما مساله ای که وجود دارد این است که ما ایده آل فکر می نماییم و هر چه را که دوست داریم می نویسیم و این در حالیست که باید ببینیم اعتبارات و قانون چه مقدار به ما اجازه می دهد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، نهایتاً اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۲۰ رای به یک فوریت طرح سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران رای مثبت دادند.
منبع:

1401/05/24
08:49:39
0.0 / 5
516
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب یک فوریت سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران
نظر شما در مورد تصویب یک فوریت سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵