چگونه انواع چراغ خطی توکار در کناف نصب می شوند؟

چگونه انواع چراغ خطی توکار در کناف نصب می شوند؟ حراج کن: با روی کار آمدن چراغ خطی یک دفعه دیگر صنعت نور پردازی ورقی تازه از روش های طراحی را با خود به ارمغان آورد. در ادامه به چگونگی ترکیب شدن این دو روش و ابزار های نوین این عرصه خواهیم پرداخت.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، یکی از روش های نوین برای ایجاد پوششی در سقف ها، کناف کاری و یا سقف کاذب است. همانطور که مشخص است، انسان ها در تلاش هستند تا از ابزار ها و روش هایی بهره ببرند که زندگی را برای آنها آسان و آسان تر کند. ایجاد سقف های کاذب و کناف کاری هم از این قضیه مستثنی نیست و همچون همین ابزار ها محسوب می شود. اما از جانب دیگر پیشرفت روز به روز صنایع طراحی و معماری، موجب پدید آمدن احساس نیاز تغییراتی در نور پردازی های اماکن مختلف شده است تا جایی که حالا طراحی های سنتی دیگر در بازار به چشم افراد نمی آید.
با روی کار آمدن چراغ خطی یک دفعه دیگر صنعت نور پردازی ورقی تازه از روش های طراحی را با خود به ارمغان آورد. در ادامه به چگونگی ترکیب شدن این دو روش و ابزار های نوین این عرصه خواهیم پرداخت.
رابطه میان سقف های کاذب و چراغ های خطی توکار
سقف های کاذب به سبب سیستم و سازکار تولید و نصبی که دارند بستری مناسبی را در اختیار چراغ های خطی گذاشته اند. سقف کاذب به سبب این که ایجاد شیار در آنها بسیار ساده انجام می شود، و از سویی دارای انعطاف لازم برای این نوع از کار ها در ماهیت آنها وجود دارد، سبب شد تا این بستر به انتخاب اول طراحان و معماران و کسانی که قصد استفاده از انواع نور پردازی را دارند، تبدیل گردد.
گفتنی است که هر یک از این محصولات انواع و اقسام بسیاری دارد و استفاده از این چنین ابزار ها خود نیاز به مهارتی کافی دارد. این چنین شغل های ساختمانی همیشه به همین ترتیب به هم نزدیک و از هم دور بوده اند.
چراغ های خطی تو کار و راهنمای نصب آن ها
چراغ های خطی از ال ای دی های کوچک تولید شده اند و نور کافی برای روشن کردن محیط را از خود ساطع می کنند.
با شکافتن این ال ای دی ها، شکل های مختلفی از آنها را می توان ساخت که برمبنای ابعادی که پروفیل های منحنی و یا پیوسته دارند جای گذاری می شوند.
برای انجام این کار و نصب چراغ خطی توکار در سقف، دو راه حل وجود دارد.

برای راه حل اول لازم است کار هایی را انجام دهید:
اول سوراخ ها و شکاف هایی را به ابعاد محصول در سقف ها ایجاد می نماییم. (در صورتی که کناف کار این کار را از قبل برمبنای نقشه ها انجام نداده باشد.)
سپس براکت های پروفیل و پیچ ها را در سقف ثابت می نماییم.
بعد این که کارهای بالا را انجام دادیم، نور های خطی را در جای خود قرار می دهیم و براکت را باری دیگر ثابت می نماییم.
اما روش دوم بسیار ساده تر از روش اول خواهد بود: در این روش فقط کافی است تا از گیره های فنری استفاده کنید و آنها را از میان شکاف رد کنید. سپس ال ای دی ها و لامپ ها را سفت می نماییم. در نهایت نیز باید پیش از این مرحله از سیم کشی درست و ثابت شدن محل گیره ها اطمینان حاصل کنید.
چراغ های خطی تو کار و نکاتی پیرامون نصب آنها در کناف
در بیشتر سقف های کنافی بعد از اتمام نصب، دسترسی به بالای سقف امکان پذیر نیست. بنا بر این بهتر است پیش از تمام شدن پروسه نصب، نصابان این چراغ ها را با خبر کنید تا لوله های روشنایی به درستی در جای خود قرار گیرند.
در این سقف ها در مرحله اول، ابعاد محصول را پیدا کنید و سپس به وسیله گردبر محلی را برای نصب آن ایجاد کنید.
لازم به ذکر است سقف های کاذب و چراغ های خطی انواع مختلفی دارند. کناف یک نوع از سقف های کاذب است که از گچ تولید شده و بسیار سبک است. برای نصب سقف های کاذب کنافی از پنل هایی در ابعاد مختلف استفاده می شود. تنها در پنل هایی در مدل ۶۰ در ۶۰ امکان دسترسی به بالای سقف بعد از اتمام پروسه نصب وجود دارد.
انواع چراغ خطی باریک یکی از مدرن ترین تجهیزات نور پردازی به شمار می روند. این چراغ ها دارای سه مدل آویز، تو کار و روکار است. هر کدام از این نوع چراغ ها در مکان های مختلفی استفاده می شوند و مراحل نصب متفاوتی دارند. برای نمونه چراغ آویز خطی همانطور که از نام آنها پیدا است بصورت آویز نصب می شوند و چراغ های رو کار هم به گونه ای که در دید هستند نصب می شوند و روی کار قرار دارند. انتخاب یکی از این انواع به سلیقه کاربر و شرایط محیطی بستگی خواهد داشت.

کلام آخر
فرآیند ساختن سیستم ها و سازکار های پیچیده همیشه از به هم وصل شدن انواع ابزار ها و کار های مختلف که توسط متخصصان انجام می شود شکل می گیرد.
نور پردازی و کناف کاری دو رشته جدا از هم هستند. این دو رشته بواسطه ارتباطی که با هم در طراحی و معماری دارند به هم مرتبط می شوند.
توجه داشته باشید که انجام هر یک از این کار ها خود بصورت جداگانه نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد و انجام این کار ها بدون رعایت دو نکته گفته شده و ایمنی لازم می تواند موجب برو خسارات مالی و جانی شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/05/18
11:31:06
0.0 / 5
452
تگهای خبر: ابزار , بازار , برند , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چگونه انواع چراغ خطی توکار در کناف نصب می شوند؟
نظر شما در مورد چگونه انواع چراغ خطی توکار در کناف نصب می شوند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴