طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید

طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سلسله بازدیدهای منطقه ای که در قالب طرح های (چهارشنبه های فرهنگی) برگزار می گردد در قبله تهران و در منطقه 20 پایتخت حضور یافت.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ تهران در ابتدا این بازدید در مجموعه فرهنگی ایوان ری حضور پیدا کرد و در جریان آخرین وضعیت این مجموعه قرار گرفت؛ تسریع در شروع فعالیت این مجموعه فرهنگی همچون نکاتی بود که نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر آن تاکید داشت.

همین طور بازدید از آرامگاه بی بی شهر بانو؛ کارخانه سیمان ری و حسینیه کاظمی ها همچون بازدیدهایی بود که در قالب چهارشنبه های فرهنگی صورت گرفت.

باید از تجربیات فرهنگی در شهر استفاده کرد
ایجاد پیاده راه هایی مانند گذر ۳۰ تیر در پایتخت تجربه موفقی در موضوعات فرهنگی در شهر تهران نبود

در دیدار صمیمی با معاونین و کارکنان شهرداری منطقه ۲۰ شهرداری تهران نیز مشکلات پرسنل و معضلات فرهنگی منطقه از دید مدیریت شهری مورد بررسی قرار گرفت.
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در این دیدار با تاکید بر این که باید از تجربه های فرهنگی اجرا شده در پایتخت استفاده کرد، افزود: ایجاد پیاده راه هایی مانند گذر ۳۰ تیر در پایتخت تجربه موفقی در موضوعات فرهنگی در شهر تهران نبوده است و باید اقدامات کارشناسی بیشتری دراین زمینه صورت بگیرد.
بسیج یک امکان نهفته است

نادعلی همین طور در جلسه ستاد بسیج شهرداری منطقه ۲۰ تهران اظهار داشت: اعضای شورا در این دوره مدیریت شهری نسبت به بسیج وظیفه بیشتری حس می کنند و ما نیز در کمیته دینی و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر وظیفه بیشتری در این زمینه داریم.

وی ادامه داد: قبل از این توفیق حضور در بسیج شهرداری را داشتم و واقفم که بسیج یک امکان نهفته است که در دوره ای سطح فعالیتش بالاتر می رود و اساسا امروز دوره ای است که زمینه برای فعالیت بسیج مهیاتر است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در این دوره شهرداری مدیران روحیه بسیجی دارند و معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری بسیجی هستند. بدین سبب این مساله باید آورده بیشتری برای بسیج داشته باشد.

وی اشاره کرد: بسیج به مردم خدمت می کند و آنان را پای حرف انقلاب می آورد؛ از طرف دیگر بسیج ابزاری مهم برای تبیین گام دوم انقلاب است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در شهرداری باید امکانی برای بسیج ایجاد نماییم که فعالیت اجتماعی مثبت انقلابی داشته باشد.


دیدار با نخبگان منطقه ۲۰
بر طبق این گزارش علیرضا نادعلی همین طور در نشست صمیمانه با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۲۰ شهرداری تهران توضیح داد: شورای اسلامی شهر ۶ کمیسیون دارد که یکی از با اهمیت ترین آنها کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است بدین جهت موضوع چهارشنبه های فرهنگی در مناطق مختلف افتتاح شد.

وی با اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی و اجتماعی و ذکر مثالی در مورد معتادان متجاهر اظهار داشت: اگر کار فرهنگی از قبیل ورزش و مبانی دینی برای فردی انجام نشود آخر تبدیل به لطمه اجتماعی می شود.

بگفته نادعلی، مبنای تفکر اسلامی این است که کار با مشارکت مردم انجام می شود و باید مشارکت مردمی در زمینه فرهنگ و اجتماع جذب شود.
بدین سبب گزارش، سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ نیز در این جلسه اظهار داشت: چهارشنبه های فرهنگی فرصتی برای صحبت و هم اندیشی با نخبگان و اعضای فرهنگی است و خوشبختانه سهولت ارتباط و انتقال صحبت ها در این دوره از مدیریت شهری رقم خورده و مباحث به شورای شهر تهران منتقل می شود.

همین طور برخی فعالان فرهنگی شهرری نیز مباحث خودرا در این نشست مطرح نمودند که از با اهمیت ترین مطالبات فعالان فرهنگی ویژه شدن شهرداری منطقه ۲۰ به مانند فرمانداری ویژه ری، ساماندهی معتادان متجاهر، ارزیابی و توجه به مدیریت محله ها، ایجاد فضایی برای کشف و رشد استعدادهای هنری، توجه بیشتر به مساجد و کانون های فرهنگی و دینی بود.

دیدار با خانواده شهید مدافع حرم

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه چهارشنبه فرهنگی به همراه شهردار منطقه ۲۰ و تعدادی از مدیران شهری به دیدار خانواده شهید مدافع حرم حسین ابراهیمی نیز رفت و در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم از خانواده این شهید والامقام تقدیر به عمل آمد.
دیدار با ساکنان قبله تهران

بنابر اعلام دفتر این عضو شورای شهر تهران، علیرضا نادعلی سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آخر بازدید خود در قالب طرح چهارشنبه های فرهنگی در مسجد حضرت ولی عصر (عج) شهر ری با شهروندان منطقه ۲۰ شهرداری تهران ملاقات و گفتگو کرد؛ در این دیدار معضلات فرهنگی و اجتماعی از قبیل لطمه های اجتماعی موجود در منطقه و همین طور سرانه فضای ورزشی و... از طرف شهروندان عنوان شد و قرار شد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران پیگیر تمامیدموضوعات و درخواست های ساکنان قبله تهران باشد.
1401/04/03
17:41:14
0.0 / 5
519
تگهای خبر: ابزار , ارز , تجربه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید
نظر شما در مورد طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳