تصویب کلیات لایحه مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مراسم اربعین

تصویب کلیات لایحه مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مراسم اربعین حراج کن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 19 رای موافق کلیات لایحه مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری مراسم اربعین حسینی در سال 1401 را به تصویب رساندند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و پنجمین جلسه علنی این شورا بررسی لایحه شهردار تهران درباب مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری مراسم اربعین حسینی در سال ۱۴۰۱ را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا مهدی اقراریان، اظهار داشت: با عنایت به این که سرفصل ها و پیوست ها با این لایحه به شورا ارائه نشده پیشنهاد می کنم این لایحه با یک روز تاخیر در جلسه روز سه شنبه بررسی شود.
در ادامه حبیب کاشانی نیز با اشاره به سابقه این لایحه اضافه کرد: در سنوات گذشته نیز شهرداری تهران کمک هایی بااینکه ناچیز به برگزاری این مراسم معنوی داشته است. بتازگی نیز ۲۱ حکم از طرف شهردار تهران جهت مسئولان برگزاری این مراسم صادر گردیده است. مسئله ای که در این رابطه وجود دارد این است که ظاهرا مقرر است تعدادی از افراد قبل از برگزاری مراسم اربعین سفرهایی را به کربلا و نجف داشته باشند که این مسئله هزینه هایی را در بر خواهد داشت.
وی ادامه داد: به طور مثال اگر ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر از مسئولان برگزار کننده هر کدام حداقل سه بار و هر بار ۱۰ الی ۱۲ میلیون هزینه برای سفر به کربلا و نجف داشته باشند هزینه بسیار زیادی در این عرصه صرف خواهد شد. پس بنظر می رسد این کار درست نیست و به جهت جلوگیری از شبهه ها باید از چنین سفرهایی جلوگیری شود.
کاشانی با اعلان اینکه سال قبل مبلغ شش میلیارد تومان جهت برگزاری این مراسم اختصاص داده شده است، اضافه کرد: امسال این رقم به ۳۰ میلیارد تومان بالا رفته و در همایش ۲۰ میلیونی اربعین این عدد بسیار ناچیز است اما درخواست من این است که باتوجه به تعدادی از شبهات از ترددهای زیاد پیش از مراسم اربعین از طرف مسئولین جلوگیری شود. اساسا جلوگیری از هر شک و شبهه ای لازم است و در این جهت هیچ حق ماموریتی نیز برای هیچ یک از افرادی که به مراسم اعزام می شوند در نظر گرفته نشود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، توکلی زاده معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران نیز در این نشست اظهار داشت: اساسا آقای بهرامی در مصاحبه روز گذشته خود درباب ارائه خدمات شهری مراسم اربعین صحبت هایی را مطرح کرده و بنده نیز به عنوان مسئول ستاد اربعین شهرداری تهران انتخاب شده ام و از گذشته نیز حمایت شهرداری تهران از این مراسم وجود داشته است.
وی با تاکید بر این که تشکیل کمیته های خدمات شهری، حمل و نقل و حوزه فرهنگی ویژه مراسم اربعین در وزارت کشور انجام شده است، اضافه کرد: در این عرصه بنده مسئولیت دارم و احکام صادر شده نیز با امضای بنده بوده و در اختیار افراد گذاشته شده، در همین ارتباط ستادهای مردمی مناطق برای کمک به این مراسم تشکیل شده است. اساسا شهرداری تهران کمک اندکی را در این بخش خواهد داشت و بدون کمک مردم نمی توانیم این مراسم را برگزار نماییم.
معاون شهردار تهران اشاره کرد: هیچ یک از افرادی که به مراسم اربعین از طرف شهرداری تهران اعزام می شوند حق ماموریت دریافت نخواهند کرد.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتاً با ۱۹ رأی موافق کلیات این لایحه را به تصویب رساندند و آقایان نادعلی و بابایی با ۱۶ رأی برای عضویت در ستاد اربعین شهرداری تهران انتخاب شدند. پیش تر نیز در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت این لایحه به تصویب رسیده بود.1401/05/23
15:29:44
0.0 / 5
434
تگهای خبر: خدمات , كشور , هزینه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب کلیات لایحه مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مراسم اربعین
نظر شما در مورد تصویب کلیات لایحه مجوز هزینه کرد شهرداری تهران برای مراسم اربعین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱