راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه

راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه حراج کن: در ادامه راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه تأمین اجتماعی به همراه قوانینی که در این رابطه وجود دارد را برای شما شرح خواهیم داد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، با عنایت به قانون کشور، تمام مردان باید به مدت ۲۴ ماه خدمت سربازی داشته باشند. با تصویب قانون اصلاح تبصره ماده (۱۴) قانون کار مصوب ۳۰ فروردین سال ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی و حسب آیین نامه اجرایی مربوطه مصوب ۸ تیرماه سال ۱۳۸۴ هیأت وزیران، زمینه احتساب سوابق مدت خدمت نظام وظیفه عمومی برای کلیه بیمه شدگان سازمان از سال ۱۳۸۴ فراهم گشته است که در صورت عرضه درخواست بیمه شده و احراز شرایط مقرر بعد از پرداخت حق بیمه متعلقه بعنوان سابقه پرداخت حق بیمه به منظور برخورداری از حمایت های مقرر در قانون تأمین اجتماعی قابل پذیرش خواهد بود. هرچند که در بعضی از شرایط میتوان از قانون معافیت هم بهره برد که افراد را برای رفتن به سربازی معاف می کند. سازمان وظیفه عمومی تمام افرادی که به خدمت مقدس سربازی می روند را بیمه سربازی می کند.
تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و همینطور مستمری بگیران زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی در صورت دارا بودن حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد این سازمان و داشتن کارت آخر خدمت نظام وظیفه (برای افراد کمتر از ۵۰ سال سن داشتن کارت آخر خدمت الکترونیکی الزامی است) می توانند نسبت به عرضه تقاضا و پرداخت حق بیمه متعلقه اقدام نمایند. سربازان پس از آخر خدمت سربازی می توانند با عنایت به یک سری شرایط بیمه سربازی را به سابقه بیمه تأمین اجتماعی خود اضافه کنند. به جهت اینکه بتوان بیمه نامه سربازی را خریداری کرد باید یکسری مدارک همراه داشته باشید. در این مطلب تلاش داریم درباره اهمیت بیمه سربازی و شرایط آن توضیحاتی عرضه نماییم با ما تا انتهای متن همراه باشید.
بیمه سربازی چیست؟
بعد از این که افراد خدمت سربازی را تمام می کنند، اهداف مختلفی به منظور زندگی دارند. بعضی از افراد پس از خدمت قصد مهاجرت دارند، برخی دیگر تمایل دارند که در شرکتهای خصوصی و دولتی مشغول به کار شوند و برخی دیگر هم تمایل به ازدواج دارند. داشتن بیمه سربازی برای بعضی از اهداف اهمیتی ندارد اما برای کسانی که تمایل دارند در شرکتهای خصوصی و دولتی کار کنند بعنوان ۲ سال سابقه بیمه اهمیت خواهد داشت.

بیمه سربازی هزینه خدمات درمانی را پشتیبانی می کند
شرایط خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱
خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ با شرایط آسانی همراه می باشد و به سادگی میتوان این بیمه را تهیه کرد. سازمان وظیفه عمومی و سازمان تأمین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی آقایان دو شرط زیر را تعیین کرده اند:
۱. فرد می بایست حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه و کارت آخر خدمت داشته باشد. اگر فردی سابقه نداشته باشد، نمی تواند سابقه بیمه در ارتباط با خدمت مقدس سربازی را خریداری کند. همینطور کارت آخر خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید به صورت الکترونیکی باشد.
۲. درصورتیکه فردی درخواست در خصوص خرید بیمه خدمت باشد، می بایست زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی باشد.
اگر دو شرط بالا را دارا باشید به سادگی می توانید سابقه این بیمه را بگیرید.
توجه کنید که اگر یکی از دو شرایط گفته شده را نداشته باشید نمی توانید بیمه سربازی خویش را خریداری کنید. البته بهتر است بدانید که برای اضافه کردن بیمه سربازی به سابقه خود، نیازی نیست بلافاصله پس از آخر خدمت برای خرید بیمه اقدام کنید. هر زمان که دو شرط بالا را داشته باشید می توانید برای خرید این بیمه اقدام کنید.
مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱
علاوه بر این که باید شرایط گفته شده را برای خرید بیمه سربازی در نظر گرفت باید بدانید که برای خرید این بیمه نامه به یک سری مدارک نیاز است تا بتوان در زمان کوتاهی خرید بیمه سربازی به سابقه شما اضافه شود. برخی از مهم ترین مدارک عبارتند از:
اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
کپی و اصل کارت آخر خدمت
اصل و کپی کارت ملی
به همراه داشت تاییدیه از یگان خدمتی
قیمت بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
قیمت خرید بیمه سربازی با عنایت به آئین نامه ای که از سمت قانون گذار ابلاغ گردیده است و مطابق با فرمول محاسبه می شود. با عنایت به این مورد نمی توان یک قیمت مشخص یا ثابت برای خرید بیمه در نظر گرفت. می توانید با عنایت به فرمول میزان حق بیمه را محاسبه کرد. فرمول محاسبه قیمت بیمه خدمت سربازی به شرح زیر است:
میزان حق بیمه = (نرخ) ۳۰% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

قیمت خرید بیمه سربازی بر مبنای تعدادهای ماه های خدمت است
نکاتی برای خرید بیمه خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱
نکات مهمی در خرید بیمه خدمت سربازی اهمیت دارد که باید به آن توجه داشت و رعایت آن ملزم به دانستن این نکات خواهد بود. بعضی از مهم ترین نکات شامل موارد زیر است:
در صورتی که جزو افرادی هستید که به صورت قسطی می خواهند بیمه خویش را پرداخت کنند، مدت زمان قسط نباید بیشتر از ۱۲ ماه زمان ببرد.
همچنین اگر جز افرادی هستید که بیمه خویش را به صورت قسطی تهیه می کنند، باید تمام قسط ها را در موعد مقرر پرداخت کنید.
هنگامی که برای پرداخت بیمه به صورت نقدی اقدام می کنید، بعد از محاسبه میزان بیمه تنها تا آخر ماه فرصت دارید.
در صورتی که با توجه به هر علتی تمایل نداشتید که حق بیمه خویش را پرداخت کنید، برای پرداخت آن می توانید در زمان های دیگر از فرمول گفته شده مجدد میزان حق بیمه را محاسبه کنید.
چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی
برای این که بتوانید سوابق بیمه تأمین اجتماعی خدمت سربازی خویش را مشاهده کنید، باید مراحل مختلفی را سپری کرده که به شرح زیر است.
به آدرس eservices.tamin.ir سازمان تأمین اجتماعی مراجعه نموده و ثبت نام نمایید. اگر از قبل در این سامانه ثبت نام کرده اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست و کافی است کدملی را بعنوان نام کاربری و پسورد را تعیین کرده و به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.
برای مشاهده سوابق بیمه در قدم اول باید اطلاعات موردنیاز مانند: کدملی، اپراتور و شماره تلفن همراه
خود را وارد کرده و کد شناسه ارسالی به تلفن همراه خویش را در کادر موجود وارد کنید. در کل می توانید برای ورود به سامانه سوابق بیمه تأمین اجتماعی از کد ملی خود استفاده کنید.
سخن آخر
به طور کلی خدمت سربازی یکی از دوران هایی است که با بعضی از مشکلات همراه خواهد بود. علاوه بر دغدغه های مالی که برای سربازها ایجاد می شود، خرید بیمه سربازی هم جزو مشکلاتی است که ذهن افراد را مشغول کرده است. ما در این مطلب تلاش کردیم تا شما عزیزان را به صورت کامل با شرایط، قیمت و مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ آشنا نماییم. بهتر است که برای خرید بیمه سربازی هرچه سریع تر اقدام کنید تا به سوابق بیمه ای شما ۲ سال اضافه شود. نکته قابل توجه ای که در آخر به آن اشاره می نماییم اینست که اگر قسط خویش را دیر پرداخت کرده اید، مبلغ همان قسط را باید مطابق با حق بیمه روز پرداخت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/05/17
22:45:22
0.0 / 5
459
تگهای خبر: service , اهدا , پرداخت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه
نظر شما در مورد راهنمای صفر تا صد اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق بیمه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲