حسابرسان ۱۴۰۰ شهرداری تهران عرضه شدند

حسابرسان ۱۴۰۰ شهرداری تهران عرضه شدند حراج کن: رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران حسابرسان 1400 شهرداری تهران را معرفی نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمد آخوندی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه این شورا در بررسی طرح تعیین حسابرسان منتخب شورا جهت انجام عملیات حسابرسی سال های۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و سازمان ها و شرکت های وابسته، بیان کرد: این طرح بصورت عادی به کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

وی با اعلان اینکه پروسه حسابرسی جزو وظایف اصلی شورای شهر است، اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم حسابرسی ها را به روز نماییم تلاش شد تا تکلیف حسابرسان سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ زودتر مشخص شود. به همین دلیل در ایام پایانی سال ۱۴۰۰ بوسیله فراخوان عمومی که در روزنامه همشهری نیز منتشر گردید با در نظر گرفتن چند شرط از حسابرسان دعوت به عمل آمد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ارسال رزومه بمنظور شناسایی حسابرسان کارآزموده برای واگذاری مسئولیت حسابرسی شهرداری تهران افزود: با بررسی شرایط حسابرسان همچون داشتن رتبه «الف» در جامعه حسابداران کشور، اهلیت داشتن، محل استقرار در تهران بودن و نیز با بررسی سوابق اجرائی موسسه حسابرسی و همین طور بررسی گزارش های قبلی حسابرسان در سالهای قبل و کیفیت گزارش آنها و نوع تعامل با شهرداری تهران در سالهای قبل حسابرسانی از بین متقاضیان این امر انتخاب و به صحن شورا عرضه شدند.

آخوندی در ادامه به جلسه رییس شورای اسلامی شهر تهران با افراد انتخاب شده از جامعه حسابداران رسمی اشاره و اشاره کرد: در این نشست مشکلات موجود در حوزه حسابرسی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مطرح و قرار شد تا برمبنای توافقی که قبلا در دوره سوم مدیریت شهری نیز انجام شده بود و باتوجه به ابلاغیه جدید وزیر کشور در مورد گزارش های حسابرسی برای سال ۱۴۰۰ فعالیت ها به انجام برسد، ضمن این که تفاهمی با مجموعه شهرداری صورت گرفت تا از باردیگر کاری و صرف هزینه اضافی جلوگیری و سرعت در گرفتن گزارش ها افزایش یابد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: برای حسابرسی سال ۱۴۰۱ نیز فقط از آن دسته از حسابرسانی بهره خواهیم برد که داری رتبه «الف» هستند. دراین زمینه نیز با شهرداری هماهنگ می نماییم که باردیگر کاری صورت نگیرد؛ چونکه جامعه حسابداران رسمی این دو باره کاری را نخواهد پذیرفت و برای یک مجموعه دو گزارش مختلف ارائه نمی دهد.

آخوندی در ادامه به تبصره های در نظر گرفته شده در این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: در تبصره یکم این طرح آمده است که شهرداران مناطق، روسای سازمان ها، شرکتها و موسسات وابسته و معاونین شهردار و مدیران کل واحدهای ستادی مورد حسابرسی، مکلف به همکاری لازم برای اجرای دقیق حسابرسی و انجام عملیات رسیدگی و بررسی اسناد توسط حسابرسان منتخب شورا هستند و می بایست اسناد و مدارک مورد نیاز را در اختیار حسابرسان قرار دهند و پشتیبانی لازم برای انجام حسابرسی در واحدها را معمول نمایند.

وی افزود: در تبصره ۲ آمده که حسابرسان منتخب شورا موظفند هرگونه محدودیت در رسیدگی بصورت های مالی شهرداری را در اسرع وقت به شورای شهر اعلام کنند. همین طور در تبصره سوم قید شده است که کلیه قراردادها با موسسات حسابرسی فقط توسط شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود و حق الزحمه آنها از محل اعتبارات مصوب بودجه شورا پرداخت خواهد شد و هرگونه عقد قرارداد دیگری ممنوعست و همین طور نباید از خدمات این موسسات حسابرسی در دوره حسابرسی استفاده گردد.

آخوندی بیان کرد: در تبصره ۴ ذکر شده که کمیسیون برنامه و بودجه مکلف شده تا هر سه ماه یکبار گزارش پیشرفت را به شورا ارائه کند.
در ادامه این جلسه رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران به معرفی اسامی و ماموریت های شرکت های حسابرسی برای سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: موسسه حسابرسی «رازدار» برای سال ۱۴۰۰ مسئول حسابرسی مناطق یک، دو، سه، چهار، شش، نه، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۱ و ستاد معایه فنی خودروست و همین طور موسسه حسابرسی «نکونگرش» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی مناطق پنج، هفت، هشت، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۲ را بر عهده دارد.

آخوندی بیان کرد: موسسه حسابرسی «اطمینان بخش» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی اداره کل پشتیبانی، اداره کل امور مالی و اموال، انبارگردانی، تلفیق بودجه، شورای شهر، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، سازمان بسیج شهرداری تهران، معاونت فنی و عمران، راهنمایی و رانندگی، حراست کل، مرکز نوسازی و تحول اداری و سازمان بازرسی را می بایست انجام دهد و همین طور به موسسه حسابرسی «شاخص اندیشان» برای سال ۱۴۰۰ مسئولیت حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک، شرکت پیام رسا، شرکت بهره برداری راه آهن شهری، شرکت راه آهن شهری مترو و شرکت شهر سالم سپرده شده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: موسسه حسابرسی «بهمند» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان بازنشستگی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و شرکت ارتباطات مشترک شهر را بر عهده دارد و همین طور موسسه حسابرسی «ارقام نگر آریا» برای سال ۱۴۰۰ می بایست حسابرسی سازمان فن آوری اطلاعات، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، شرکت خدمات کالای شهروند، شرکت کنترل کیفیت هوا، شرکت واحد اتوبوسرانی، سازمان آتش نشانی، سازمان ورزش و تندرسی، شرکت برج میلاد و شرکت کنترل ترافیک را به انجام برساند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: موسسه حسابرسی «داریا روش» برای ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان املاک و مستقلات، سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، سازمان نوسازی شهر تهران، شرکت توسعه مجتمع ایستگاه مترو و شرکت خاکریز آب را انجام خواهد داد و موسسه حسابرسی «کاربرد ارقام» هم برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان بهشت زهرا، سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر را پذیرفته اند.

آخوندی افزود: موسسه حسابرسی «پارس ارکان تراز» برای سال ۱۴۰۰ می بایست حسابرسی سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران را انجام داده و همین طور موسسه حسابرسی «آزمون پرداز» مسئولیت حسابرسی سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، سازمان رفاه، سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و شرکت همشهری را بر عهده گیرد.

وی ادامه داد: موسسه حسابرسی «آذرین حساب» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، سازمان عمرانی مناطق، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، شرکت شهربان و حریم بان را انجام خواهد داد و موسسه حسابرسی «امین محاسب پارس» مسئولیت حسابرسی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی، شرکت بهره برداری نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب و شرکت یادمان سازه را پذیرفته است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: شرکت حسابرسی «مفید راهبر» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و موسسه حسابرسی «حافظ گام» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی شرکت خدمات اداری شهر و موسسه کامپیوتر شهر و نهایتاً موسسه «هوشیار ممیز» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی شرکت سرمایه گذاری شهر، شرکت فن آوران شهر و شرکت نوسازی عباس آباد را برعهده خواهند داشت.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در این نشست قرار شد برای انتخاب حسابرسان سال ۱۴۰۱ مناطق، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران بعد از برگزاری جلسه مشترک و گرفتن نظرات سایر اعضای شورا در جلسه بعدی در این خصوص تصمیم گیری صورت گیرد.
منبع:

1401/04/28
22:03:41
0.0 / 5
756
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حسابرسان ۱۴۰۰ شهرداری تهران عرضه شدند
نظر شما در مورد حسابرسان ۱۴۰۰ شهرداری تهران عرضه شدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲