گزارش حسابرسی از منطقه ۱۲ در شورای شهر تهران قرائت شد

از توجه به ترک فعل در منطقه ۱۲ تا بی توجهی به مالکیت شهرداری در پاساژها

از توجه به ترک فعل در منطقه ۱۲ تا بی توجهی به مالکیت شهرداری در پاساژها به گزارش حراج کن اعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرس در مورد وضعیت مالی شهرداری منطقه ۱۲ برای سال های ۹۶ تا ۹۹ را تصویب کردند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بامداد امروز اعضای شورای شهر تهران بررسی گزارش حسابرس رسمی شورا در مورد حسابرسی مالی از شهرداری منطقه ۱۲ برای سال های ۹۶ تا ۹۹ را روی میز بررسی قرار دادند که میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای شهر بعد از استماع گزارش حسابرس اظهار داشت: سه دانگ از پاساژ علاءالدین سهم شهرداری تهران است اما نه اسناد مالکیت و نه عوائد مالی به شهرداری رسیده است که این اتفاق یک فاجعه است.
وی با بیان اینکه بیشتر از ۲ دانگ پاساژ کتانه هم سهم شهرداری تهران است اما نه اسناد مالکیت و نه درآمدی از آن کسب شده است، افزود: مطالبات مکرر و گوناگونی در طلب های شهرداری می بینیم که مغایرت در بحث اسناد داشته و شهرداری منطقه باید آنرا با سرعت پیگیری کند.
این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ۵۵ میلیارد تومان چک های نکول شده در این منطقه داریم که با احتساب ارزش روز آنها به بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان می رسد، اظهار داشت: همینطور در تقسیط ۳۶ ماهه مؤدیان تخلف شده و در بعضی از موارد مازاد بر ۳۶ ماه قسط بندی شده است که باید پیگیری شود.
مظفر با بیان اینکه مطالبات شهرداری منطقه ۱۲ از دولت در مورد بافت فرسوده بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان است، اظهار نمود: این مبلغ باید در حساب های در میان شهرداری و دولت لحاظ شود و در یک کلام باید بگویم بی نظمی و آشفتگی مالی در گزارش حسابرس دیده می شود و بحث تخلف و عدم انجام وظایف هم مشهود است که باعث زیان انباشته شده است.
پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران هم اظهار داشت: در منطقه ۱۲ باید بررسی بیشتری صورت بگیرد و مبحث ترک فعل باید مورد توجه قرار گیرد.
یزدی شهردار منطقه ۱۲ هم با حضور در صحن شورای شهر تهران با تکیه بر اینکه هیچ کدام از این موارد در ارتباط با این دوره نیست، اضافه کرد: در مبحث پاساژ کتانه شریک طرف شهرداری ۵ سال در زندان بوده و حالا که آزاد شده پیگیر دریافت سهم شهرداری هستیم و یا در مورد پاساژ علاء الدین شریک طرف شهرداری فوت کرده و ما درحال صحبت با ورثه هستیم تا در این حوزه تعیین تکلیف صورت گیرد و یا در مورد پاساژ روحی که سهم شهرداری را دریافت کردیم آنرا با مترو تهاتر کرده و باید در حسابهای در میان بنشیند.
وی با بیان اینکه در مورد زمین خیام آنرا بابت بدهی به بانک شهر داده ایم که صورت جلسه تحویل آنرا هفته قبل امضاء کردیم، افزود: موارد دیگری هم در دست رسیدگی است و بعضی از موارد را هم از دادگاه پیگیری می نماییم و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد تا سهم شهرداری لحاظ شود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در نهایت گزارش حسابرس در مورد صورت های مالی شهرداری منطقه ۱۲ برای سال های ۹۶ تا ۹۹ را به تصویب رساندند.1401/05/02
23:05:36
0.0 / 5
426
تگهای خبر: ارز , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از توجه به ترک فعل در منطقه ۱۲ تا بی توجهی به مالکیت شهرداری در پاساژها
نظر شما در مورد از توجه به ترک فعل در منطقه ۱۲ تا بی توجهی به مالکیت شهرداری در پاساژها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵