مناسب سازی معابر تهران نیازمند 13 هزار میلیارد تومان اعتبار

مناسب سازی معابر تهران نیازمند 13 هزار میلیارد تومان اعتبار به گزارش حراج کن سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران اظهار داشت: مناسب سازی معابر شهر تهران به 13 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، سلیمی با اعلان اینکه بر طبق برآوردها و اعتبارات تخصیص داده شده جهت امر مناسب سازی، برنامه ­ریزی انجام شده است، اظهار داشت: در طرح جامع مناسب ­سازی برای مناسب سازی پیاده روهای معابر شهرتهران، یک افق ۱۰ ساله تعریف و از سال ۱۳۹۹ (همزمان با تهیه برنامه جامع) شروع شده است.
وی ادامه داد: با افزایش میزان اعتبارات دراین زمینه، برنامه جامع انعطاف پذیری لازم را درباب کاهش زمان اجرای امر مناسب سازی داشته و اولویت بندی ها نیز به همین دلیل قابلیت به روزرسانی را دارند.
سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به فاز بندی اجرای طرح مناسب سازی معابر شهرتهران افزود: طرح مناسب سازی مقرر است در دو گروه معابر اصلی (حدود ۱۵۰۰ کیلومتر طول معبر معادل حدود ۳۰۰۰ کیلومتر پیاده رو) و معابر فرعی (حدود ۳۵۰۰ کیلومتر طول معبر معادل حدود ۷۰۰۰ کیلومتر پیاده رو) صورت گیرد.
به گفته ی ایشان، اولویت بندی اقدامات معابر اصلی در ۹ فاز و معابر فرعی در ۱۲ فاز انجام شده و به تناسب تامین بودجه امکان اجرای یک یا چند فاز در هر سال وجود دارد.
سلیمی بیان کرد: برمبنای برآوردهای صورت گرفت مناسب سازی معابر شهر تهران به بودجه ای حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
وی درباره مشکلاتی که مناسب سازی شهر تهران در سنوات گذشته داشته است، تصریح کرد: یکی از اشکالات مناسب سازی معابر در سنوات گذشته استفاده از کف پوش بی کیفیت بود که تردد را برای اقشار خاص و بانوان مشکل کرده بود. دراین زمینه هماهنگی هایی با معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران انجام شده است، و ابلاغات لازم در این خصوص از طرف آن معاونت به مناطق ۲۲گانه انجام شده است.
سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران اشاره کرد: کنترل کیفیت مصالح در فرآیندهای نظارتی تعریف شده، یکی از فاکتورهای تأیید پروژه می باشد و بدیهی است در صورت عدم کیفیت مصالح به طرق تعیین شده در ضوابط و دستورالعمل های موضوعه رفتار خواهد شد.
بر اساس اعلام سایت شهر، ایشان سپس با اشاره به این که در ترکیب اعضای ستاد مناسب سازی و کارگروه های زیرمجموعه آن از همکاری نمایندگان افراد دارای معلولیت در امور در رابطه با برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت استفاده می شود، اظهار داشت: ستاد مناسب سازی فضاهای شهری تهران: نمایندگانی از انجمن های فعال در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت به عنوان مدعو، کمیته های مناسب سازی مناطق ۲۲ گانه: یک نفر به عنوان عضو دارای حق رأی با شرح وظایف نظارت بر پروژه های مرتبط بر مناسب سازی مناطق ۲۲ گانه، کمیته فنی و شهرسازی: دو نفر به عنوان عضو دارای حق رأی، کمیته مشاورین مناسب سازی معاونت های شهرداری تهران: دارای هفت نفر عضو دارای معلولیت با شرح وظایف نظارت بر پروژه های مرتبط بر مناسب سازی معاونت های شهرسازی و معماری، فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست و کمیته امور اجتماعی و فرهنگی: چهار نفر به عنوان عضو دارای حق رأی در پروسه تصویب برنامه به تناسب موضوعات، از همکاری و همفکری اعضای نامبرده بهره گرفته می شود.
منبع:

1401/04/06
12:32:43
0.0 / 5
710
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مناسب سازی معابر تهران نیازمند 13 هزار میلیارد تومان اعتبار
نظر شما در مورد مناسب سازی معابر تهران نیازمند 13 هزار میلیارد تومان اعتبار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳